بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
607fd324dbc2a

جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۲

جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۲

 

جدول نرخ بیمه شخص ثالث، هر ساله توسط شورای عالی بیمه، تعیین می گردد. مهم ترین عامل در تعیین آن، نرخ دیه اعلام شده از سوی قوه قضاییه می باشد. با توجه به افزایش نرخ دیه در سال ۱۴۰۲ که به طبع آن، نرخ حق بیمه شخص ثالث نیز افزایش می یابد، نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲ نیز، نسبت به سال گذشته، متناسب با نرخ دیه اعلامی افزایش خواهد داشت.

 

برخی عقود و قراردادها همچون بیع و اجاره، ریشه در قواعد فقهی داشته و از گذشته با زندگی مردم کشور ما عجین بوده اند. با توجه به پیشرفت جوامع، برخی دیگر از قراردادها، با توجه به تغییرات زندگی مدرن و نیازهای دنیای امروز، به نظام حقوقی کشور ما وارد شده اند. قرارداد بیمه، نمونه ای از این قراردادها می باشد.

بیمه، دارای انواع مختلفی بوده و بیمه شخص ثالث، یکی از اقسام آن می باشد. در این نوع از بیمه، بیمه گر، ملزم به جبران خسارات وارد شده از سوی وسیله نقلیه بیمه شده، به اشخاص ثالث است. این نوع از بیمه، در حال حاضر، از مقررات ( قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث، در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه ) تبعیت می کند.از آنجا که نرخ بیمه شخص ثالث، هر ساله متفاوت بوده و با توجه به نرخ دیه، تعیین و اعلام می گردد، ضروری است تا از جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۲ و مبلغ قیمت انواع بیمه ۱۴۰۲ مطلع بود.جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۲

از این رو، در این مقاله، قصد داریم، به توضیح جدول نرخ بیمه شخص ثالث۱۴۰۲، در انواع خودرو بپردازیم. اما پیش از آن، در مورد مفهوم بیمه شخص ثالث، صحبت نموده و در مورد نحوه تعیین نرخ بیمه شخص ثالث و نرخ آن در سال ۱۴۰۲ توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

بیمه شخص ثالث چیست؟

در مقدمه، توضیح دادیم که بیمه شخص ثالث، از انواع بیمه است و به موجب آن، بیمه گر، ملزم به جبران خسارات وارد شده، از سوی وسیله نقلیه بیمه شده به اشخاص ثالث می باشد. همچنین، اشاره کردیم که این نوع از بیمه، در حال حاضر، از مقررات ( قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث، در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه ) تبعیت می کند. به طور کلی، هر عقد و قرارداد، دارای سه رکن اصلی بوده که این سه رکن عبارتند از، دو طرف اصلی قرارداد و موضوع قرارداد. عقد بیمه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سه رکن آن عبارتند از :

 

۱بیمه گرها مانند بیمه ارمان، عبارت است از شرکت بیمه ای که در ازاء دریافت حق بیمه، متعهد به جبران خسارات مورد تعهد می باشد.

۲بیمه گذار، یعنی شخصی که حق بیمه را پرداخت کرده و در ازاء آن، مشمول خدمات بیمه ای ارائه شده از سوی بیمه گر می گردد.

۳موضوع قرارداد بیمه، که همان مال یا منفعتی بوده که بیمه گر، متعهد به جبران خسارت واد شده بر آن بوده و یا می تواند مسئولیت بیمه گذار به جبران خسارت وارد شده باشد که این جبران خسارت از سوی بیمه گر، تعهد می شود.

در بیمه شخص ثالث نیز با ارکانی مشابه آنچه گفته شد، مواجه می باشیم. بیمه گرها، مانند شرکت بیمه ارمان، همان شرکت بیمه ای هستند که متعهد به جبران خسارات وارد شده از ناحیه خودرو بیمه شده می شوند. بیمه گذار، مالک خودرو بوده که اقدام به انعقاد قراداد بیمه نموده و موضوع بیمه، جبران خسارات وارد شده از ناحیه خودرو بیمه شده می باشد.

اما علت نام گذاری این بیمه به شخص ثالث به چه دلیل است؟ در این نوع خاص از قرارداد بیمه، بیمه گذار ، شخص اول قرارداد است، شرکت بیمه ای، شخص

دوم یا ثانی قراداد بیمه می باشد. در این قرارداد، شرکت بیمه، ملزم است که در صورت وقوع حادثه، خسارات ناشی شده از وسیله نقلیه به اشخاصی را جبران کند که طرف قرارداد بیمه نبوده، بلکه نسبت به آن قرارداد، فرد خارجی و ثالث محسوب می شوند.

پس از توضیح در خصوص بیمه شخص ثالث، در ادامه، قصد داریم، درباره جدول نرخ بیمه شخص ثالث صحبت کنیم و مبلغ قیمت انواع بیمه ۱۴۰۲ در خصوص شخص ثالث را بگوییم

Views: 3

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *