بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
وظائف و مسئولیت سازمانهای ناظر بر سازه‌های ساختمانی در ایران

وظائف و مسئولیت سازمانهای ناظر بر سازه‌های ساختمانی در ایران

وظائف و مسئولیت سازمانهای ناظر بر سازه‌های ساختمانی در ایران

بحث مقابله با حوادث طبیعی همواره یکی از دغدغه های مهم بشر در طول تاریخ بوده است. موضوع مدیریت کارآمد پیامدهای این حوادث و اینکه چگونه می توان کمترین آسیب های جانی، مالی و روانی را پس از وقوع حوادث طبیعی و از جمله زلزله شاهد بود، از جمله مسائلی است که ذهن علمای علوم طبیعی و علوم اجتماعی را به خود مشغول داشته است. از جمله رشته های علمی مهم در بحث مدیریت پیامدهای حوادث طبیعی، حوزه حقوقی و نقش حقوقدانان در ایجاد بستر های حقوقی لازم است. به عنوان مثال وجود مکانیزم های حقوقی موثر می تواند بستری مناسب در جهت افزایش مسئولیت سازمان های ناظر همانند راه و شهرسازی، شهرداری ها، نظام مهندسی و بیمه ها ایجاد نماید و بدین ترتیب امکان پیشگیری و مدیریت بحران ها را تقویت نماید. لذا مهمترین هدف مقاله حاضر را می توان آشنای با وظایف سازمان های ناظر و تقویت مبانی حقوقی نظارت کارآمد دانست.وظائف و مسئولیت سازمانهای ناظر بر سازه‌های ساختمانی در ایران

در پایان باید گفت که یافته های این تحقیق به ما نشان می دهد که برای پیشگیری و تقویت مدیریت در زمان وقوقع بحران ها می بایست اولاً برای گزارشات مهندسین ناظر مهلت و ضمانت اجرای حقوقی تعریف شود، ثانیاً اعمال سریع تصمیمات کمیسیون ماده صد می بایست به عنوان یک رکن شبه قضایی در شهرداری ها مورد توجه قرار گیرد، ثالثاً راستی آزمایی نظارت مهندسین ناظر سازه در خصوص مقاوم سازی و تقویت مبانی حقوقی برخورد با مهندسین متخلف در دستور کار قرار گیرد

مسئولیت‌های مهندس ناظر ساختمان چیست؟

ساخت و ساز و انجام پروژه‌ های عمرانی امروزه در کشور ایران و در کل دنیا بسیار رونق گرفته است. با به وجود آمدن زندگی شهری افراد شاهد شکل گیری ساختمان های آسمان خراش هستند. ساختن این سازه های غول آسا کاری سخت و در عین حال حساس می باشد. برای اینکه این سازه ها به بهترین شکل ممکن ساخته و به اتمام برسند نیازمند وجود مهندسین ناظر هستند. این مهندسین دارای وظایف زیادی می باشند که باید به این وظایف به صورت درست و اصولی رسیدگی کنند. مسئولیت‌ های مهندس ناظر ساختمان و رعایت آن ها می تواند بر روی خروجی کار تاثیر مثبتی بگذارد. پس الزام وجود این شخص در پروژه های ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. حال ما می خواهیم شما با وظایف و مسئولیت های مهندس ناظر ساختمان آشنا کنیم. به این صورت می توانید یک تعریف درست و جامع از وظایف این افراد داشته باشید.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله وظائف و مسئولیت سازمانهای ناظر بر سازه‌های ساختمانی در ایران  کلیک کنید

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *