بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
احراز-صلاحیت-شرکت-390x220

مدل های احراز صلاحیت مدیران شرکت های بیمه

مدل های احراز صلاحیت مدیران شرکت

های بیمه

توسعه یافته ، مدیر  خرید آنلاین بیمه نامه بصورت غیر حضوری ،چگونگی انتخاب مدیران برجسته و احراز صلاحیت آنان جهت پست های مورد نظر، بخش مهمی از فرآیند کسب و کار در شرکت های بیمه ای می باشد. زیرا مدیران از ارکان اصلی و اساسی شرکت های بیمه به حساب می آیند و فروش مناسب محصولات بیمه ای در گرو مدیریت و راهبری مناسب در سطح شرکت است. به بیان دیگر، از آنجا که بسیاری از مشکلات و شکست های شرکت های بیمه ای ناشی از ضعف مدیریت آن هاست، مدیران شرکت ها باید از توانایی لازم در فعالیت در بازار پرمخاطره بیمه برخوردار باشند. لذا ناظران، می بایست قادر باشند به دقت صلاحیت مدیران را در حوزه های مختلف ارزیابی کنند.در این بین آن چه مهم است این است که، چه شاخص هایی به لحاظ کمی و کیفی و با چه درجه اهمیتی می تواند در تعیین صلاحیت یک مدیر بیمه ای مطرح باشد در این مطالعه تلاش شده است ابتدا اصولی را که نهاد ناظر می بایست به منظور انتخاب مدیر شایسته به آن پایبند باشد شناسایی و پس از آن شاخص های احراز صلاحیت مدیران مشخص و روش های اندازه گیری آن ها تعیین شود. به عبارت دیگر، نهاد ناظر ابتدا می بایست شرایط و بستر مناسب جهت انتخاب یا احراز صلاحیت مدیر شایسته را داشته باشد برای مثال ، اگر نهاد ناظر استقلال عمل نداشته باشد هر چقدر مدل ها و شاخص های احراز صلاحیت مدیران کامل و جامع باشد ، باز هم نتایج بدست آمده متناسب با نیاز صنعت نخواهد بود.مدل های احراز صلاحیت مدیران شرکت های بیمه

وظیفه ما بررسی صلاحیت اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه‌ای است نه تعیین آنها

توسعه یافته ، مدیر  بیمه مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: وظیفه ما بررسی صلاحیت اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه‌ای است نه تعیین آنها.

توسعه یافته ، مدیر  به گزارش بیمه آرمان به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی ، نظر به انعکاس/ انتشار مطالبی با موضوع شرکت سهامی بیمه سرمد در برخی از رسانه ها و درج برخی از ادعاها و بعضا اتهامات در خصوص این شرکت، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران  به عنوان نهاد ناظر و حاکمیتی صنعت بیمه به دو دلیل:

– عمل به وظیفه قانونی خود در حمایت از بیمه گران و بیمه گذاران در چارچوب ماده اول قانون تاسیس

– و نام بردن از این نهاد در برخی از مطالب منتشر/ منعکس شده

موارد زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام می دارد:

– یکی از سیاست های تعیین شده سال جاری در راستای تحقق شعار« تولید، پشتیبانی ها و مانع زداییها» تسریع و سهولت در خدمت رسانی به ذینفعان و به حداقل رساندن میزان پاسخگویی به تقاضاها و مطالبات رسیده ازطرف مردم و شرکت های بیمه است، در همین راستا  یکی از این وظایف اعلام احراز و یا عدم احراز تقاضاهای دریافتی برای تصدی مدیران کلیدی شرکت های بیمه در چارچوب آیین نامه شماره۹۰شورای عالی بیمه است، به گونه ای که با برنامه ریزی صورت گرفته مدت زمان رسیدگی به درخواست ها به حداقل زمان ممکن کاهش یابد.

– بیمه مرکزی وظیفه تعیین و معرفی اعضای هیات مدیره شرکت ها را ندارد، بلکه تنها مطابق با قوانین و مقررات، احراز و یا عدم احراز صلاحیت افراد معرفی شده را اعلام می کند.

– مطابق با بررسی های انجام شده، مصداق عینی و قابل اتکایی برای اثبات برخی از تخلفات اعلام شده در مطالب برخی از رسانه ها در خصوص این شرکت وجود ندارد اما برخی از تخلفات در این شرکت اتفاق افتاده که گزارش آن بصورت مفصل تهیه شده و بطور معمول در کمیته ارزیابی عملکرد مدیران کلیدی شرکت در بیمه مرکزی بررسی خواهد شد.

– میزان حقوق، مزایا و اضافه کاری های مدیران عامل،  اعضای هیات مدیره، مدیران و حتی کارکنان کلیه شرکت های بیمه ای از طریق مصوبات هیات مدیره ی شرکت ها در مجامع سالانه آنها تعیین و به امضای رییس هیات مدیره شرکت نیز می رسد، باتوجه به اینکه گزارش این مجامع در نهایت به بیمه مرکزی ارسال شده و فرایند های عملیاتی شدن مصوبات بصورت منطقی طی می شود، مشاهده مستندات دریافتی  نشان می دهد که  فارغ از میزان پرداختی اختصاص یافته، تخلف قانونی در پرداخت حقوق و مزایا به مدیران شرکت بیمه سرمد صورت نگرفته است.

در خاتمه از رسانه های معظم انتظار می رود که در تهیه مطالب خود قبل از انتشار/ انعکاس، از صحت و درستی آن مطمئن شوند و تا بررسی کامل و جامعی انجام نداده اند- مانند استناد به اسنادی که ملاحظه تاریخ آنها نشان می دهد که بررسی آنها به ماههای قبل از انعکاس گزارشهای مرتبط با این موضوع بوده است- ،  نسبت به درج آنها اقدام نکنند.

روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

 

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *