بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
انواع بیمه های زندگی

انواع بیمه های زندگی

انواع بیمه های زندگی

طبق آئین نامه ۶۸ بیمه مرکزی انواع اصلی بیمه‌های زندگی و تعریف هر یک از آنها عبارتند از:

الف – بیمه های خطر فوت: قرارداد بیمه ‌ای است که در آن بیمه ‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌ بیمه توسط بیمه  گزار، در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه ، مبلغ بیمه  را به ذینفع مندرج در بیمه ‌نامه پرداخت نماید.

ب – بیمه به شرط حیات: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه گزار، در صورت زنده بودن بیمه‌شده در پایان مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ذینفع مندرج در بیمه‌نامه پرداخت نماید.

ج – بیمه‌های مختلط: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه گزار در صورت فوت بیمه‌شده در مدت بیمه و یا زنده بودن وی در پایان مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ذی‌نفع مندرج در بیمه‌نامه پرداخت نماید.

د – بیمه مستمری: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه گزار،مبلغ بیمه را به صورت مستمری تا یک مدت معین و یا در زمان حیات بیمه‌شده، به ذینفع مندرج در بیمه‌نامه بپردازد.

تبصره ۱ : مؤسسات بیمه می‏توانند پوشش‌ خطرات اضافی را طبق مقررات مربوط، همراه انواع بیمه‌های زندگی عرضه نمایند.

تبصره ۲ : قبول تعهد پرداخت سرمایه یا مستمری در صورت نقص عضو بیمه‌شده یا هزینه معالجات در بیمه‌نامه‌های زندگی ممنوع است و مؤسسات بیمه می‌توانند اینگونه تعهدات را ضمن بیمه‌نامه مربوط قبول کنند.

تبصره ۳ : مؤسسات بیمه می‌توانند علاوه بر بیمه‌های مستمری، تعهدات سایر انواع بیمه زندگی را هم به صورت مستمری پرداخت نمایند.

هرگونه سوال در خصوص مزایا و نحوه تهیه انواع این نوع از بیمه نامه داشته باشید من به عنوان مشاور امنیت و آرامش  پاسخگوی شما عزیزان هستم .

انواع بیمه های زندگی

آرایشگری از جمله شغل های آزاد با درآمد غیر ثابت دسته بندی می شود.و از نظر مالی ثبات کمتری دارند. اگر آرایشگر، مدتی نتواند کار کند هم درآمدی نخواهد داشت. همین مسئله باعث می شود که اقتصاد خانواده هر آرایشگر و آینده مالی آن ها همیشه در معرض تهدید باشد. به به بیانی دیگر اگر فکری به حال آینده خودشان نکنند، نمی توانند مطمئن باشند که دوران بازنشستگی خوبی خواهند داشت. یا اینکه فرزندانشان شرایط مناسبی را در دوران بزگسالی تجربه خواهند کرد.

همین الان میتونی تحت پوشش بیمه مستمری مکمل آرایشگران قرار بگیری

فعالیت به ظاهر ساده آنها دارای خطرات و سختی هایی هم هست که نگران کننده است.

آرایشگرها معمولاً بیمه تأمین اجتماعی ندارند. بنابراین یکی از دغدغه های اصلی مخصوصا خانواده ای که سرپرست آن یک آرایشگر است، پوشش دادن هزینه های درمان بیماری هاست. در کنار اینها، شغل آرایشگری به دلیل اینکه با مراجعه کننده های زیادی در طول روز سر و کار دارند، در معرض ابتلا به بیماریهای واگیردار هستند. همچنین به مرور زمان استفاده مداوم از دست و ایستادن زیاد باعث بروز مشکلات ستون فقرات می شود. بنابراین شغل فرسایشی باعث بروز هزینه های درمان هم می شود.

حال راهکار برای آرایشگران عزیز چیست؟

آرایشگرها ،چه زن و چه مرد ؛

می توانند از بیمه زندگی مان بیمه ایران استفاده کنند.

آرایشگران زحمت کش می توانند  با پرداخت مبلغ یا درصدی از درآمد از محل آرایشگری، هم پس انداز مناسبی برای آینده فراهم کرد و هم خیال شان را برای تأمین مالی و مستمری دوران بازنشستگی راحت کنند. در کنار اینها، پوششهای بسیار خوب بیمه زندگی ، نظیر هزینه های پزشکی نانشی از حادثه، ازکار افتادگی و امراض خاص و سرطان و … بهره مند شوند.

 

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *