بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
2685917_266

منظور از نفع بیمه پذیر چیست؟

منظور از نفع بیمه پذیر چیست؟

بیمه ها انواع مختلفی دارند برای مثال در برخی از بیمه ها تا زمانی که خسارت رخ ندهد، بیمه تعهدی نسبت به مورد بیمه شده ندارد ولی در برخی دیگر همانند بیمه عمر، بیمه گر از همان ابتدا در برابر سرمایه بیمه عمر بیمه گذار، مسئول است. لذا یکی از اصول بیمه، اصل نفع بیمه پذیر است.منظور از نفع بیمه پذیر چیست؟

در بیمه های از نوع غرامتی، افرادی که از بیمه استفاده می کنند، تمایل دارند که هیچ گونه خسارتی رخ ندهد در واقع نفع بیمه شده در این است که حادثه ای رخ ندهد. گاهی اوقات، برخی از افراد اموال دیگران را بیمه می کنند و در صورت بروز خسارت، از بیمه درخواست کند که هزینه را جبران نماید برای جلوگیری از این حالت، طبق قانین بیمه، شخص بیمه گذار کسی باید باشد که در اثر بروز اتفاق، از نظر ما آسیب ببیند. برای مثال اگر بیمه گذار، اموال بیمه شده اش را بفروشد یا از نظر قانونی این اموال از وی گرفته شود، در این صورت نفع بیمه پذیر برای بیمه گذار قطع می شود.

منظور از نفع بیمه پذیر چیست

شما معمولا زمانی سرمایه های خود را بیمه می کنید که می دانید در صورت بروز اتفاق، این سرمایه شما تلف می شود و در نتیجه در بیمه، همین امر موضوع بیمه قرار می گیرد. با توجه به این مطلب، نفع بیمه پذیر، در واقع ارزش مادی یک سرمایه است که بیمه شده است. حال کسی که از مورد بیمه شده به نوعی سود می برد، به عنوان ذی نفع شناخته می شود بنابراین هر فردی که نسبت به یک سرمایه ذی نفع باشد، باید آن سرمایه را بیمه نماید.

اشکال نفع بیمه پذیر

برای نفع بیمه پذیر، حالات و اشکال مختلفی وجود دارد. برای مثال یکی! از موارد نفع بیمه پذیر، مربوط به حق مالکیت و تمایل شدید مالک !برای حفظ مال از بروز اتفاق است و یا حالت دیگر این است که والدین! دارای هایی فرزندان خود را بیمه می کنند. در این زمان، ذی نفع! در اصل فرزند است ولی چون از نظر قانونی قادر به این کار نیست،! والدین عمل بیمه را برای وی انجام می دهند.

به طور کلی در بیمه های غرامتی، کسی که نسبت به یک مال ذی نفع بوده! و در صورت بروز خسارت، به او زیان مالی وارد می شود، مستحق دریافت! هزینه های جبران خسارت است این قانون بیمه سبب می شود! که هر کس نتواند از بیمه با اموال دیگران سوء استفاده نماید.

منظور از نفع بیمه پذیر چیست؟ منظور از نفع بیمه پذیر چیست؟

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه نفع پذیرکلیک کنید

Views: 10

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *