بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث

وضعیت تخفیف عدم خسارت در صورت بروز حادثه :

بیمه با شما،بیمه شخص ثالث در گذشته در صورتی که فرد از کوپن بیمه نامه خود استفاده می کرد ( حتی یک بار ) ، تمامی تخفیفات سال های قبلی وی باطل و وضعیت تخفیفات او صفر می شد .

ولی با وضع قوانین جدید (تبصره ۲ ماده ۶ آیین نامه تخفیف عدم خسارت) درصورت بروزخسارات واستفاده بیمه گذر از کوپن بیمه نامه خود ، همه تخفیفات وی از بین نرفته و فقط درصدی از کل آن کاسته می شود . در جدول زیر به رابطه تعداد خسارت و میزان کاهش تخفیف عدم خسارت اشاره کرده ایم :

تعداد خسارتیک باردو بارسه بار و بیشتر
مالی۲۰%۳۰%۴۰%
جانی۳۰%۷۰%۱۰۰%
 • نوع کاربری خودرو :

 •  نوع کاربری خودرو ( شخصی ، تاکسی ، آموزش رانندگی و …) در نرخ قیمت تأثیر بسزایی دارد . برای مثال در بین خودروهای سواری،  خودروها باکاربر کرایه و مسافرکش بیشترین ریسک برای وقوع حادثه را دارا هستند و در نتیجه حق بیمه بیشتری برای تحت پوشش قرار دادن آن ها نیاز خواهد بود  ( برای بیمه کردن وسایل نقلیه سواری با کاربری آژانس، کرایه و مسافرکش درون شهری ۱۰ % و برای خودرو های سواری مسافرکش برون شهری ۲۰% حق بیمه بیشتر محاسبه و دریافت می گردد) .
 •  مدت اعتبار بیمه شخص ثالث

 •  مدت اعتبار از چند ماه تا یک سال می باشد . در صورت درخواست بیمه نامه برای مدت کمتر از یک سال ،در محاسبات حق بیمه تعرفه ی کوتاه مدت لحاظ می گردد که در طول یکسال در مقایسه با بیمه نامه سالانه در مجموع ۲۰% حق بیمه ی بیشتری در نظر گرفته می شود .
مدت بیمه نامهنسبت حق بیمه با حق بیمه سالانه
۲ ماهه۲۵%
۳ ماهه۳۰%
۶ ماهه۶۰%
۹ ماهه۹۰%
 • عواقب دیر.کرد بیمه شخص ثالث :

 • در صورت ایجاد وقفه در خرید بیمه نامه یا تمدید آن به ازای هر روز جریمه ای به حق بیمه شما اضافه خواهد شد . این مبلغ به صورت ۳۶۵ روزه محاسبه می شود و هیچ تفاوتی میان جریمه ۱ سال با ۲ سال دیرکرد وجود ندارد .
 • علاوه بر جریمه های مادی مشکلات دیگری هم در انتظار افرادی که تحت پوشش ای بیمه نیستند خواهد بود . مواردی از جمله :
 •  ممانعت پلیس راهنمایی و رانندگی از تردد این خودرو ها
 • به دلیل اجباری بودن و داشتن نقش حیاتی بیمه شخص ثالث ، در صورت شناسایی خودرو فاقد این بیمه نامه توسط پلیس ، اتوموبیل به پارکینگ انتقال داد می شود و مالک خودرو برای رفع این مشکل باید بیمه نامه معتبر شخص ثالث تهیه کند و هزینه دیرکرد بیمه و هزینه پارکینگ را نیز پرداخت کند.
 • . خرید و فروش خودروی فاقد بیمه نامه شخص ثالث :
 • در صورتی که شخص بخواهد خودرو فاقد بیمه نامه شخص ثالث را بفروشد ابتدا باید برای اتوموبیل خود بیمه نامه شخص ثالث معتبر تهیه کند ، زیرا خرید و فروش خودرو هایی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیستند مجاز نیست .
 • حوادث رانندگی :
 • عدم وجود بیمه شخص ثالث در تصادفات مشکلات زیادی برای فرد مقصر به دنبال خواهد داشت . در صورت مقصر بودن شخص ، تمام خسارات بر عهده خود شخص خواهد بود و باید شخصاً تقبل کند . حتی در صورت زیان دیده بودن در تصادف نیز مشکلاتی مانند عدم همکاری بیمه گر شخص مقصر با فرد زیان دیده فاقد بیمه نامه شخص ثالث محتمل خواهد بود .روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه ارمانشماره تماس۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه آرمان

بیمه با شما

خرید آنلاین بیمه نامه

بیمه بدنه خودرو چیست؟

Visits: 2

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *