بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه پول پیست؟

بیمه پول چیست و چه پوشش هایی دارد؟

بیمه پول چیست و چه پوشش هایی دارد؟

 

بیمه پول وجوه صندوق، شامل بیمه وجوه در صندوق و پول در راه (در حال حمل) از زیرمجموعه های رشته‌‌ی بیمه باربری است که در آن انواع وجوه نقد شامل انواع پول رایج (اسکناس، مسکوکات) و ارز و وجوه غیرنقد شامل انواع چک، سفته، تمبر، اوراق قرضه و مشارکت، شمش و سکه‌های طلا و نقره تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

بیمه پول به دو زیررشته تقسیم می‌شود که عبارتند از:

بیمه پول در صندوق

با بیمه‌ وجوه در صندوق، بیمه‌گذار می‌تواند با توجه به شرایط و نیاز خود، تمام وجوه نقد، اوراق بهادار و مسکوکات خود را در تمام ساعات شبانه‌روز، طبق شرایط مندرج در بیمه‌نامه و در محدوده جغرافیایی کشور در مقابل خطرات و حوادث بیمه ‌نمایند.

بیمه پول در راه

با  بیمه وجوه در راه، بیمه‌گذار می‌تواند با توجه به شرایط و نیاز خود، تمام وجوه نقد و اوراق بهادار خود را هنگام انتقال به بانک‌ها، دفاتر، واحدهای تابعه و یا دیگر مقاصد، طبق شرایط مندرج در بیمه‌نامه، در داخل و بین شهرها، در محدوده جغرافیایی کشور در مقابل خطرات و حوادث بیمه ‌نمایند.

مخاطبین بیمه پول

بانکها، طلا فروشان، صرافیها، موسسات و شرکتها، کلیه بازرگانان، تجار، تولیدکنندگان و تمامی افرادی که نوعی کالای ارزشمند را نگهداری و یا در سطح کشور جابجا می‌کنند به این بیمه‌نامه نیاز دارند و مخاطبین اصلی بیمه وجوه در صندوق هستند.

شرایط عمومی بیمه‌نامه بیمه پول (بیمه وجوه در صندوق)

تعاریف و اصطلاحات کلی

اصطلاحات زیر صرف‌ نظر از هر معنی و مفهوم دیگری که ممکن است داشته باشند در این شرایط عمومی با تعریف مقابل آن به کار رفته است:

 بیمه‌گر: شرکت بیمه ای است که مشخصات آن در این ‌بیمه‌ نامه نوشته شده است و در ازای دریافت ‌حق‌ بیمه، متعهد به جبران خسارت های احتمالی طبق شرایط مندرج در ‌بیمه ‌نامه می باشد.

 بیمه‌گذار: شخص حقیقی یا حقوقی مذکور در این بیمه نامه است که بیمه را خریداری نموده و متعهد پرداخت حق بیمه آن می باشد.

 ذی‌‌نفع: شخصی است که بنا به درخواست ‌بیمه‌‌گذار نام وی در این ‌بیمه‌ نامه درج گردیده است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می‌شود.

 حق‌ بیمه: مبلغی است که در ‌بیمه‌ نامه مشخص شده و ‌بیمه‌‌گذار موظف است آن را هنگام صدور ‌بیمه‌ نامه یا به ترتیبی که در ‌بیمه‌ نامه مشخص می‌شود، آن را به ‌بیمه‌‌گر پرداخت نماید.

مدت بیمه: یک‌سال شمسی است که شروع و انقضای آن در شرایط خصوصی ‌بیمه‌نامه مشخص می‌شود؛ درهرحال پایان مدت قرارداد در صورت نبودن شرط خلاف،‌ تاریخ انقضای مندرج در ‌بیمه‌نامه است.

شرایط اعتبار ‌بیمه‌نامه: اعتبار ‌بیمه‌نامه منوط‌به پرداخت حق‌بیمه مقرر، به‌ترتیبی است که در شرایط خصوصی ‌بیمه‌نامه مشخص شده است.

فرانشیز: بخشی از هر خسارت که به عهده بیمه‌گذار است و میزان آن در شرایط خصوصی بیمه‌نامه تعیین می‌‌شود.

تعاریف و اصطلاحات تخصصی

وجوه: شامل پول (اسکناس‌ها و مسکوکات رایج داخلی و خارجی)، انواع شمش و سکه (طلا و نقره)، انواع چک‌های بانکی تضمین‌شده، انواع اوراق بهادار (اوراق مشارکت، اوراق قرضه دولتی، اوراق سهام، گواهی سپرده و …)، ‌تمبر، سفته‌ها و برات‌های تمبر‌شده و تحریر‌شده و چک‌های واگذاری مشتریان می‌شود.

محل موضوع بیمه: قسمت داخلی هر ساختمان که نشانی و مشخصات آن در شرایط خصوصی و فرم پیشنهاد ‌بیمه‌نامه درج شده است و برای نگهداری یا تبادل وجوه در صندوق در اختیار بیمه‌گذار قرار دارد.

وجوه در صندوق: تمامی وجوهی که در محل موضوع بیمه در گاوصندوق‌(ها)یی که در شرایط خصوصی و فرم پیشنهاد ‌بیمه‌نامه تعیین‌شده نگهداری می‌شوند و یا وجوه روی پیشخوان بیمه‌گذار که توسط مشتری به تحویل‌دار مربوطه تحویل شده است. وجوه موجود در دستگاه‌های خودپرداز(ATM)  داخل بانک‌ها نیز جزء مصادیق وجوه در صندوق محسوب می‌شوند.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه پول کلیک کنید

 

بیمه با شما

خرید آنلاین بیمه نامه

بیمه های نفت، گاز و پتروشیمی

بازدیدها: ۳

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

12 ماه ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *