بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
همه چیز درباره بیمه عمر زمانی و شرایط آن

همه چیز درباره بیمه عمر زمانی و شرایط آن

همه چیز درباره بیمه عمر زمانی و شرایط آن

بیمه عمر زمانی یکی از انواع بیمه‌های عمر است که برای جبران و پوشش خسارات فوت فرد بیمه شده در زمان اعتبار بیمه نامه طراحی شده است. این بیمه نامه معمولا برای افراد شاغل مخصوصا آن دسته از افراد که در مشاغل سخت و خطرناک فعالیت دارند کاربرد زیادی دارد. اجباری بودن داشتن این بیمه نامه برای کارکنان مراکز دولتی و امکان خرید فردی و گروهی آن، این نوع بیمه را بیش از پیش پر کاربرد کرده است. اما بیمه عمر زمانی یعنی جه؟ چه مزایا و معایبی دارد و چه شرکت‌هایی این بیمه را با چه شرایطی ارائه می‌دهند؟ در ادامه به همه این پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

بیمه عمر زمانی چیست

بیمه عمر زمانی نوعی خاص از انواع بیمه عمر است. امکان خرید این بیمه برای هر فرد که بیشتر از ۱۵ و کمتر از ۷۰ سال سن دارد وجود دارد. در طول زمان اعتبار این بیمه نامه، شرکت بیمه‌گر متعهد می‌شود که در صورت فوت فرد بیمه شده سرمایه خسارت بیمه نامه به خانواده و ذینفعان آن پرداخت شود. مدت زمان این بیمه نامه معمولا یک ساله است و پس از پایان مدت زمان اعتبار، پرداخت دوباره حق بیمه برای خریداری آن و استفاده از بیمه عمر زمانی تجدید پذیر لازم است. بیمه عمر به شرط فوت، پوششی موقت دارد و به همین دلیل حق بیمه آن در مقایسه با دیگر بیمه‌ها ارزان‌تر است.

بیمه عمر به شرط فوت یا همان بیمه ساده زمانی نوعی از بیمه اشخاص است. سرمایه بیمه در این نوع بیمه تنها زمانی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود که بیمه شده در طول زمان اعتبار آن فوت شود. این به این معنی است که در این نوع بیمه نامه، بروز حادثه‌ای احتمالی از سوی بیمه‌گر، بیمه می‌شود.همه چیز درباره بیمه عمر زمانی و شرایط آن

انواع بیمه عمر زمانی

بیمه عمر زمانی از آن دسته بیمه نامه‌هایی است که هم به صورت انفرادی هم به صورت گروهی به فروش می‌رسد. هر فردی که تمایل داشته باشد می‌تواند با توجه به شرایط خود، اقدام به خرید آن کند. بیمه عمر به شرط فوت انفرادی می‌توانند بنا به شرایط شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید بلند مدت هم باشند. از آن‌جایی که خرید بیمه عمر به شرط فوت برای همه کارمندان مراکز دولتی لازم است، این بیمه نامه به صورت گروهی هم ارائه می‌شود. البته لازم به ذکر است که معمولا به خاطر کم بودن مبلغ حق بیمه بسیاری از شرکت‌ها و مراکز خصوصی هم این بیمه نامه را برای کارکنان خود برای مدت زمان مشخص تهیه می‌کنند. در بیمه‌نامه‌های گروهی نرخ حق بیمه بر اساس میانگین سنی بیمه شدگان مشخص می‌شود و تعداد بیمه شدگان معمولا باید بیشتر از ۱۰ نفر باشد.

‌بیمه عمر زمانی ساده چه مزایایی دارد

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین مزایا بیمه عمر به شرط فوت، قیمت مناسب آن نسبت به دیگر انواع بیمه عمر است. برای محاسبه مبلغ این بیمه نامه موارد متفاوتی مانند سرمایه بیمه‌ای مورد درخواست، سن شخص بیمه شده و مدت بیمه نامه تاثیر گذار است. علاوه بر این بیمه عمر، به عنوان نوعی پس انداز و سرمایه گذاری برای تامین آتیه خانواده و بازماندگان تلقی می‌شود. بیمه گذار این بیمه نامه را خریداری می‌کند و بیمه گر متعهد می‌شود که در صورت فوت او سرمایه بیمه او را طبق قرارداد به صورت یکجا یا به صورت مستمری به بازماندگان خانواده و ذینفعان او پرداخت کند.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷بیمه آرمان

شماره ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

  1. خرید آنلاین بیمه نامه
  2. بیمه تضامین چیست؟

برای خواندن مقاله بیمه عمر زمانی کلیک کنید

Visits: 3

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *