بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه

شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه

 شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه

شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه بدین معنی است که خودرو به دلیل  به سرقت رفتن یا خسارت دیدن در حادثه رانندگی دیگر امکان استفاده از آن نباشد. و تحت شرایطی که در بیمه بدنه درج شده است. بیمه گزار می تواند مبلغی را متناسب با ارزش خودرو از شرکت بیمه دریافت نماید.

اما شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه بدین صورت است. که مطابق با ماده ۱۹ آئین ۵۳ شورای عالی بیمه یک اتومبیل در صورتی به کلی از بین رفته تلقی خواهد شد که حداقل ۶۰ روز از زمان سرقت آن گذشته است. اما هنوز خودرو توسط پلیس پیدا نشده است.  یا به علت حادثه مشمول بیمه ، به نحوی خسارت ببیند که مجموع هزینه های تعمیر و تعویض قسمتهای زیان دیده با احتساب هزینه های نجات و انتقال خودرو به تعمیرگاه  از ۷۵ درصد قیمت روز خودرو در روز حادثه بیشتر باشد.شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه شرایط پرداخت خسارت کلی در بیمه بدنه

نکات قابل ذکر

البته قابل ذکر است که مبالغی بابت ارزش بازیافتی احتمالی و کسورات مقرر از خسارت کلی بیمه بدنه کسر می گردد.  هزینه متعارف نجات و حمل تا حد مقرر به آن اضافه می گردد.  سپس مبلغ نهایی به بیمه گزار پرداخت می گردد. در خسارت های کلی ، ملاکی که برای محاسبه و تسویه خسارت مدنظر قرار می دهند ارزش معاملاتی است که موضوع بیمه در روز حادثه و حداکثر تا مبلغ بیمه شده می باشد.

برای خسارت های کلی ارزش مبلغ بازیافتی توسط شرکت بیمه تعیین می گردد.  در صورت موافقت بیمه گزار با ارزش تعیین شده ، شرکت بیمه پس از تملک موضوع بیمه ( خودرو سرقت شده یا خسارت دیده ) و انتقال سند به نام شرکت بیمه ، مبلغ خسارت با کسر فرانشیز و سایر کسورات و با احتساب هزینه های متعارف نجات و حمل پرداخت خواهد شد.

موضوع بیمه موقعی به کلی از بین رفته تلقی خواهد شد که حداقل ۶۰ روز پس از سرقت پیدا نشود یابه علت حوادث مشمول بیمه به نحوی آسیب ببیند که مجموع هزینه های تعمیر و تعویض قسمتهای خسارت دیده آن با احتساب هزینه های نجات از ۷۵ درصد قیمت آن در روزحادثه بیشتر باشد.

خسارت کلی

وسیله نقلیه زمینی موقعی به کلی از بین رفته تلقی خواهد شد که حداقل ۶۰ روز پس از سرقت پیدا نشود یا به علت حوادث مشمول بیمه به نحوی آسیب بببیند که مجموع هزینه های تعمیر و تعویض قسمت های خسارت دیده آن، با احتساب هزینه های نجات،از ۷۵ درصد قیمت آن در روز حادثه بیشتر باشد.
روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *