بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه حوادث دانشجویی چیست؟

بیمه حوادث دانشجویی چیست؟

بیمه حوادث دانشجویی چیست؟

 بیمۀ حوادث

کلیۀ دانشجویان شاغل به تحصیل دانشگاه در طول هر سال تحصیلی، تحت‌ پوشش بیمۀ حوادث تحصیلی می‌باشند.

  • تعریف حادثه: هر واقعۀ ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و ارادۀ بیمه شده بروز کرده و منجر به جرح، نقص عضو، از کار افتادگی و یا فوت بیمه شده گردد، حادثه محسوب می‌شود.

 موارد تحت پوشش بیمۀ حوادث تحصیلی:

  • هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

پرداخت غرامت، صرفاً به مصدومان حوادث تعلق می‌گیرد (مطابق ضوابط بیمه‌گر). حوادث ناشی از زلزله، حوادث ناشی از فعالیت های ورزشی، حوادث ناشی از هدایت موتورسیکت نیز تحت پوشش بیمه می‌باشند.بیمه حوادث دانشجویی چیست؟

  • نقص عضو، از کارافتادگی کلی یا جزئی دائم ناشی از حادثه

نقص عضو جزئی یا کامل مثل نابینایی کامل، قطع نخاع، ناشنوایی کامل، برداشتن فک پایین و … .

  • فوت ناشی از حادثه

مدارک لازم:

کلیۀ مدارک و مستندات پزشکی و بیمارستانی مرتبط با حادثه، از شروع تا خاتمۀ درمان، به خصوص مستندات مرتبط با روز وقوع حادثه و اولین مرجع درمانی مراجعه‌ شده.

توجه:

دانشجویان متأهل می‌توانند همسر و فرزندان خود را با پرداخت حق بیمۀ سالانه، همانند سایر دانشجویان، تحت پوشش تعهدات و مزایای این بیمه قرار دهند.

فرایند صدور معرفی‌نامه:

در صورتی‌که دانشجویی در مدت قرارداد بیمه، دچار حادثه شود، لازم است جهت بهره‌مندی و دریافت خسارت و غرامت بیمۀ مزبور، حداکثر تا ۱۰ روز پس از وقوع حادثه، مدارک سجلی و مدارک معتبر پزشکی خود شامل:    کپی کارت ملی، شناسنامه، اصل مدارک پزشکی و اصل صورت‌ هزینۀ تأیید شدۀ درمان خود را به ادارۀ رفاه دانشجویان ارائه نماید. پس از دریافت مدارک دانشجو و بررسی‌های لازم توسط ادارۀ رفاه دانشجویان، مراتب برای شرکت بیمۀ طرف قرارداد ارسال می‌گردد و تاریخ مراجعۀ دانشجو به شرکت بیمه اطلاع‌رسانی خواهد شد. شرکت بیمه پس از تأیید مدارک بر اساس ضوابط مربوط، نسبت به پرداخت خسارت اقدام می‌نماید.

توجه:      در صورت عدم ارسال به موقع مدارک به ادارۀ رفاه دانشجویان، مسئولیت این امر به‌عهدۀ شخص دانشجو بوده و دانشگاه هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

بیمه حوادث دانشجویی چیست؟

یکی از انواع بیمه حوادث است که برای دانشجویان قابل صدور خواد بود، این بیمه نامه دارای پوشش های بیمه ای مختلفی بوده و به واسطه این پوشش ها، در صورتی که در محیط دانشگاه یا خارج از محیط دانشگاه حادثه ای برای دانشجویان رخ دهد، شرکت بیمه گر موظف به پرداخت غرامت به دانشجو می باشد.

پوشش های بیمه حوادث دانشجویی

در قسمت قبل کمی با بیمه حوادث دانشجویی آشنا شدیم، اما در ادامه پوشش های این بیمه را می توانید مشاهده کنید.

پوشش غرامت فوت

در صورتی که دانشجو به علت رخ دادن حادثه فوت کند، شرکت بیمه گر موظف به پرداخت غرامت فوت به وراث قانونی شخص می باشد. لازم به توضیح است سقف غرامت فوت با توجه به حق بیمه پرداختی و نرخ دیه در همان سال تعیین می شود.

پوشش غرامت نقص عضو

نقص عضو یکی از پوشش های بیمه حوادث می باشد که می تواند برای حوادثی که منجر به نقص عضو دانشجو شود، بسیار کاربردی واقع شود. به واسطه این پوشش، در صورتی که درون یا بیرون محیط دانشگاه حادثه ای برای دانشجو رخ دهد و  این حادثه منجر به نقص عضو دائم یا کامل دانشجو شود، شرکت بیمه گر موظف به پرداخت غرامت نقص عضو به شخص زیان دیده می باشد. لازم به ذکر است که سقف این پوشش نیز مانند پوشش قبلی با توجه به مبلغ حق بیمه پرداختی و نرخ دیه کامل در همان سال تعیین می شود.

پوشش هزینه های پزشکی

در صورتی که حادثه ای برای دانشجو رخ دهد و این دانشجو نیاز به فوریت های پزشکی و درمانی داشته باشد، شرکت بیمه گر هزینه های پزشکی شخص زیان دیده را تا سقف تعیین شده به وی پرداخت خواهد کرد.

هزینه بیمه حوادث دانشجویی

قیمت یا حق بیمه حوادث دانشجویی از طرف شرکت بیمه گر تعیین شده و پس از پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار، بیمه حوادث برای شخص صادر خواهد شد. لازم به ذکر است که قیمت بیمه حوادث دانشجویی در مقابل سقف پوشش های بیمه ای ارائه شده بسیار ناچیز است، بنابراین خرید این بیمه نامه یک انتخاب بسیار هوشمندانه و اقتصادی می باشد. لازم به ذکر است که بیمه حوادث دانشجویی دارای طرح های مختلفی می باشد و بیمه گذار می تواند با توجه به نیاز خود هر کدام از این طرح ها را انتخاب کند. تفاوت اصلی این طرح ها در سقف پوشش های بیمه ای و حق بیمه تعیین شده می باشد. در جدول پایین می توانید طرح های مختلف بیمه حوادث دانشجویی را در سال ۱۴۰۱ مشاهده فرمایید.

طرح بیمه حوادثغرامت فوتغرامت نقص عضوهزینه پزشکیحق بیمه
طرح الماس۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰۵.۰۰۰.۰۰۰۱۱۴.۰۰۰
طرح یاقوت۷۰.۰۰۰.۰۰۰۷۰.۰۰۰.۰۰۰۳.۰۰۰.۰۰۰۷۷.۰۰۰
طرح عقیق۴۰.۰۰۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰.۰۰۰۲.۰۰۰.۰۰۰۴۶.۰۰۰
طرح اقتصادی۲۰.۰۰۰.۰۰۰۲۰.۰۰۰.۰۰۰۱.۰۰۰.۰۰۰۲۳.۰۰۰
جدول طرح های بیمه حوادث دانشجویی (تمامی مبالغ به تومان می باشد)

شرایط بیمه حوادث دانشجویی

برای خرید بیمه حوادث دانشجویی تنها شرط مورد نیاز این است که بیمه شده باید دانشجو باشد، سپس می توانید با مراجه حضوری به شرکت بیمه یا به صورت انلاین بیمه حوادث دانشجویی را خریداری نمایید.

مدت بیمه حوادث دانشجویی

بیمه حوادث دانشجویی به مدت یکسال اعتبار دارد و در صورتی که در طول این مدت برای دانشجو حادثه ای رخ دهد، شرکت بیمه گر موظف به پرداخت خسارت خواهد بود. این بیمه نامه در پایان سال با توجه به درخواست دانشجو قابل تمدید خواهد بود.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Visits: 2

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *