بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
برآورد تابع تقاضای بیمه حوادث

برآورد تابع تقاضای بیمه حوادث

برآورد تابع تقاضای بیمه حوادث

 در این مقاله, به منظور شناسایی عوامل موثر بر تقاضای بیمه حوادث در ایران, از مدلهای مبتنی بر داده های پانلی استفاده شده است. سپس مدل موردنظر با استفاده از اطلاعات مربوط به استانهای کشور طی دوره ۱۳۸۳-۱۳۸۸برآورد شده است. نتایج آزمون هاسمن و آزمون چاو, سازگاربودن برآورد های مبتنی بر مدل رگرسیونی اثرات ثابت را تایید می کند. نتایج تحقیق نشان می دهد که مهم ترین عوامل تعیین کننده تقاضا برای بیمه حوادث در ایران, جمعیت, مقدار خسارتهای پرداختی, و درآمد هستند. بر اساس نتایج به دست آمده, کشش تقاضای بیمه حوادث نسبت به درآمد, ۰.۳۲ برآورد شده است که نشان می دهد این محصول در ایران کالایی ضروری است. همچنین کشش تابع تقاضا نسبت به مقدار خسارتهای پرداختی و جمعیت به ترتیب ۰.۱۲۷ و ۱۱.۴۲ محاسبه شده است که بر بی کشش بودن تقاضا نسبت به خسارتهای پرداختی و باکشش بودن نسبت به جمعیت دلالت دارد. از دیگر نتایج تحقیق, معنی دار نبودن اثر نرخ تورم بر تابع تقاضای بیمه حوادث است.برآورد تابع تقاضای بیمه حوادث
مقاله زیذ تقاضای جامعه را برای خدمات بیمه، در ارتباط با افزایش درآمد مورد بررسی قرار می دهد. مبنای محاسبه میزان عکس العمل تقاضای بیمه نسبت به تغییرات درآمد، کشش درآمدی بوده است که نشان می دهد اگر درآمد (بر حسب ناخالص ملی) به میزان درصد معینی افزایش یابد، تقاضا برای بیمه ( برحسب حق بیمه ها) تا چند درصد افزایش می یابد. هنگامی که کشش برابر ۱ است. رشد حق بیمه معادل رشد عمومی اقتصاد است مقادیر کشش بزرگتر از ۱ (تقاضای با کشش ) بمفهوم تغییری به نسبت بیشتر در رشد حق بیمه است و مقادیر کشش کوچکتر از یک (تقاضای بی کشش) به مفهوم تغییر به نسبت کمتر در رشد حق بیمه است. کشش منفی بدین معنی خواهد بود که تقاضا برای بیمه در شرایطی که درآمد افزایش می یابد کاهش خواهد یافت. در این مورد که حالت نسبتا بعیدی است، بیمه کالایی عادی نبوده بلکه یک کالای با مطلوبیت کمتر تلقی خواهد شد.
روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه ارمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بازدیدها: ۰

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

6 ماه ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

6 ماه ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

6 ماه ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3% تخفیف
نشد اینبار
فایل های موفقیت رایگان
تقریبا نزدیک بودی
2% تخفیف
بازی کامپیوتر رایگان
نشد که بشه
حوادث انفرادی رایگان
نزدیک شده بودی
1% تخفیف
آتش سوزی مسکونی رایگان
دوره های آموزشی خفن با تخفیف ویژه
شانستو برای برنده شدن جایزه امتحان کن!
ایمیل تون رو برای برنده شدن یک جایزه بی نظیر وارد کنید، شانس شما واقعا چقدر هستش؟؟
قوانین بازی:
  • برای هر فرد فقط یکبار
  • با فرد متقلب برخورد میشه