بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
372119059-چتر-سقوط-از-آسمان

نظارت بر شرکت های بیمه با بهره گیری از استانداردهای انجمن بین المللی ناظرین بیمه

نظارت بر شرکت های بیمه با بهره گیری از استانداردهای انجمن بین المللی ناظرین بیمه

اصول بنیادی بیمه  خرید آنلاین بیمه نامه بصورت غیر حضوری ،نظارت از عناصر اساسی و کلیدی تضمین کننده, تسهیل کننده و هدایت گر حرکت صنعت بیمه در جهت تامین کارایی بازار بیمه و مرتفع نمودن نارسایی های آن است.

کارایی بازارها از جمله بازار بیمه جاودانه, همیشگی و مطلق نیست. بازار همواره خوب عمل نمی کند و به اصطلاح اقتصادانان در بسیاری از مواقع, در تخصیص بهینه منابع شکست می خورد. به همین دلیل بحث نظارت بر بازارها به منظور شناسایی مواردی که بازار شکست می خورد و تنظیم بازارها به منظور رفع نارسایی های ناشی از شکست بازار, از سوی دولت ها ضرورت می یابد.شکست بازار به دلایل گوناگونی ایجاد می شود. یکی از دلایل آن در بازارهای بیمه این است که اطلاعات بیمه گذاران و بیمه گران از بازار و کالای مورد مبادله ناقص و نامتقارن است,یعنی اطلاعات بیمه گران و بیمه گذاران از همدیگر کامل نیست بلکه نامتقارن و نامتناسب می کند. است. این مسیله منجر به برخی مشکلات شده و در روند کارکرد بهینه بازار اخلال ایجاد در مقاله پیش رو سعی شده است با کمک اصول بنیادی بیمه که توسط انجمن بین المللی راهکارهایی جهت بهبود نظارت بیمه ای در زمینه اعطای پروانه, کنترل داخلی, حدتوانگری, ناظران بیمه به عنوان چهارچوبی جهت تنظیم و نظارت بازار بیمه ای به کار می روند, حاکمیت شرکتی و … پیشنهاد شود.نظارت بر شرکت های بیمه با بهره گیری از استانداردهای انجمن بین المللی ناظرین بیمه

اصول بنیادی بیمه  چارچوب نظارت در صنعت بیمه بر اساس رویکرد انجمن بین المللی ناظران بیمه

 اصول بنیادی بیمه  امروزه نقش صنعت بیمه در حفظ ثبات مالی افزایش یافته و از این رو بحث نظارت بر موسسات بیمه ای نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است. از سوی دیگر مقررات و سیستم نظارتی توانمند برای حفظ ثبات و امنیت صنعت بیمه در جهت حفظ منافع بیمه گذاران و ذینفعان ضروری است. اخیرا مقررات و سیستم های نظارتی جدیدی برای پاسخ به تغییرات و نیازهای صنعت بیمه معرفی شده اند. از جمله این مقررات میتوان به مقررات محتاطانه اشاره کرد. سیستم توانگری مالی II نیز در راستای هماهنگ سازی هر چه بیشتر مقررات محتاطانه معرفی شد. انجمن بینالمللی ناظران بیمه با توجه مقررات جدید و با در نظرگرفتن تمام الزامات نظام های نظارتی کشورهای مختلف اقدام به تدوین و انتشار استانداردهای نظارتی نموده است. ازجمله مهم ترین استانداردهای این انجمن، استاندارد مدیریت ریسک، کفایت سرمایه و توانگری مالی است. بررسی این الزامات و مقررات بین المللی در طراحی و تدوین نظام نظارت مطلوب بر بیمه بسیار مفید است و صنعت بیمه کشور را در جهت حرکت به سوی استانداردهای جهانی یاری می نماید.

روزبه عببادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *