بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه تضامین چیست؟

بیمه تضامین چیست؟

بیمه تضامین چیست؟

بیمه تضامین، دربرگیرندۀ پوششی بیمه ای به نفع دستگاههای خدمات دهنده در ازای تعهداتی است که دارندگان امتیاز دفتر پیشخوان دولت در برابر آن دستگاهها بموجب قراردادهای فیمابین خدمات دهندگان و دفاتر پیشخوان دولت دارند.ابتکار این پوشش بیمه ای به سال ۱۳۹۰ باز می گردد و پیش از آن دفاتر پیشخوان بطور جداگانه باید برای عقد قرارداد با هریک از دستگاههای خدمات دهنده، تضمین های ملکی، بانکی، اسنادی و مالی می سپردند که علاوه بر دشواری تأمین آنها، وقت و هزینه بسیار زیادی از دارندگان پروانه دفتر می گرفتبیمه تضامین چیست؟

در این سال معاون امور اداری و استخدامی رئیس جمهور و رئیس وقت کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت در بخشنامه ای اخذ تضامین دیگر از دارندگان امتیاز دفتر را لغو  وبیمه نامه تضامین را جایگزین آنها نمود. این اقدام موجب روانتر شدن گردونه کسب و کار و فعالیت دفاتر و تسهیل ارتباط دستگاههای خدمات دهنده در عقد قرارداد گردید.

هرچند حضور بیمه گران مختلفی در این عرصه ثبت شده است اما شرکت بیمه معلم بطور ثابت از آغاز اجرای این طرح، بیمه گر ممتاز بیمه تضامین دفاتر پیشخوان دولت بوده است و نگاهی ارزش آفرین به این پوشش بیمه ای دارد. بر این اساس، فاصله بسیار زیاد حق بیمه دریافتی با دیگر بیمه گران و حذف سود تجاری حاصل از این فعالیت بیمه ای، نشانگر ارج و ارزشی است که بیمه معلم به فعالیت باارزش دفاتر پیشخوان دولت می گذارد.

طبق تحقیقی که در این مقاله صورت می گیرد، روایاتی که معمولاً با عنوان روایات «الیس إن شاء اخذ و إن شاء ترک» شناخته می شوند ناظر به «ممنوعیت تعیین سود تجاری قطعی هنگام پذیرش سفارش کالا» هستند؛ بدین معنا که اگر شخصی، کالایی را به یک تاجر یا صاحب سرمایه سفارش دهد تا آن را خریداری کرده و به صورت نقد یا نسیه به وی بفروشد، تاجر یا صاحب سرمایه نمی تواند هنگام دریافت سفارش، خرید آن کالا با پرداخت یک سود مشخص را از متقاضی تعهد بگیرد و شیوه تعامل دو طرف پس از خرید کالا باید به گونه ای باشد که نه فروشنده به فروش کالا و نه متقاضی به خرید آن با سودی از پیش تعیین شده، متعهد و مجبور نباشد. این حکم، تمام عیار بودن سوداگری در تجارت و کامل بودن بازار اسلامی از جهت مخاطرات تجاری را نتیجه می دهد. معامله فروش اقساطی بانکی به شکل موجود، بر اساس این روایات، مخدوش و معامله جدید مرابحه بانکی نیز دچار اشکال است.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره اماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

  1. خرید آنلاین بیمه نامه
  2. ماده ۱۰ قانون بیمه یا قاعده نسبی

برای خواندن مقاله بیمه تضامین کلیک کنید

Visits: 9

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *