بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه مسئولیت حرفه ای مسئول فنی بیمارستان ها، کلینیکها و درمانگاه ها

بیمه مسئولیت حرفه ای مسئول فنی بیمارستان ها، کلینیکها و درمانگاه ها

بیمه مسئولیت حرفه ای مسئول فنی بیمارستان ها، کلینیکها و درمانگاه ها

بیمه مسئولیت چیست؟

بیمه مسئولیت پزشکان

قسمتی از سیستم بیمه های عمومی است.

بیمه بیمارستان ها، کلینیکها و درمانگاه هابه صورت کلی در تنظیم روابط اجتماعی افراد جامعه، شناخت اشخاص حقوقی و مسئولیت های یکدیگر و تامین امنیت حرفه ای مشاغل و فعالیت ها، تاثیر گزار است.

بیمه مسئولیت حرفه ای

هر فردی به روش های مربوط به شغلش و حرفه کار خود این امکان برایش وجود دارد که تحت تاثیر بروز صدمات جانی و یا خسارت مالی برای افراد مربوط به حرفه خود شود.

بیمه های مسئولیت حرفه ای تعهدی برای جبران خسارات در اثر شغل و حرفه افراد به دیگران است.بیمه مسئولیت حرفه ای مسئول فنی بیمارستان ها، کلینیکها و درمانگاه ها

مثل شاخه های دیگر بیمه، برخی بیمه گران بنا به درخواست زیاد مشتریان خود این امکان را در اختیار ان ها قرار می دهد، شاخه های مختلفی از بیمه مسئولیت حرفه ای را پوشش دهند در اینجا یکی از انواع بیمه مسئولیت حرفه ای را برای شما بررسی خواهیم کرد .

بیمه مسئولیت فنی بیمارستان

مدیر فنی بیمارستان، درمانگاه و کلینیک مسئول مشکلاتی که احتمال دارد بروز دهد است که در طول مراجعه بیمار به مرجع درمانی برای وی رخ می دهد.

از این طریق بیمه مسئولیت مدنی مدیر فنی بیمارستان، درمانگاه، کلینیک به این منظور صورت می گیرد که پوشش های خسارت جانی احتمالی بر اثر مسئولیت این مدیرها طراحی می شود.

معرفی بیمه نامه

این بیمه نامه دومین بیمه نامه مسئولیت حرفه ای در جهت تامین کردن هر چه بیشتر و وسیع تر جامعه پزشکی کشور تهیه می شود و ارائه می گردد.

این نوع بیمه مسئولیت حرفه ای با موضوع بیمه نامه مدنی مسئول فنی است که شامل جبران کردن خسارت های جسمانی وارد شده به بیماران، ذوی الحقوق آن ها و سایر افراد سوم در محدوده بیمارستان که بر اثر مسئولیت وی طبق شرح وظایف مصوب وزارت بهداشت،تحت درمان و آموزش پزشکی قرار دارد.

اهداف بیمه نامه

ادعای حقوقی بر علیه مرکزهای درمانی به علت های کارآئی نبودن آن ها، فقدان و نقص هایی که در امکانات پزشکی، تجهیزات فنی، تاسیساتی، تغذیه ناسالم در مدت زمانی که در حال معالجه کداوا کردن قرار دارد یا جراحی و دوران بستری بودن بیمار که منجر به صدمات جسمانی به بیماران و افراد سوم که شامل مراجعان، عیادت کنندگان و از این قبیل گردد، تحت حمایت این نوع بیمه نامه مسئولیت حرفه ای قرار دارد.

حدود این تعهدات بیمه متناسب با قانون های کشور و هیچ گونه محدودیتی در بیمه نامه ذکر نشده است و طبق همین در نظر گرفته شده است و مسئولان فنی بیمارستان ها، درمانگاه ها و کلینیک های سراسر کشور این توان را دارند که بعد از این که پرسشنامه تکمیل شود و پرداخت حق بیمه متعلقه متناسب با اخذ کردن بیمه نامه از شرکت های بیمه اقدام بفرمایند.

شرکت های بیمه به عنوان ارائه دهنده و بنیان گذار انواع بیمه نامه های حرفه ای برای جامعه پزشکان کشود  آماده بررسی دیگر پیشنهادات بیمه ای از سوی جامعه محترم پزشکی کشور قرار دارند. لازم است که ذکر شود این بیمه نامه مسئولیت مسئولین فنی مراکز درمانی را فقط به عنوان مسئول فنی مرکز تحت حمایت قرار می دهد .

و خرید آن تنهایی مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان شاغل در آن مرکز درمانی را پوشش نخواهد داد و باید حتما تمامی پزشکان و پیراپزشکان شاغل در بیمارستان ها برای خود بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان را نیز تهیه کنند تا اشتباه و غصور شخصی آن ها را مورد حمایت قرار دهند و این دو بیمه نامه مکمل هم دیگر خواهند بود.

مخاطبین بیمه نامه

تمامی افراد که مسئول بیمارستان، درمانگاه و کلینیک که در جهت بیمه کردن اشخاص سوم حاضر در آن مکان ها به عنوان مثال مارجعه کنندگان به بیمارستان، درمانگاه و کلینیک است به این بیمه نامه احتیاج دارند.

خسارات تحت پوشش

با توجه به شرایطی که در بیمه نامه مسئولیت ذکر شده ات این امکان وجود دارد که اگر خطری اتفاق بیفتد و در یکی از دسته بندی های زیر قرار داشته را تحت حمایت خود قرار می دهند :

فوت – نقص عضو

Visits: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *