بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه

آشنایی با انواع پوشش های بیمه ای

آشنایی با انواع پوشش های بیمه ای

 

بیمه پیمانی است که بر پایه‌ آن شرکت بیمه (بیمه‌گر) تعهد می‌کند در برابر مقدار پولی که فرد یا شرکت دیگری (بیمه‌گذار) به او پرداخت می‌کند، زیان وارد شده به بیمه‌گذار را در پی رویدادی ناخواسته جبران کند.

پوشش بیمه

پوشش بیمه انواع متعددی دارد و هر یک از آنها هم دارای ویژگی های گوناگونی هستند. پوشش بیمه در واقع به این معنی می باشد که شما می توانید بسیاری از وسیله هایی را که روزانه از آنها استفاده می کنید را تحت کنترل و بیمه آن درآورید، به همین دلیل انواع متعددی از پوشش های بیمه ای وجود دارد و شما هر وسیله را که خواهید و در قانون بیمه آن وسیله وجود داشته باشد می توانید آن را زیر کنترل بیمه درآورید، تا اگر به آن وسیله ضربه ای وارد شد، بیمه خسارت آن را بپردازد. برای اینکه شما با انواع پوشش بیمه آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین آنها را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

انواع پوشش بیمه

همانطوری که بیان نمودیم پوشش بیمه انواع متعددی دارد و شما می توانید از انواع آن استفاده کنید، برخی از مهمترین این پوشش های بیمه ای عبارت می باشد از :

۱. بیمه باربری

یکی از مهمترین مواردی که در پوشش بیمه قرار می گیرد، بیمه باربری می باشد. در این نوع بیمه اگر زمانی کالاهای شما در زمانی که حمل می شوند دچار خساراتی گردند، زیانی و ضرری که به شما وارد شده است را بیمه جبران می کند. البته باید بدانید این حوادث خاص هستند و تنها در صورتی که آنها به دلایل خاصی دچار ضربه و از بین رفتن شوند بیمه خسارت آن را به شما می دهد. این نوع بیمه خود به انواع متعددی تقسیم می شود، که هر یک از آنها دارای شرایط خاص و ویژه ای هستند.

۲. بیمه خودروهر فردی که خودرو و اتومبیل شخصی دارد باید از پوشش بیمه اتومبیل استفاده کنید، چرا که در صورت هرگونه خسارتی به خودروی شما بیمه ضرر آن را جبران می کند و هزینه های آن را به شما می دهد. اگر خودروی شما دچار حوادثی مانند تصادف، سرقت اتومبیل، آتش سوزی و … شود، بیمه بیشتر هزینه های آن را پرداخت می کند. البته باید بدانید این نوع از پوشش بیمه هم به انواع متعددی تقسیم می شود که انواع آن هم ویژگی های متنوعی دارد. یکی از آنها بیمه بدنه می باشد و دیگری بیمه شخص ثالث و سرنشین می باشد.

بیمه بدنه خودرو تمامی هزینه هایی که برای تصادف، آتش سوزی و سرقت خودرو می باشد را پرداخت می کند، اما در بیمه شخص ثالث، بیمه اگر سرنشینان دچار حادثه ای شوند هزینه درمانی و یا اگر راننده با فرد دیگری تصادف کند هزینه های درمانی آن فرد را می دهد. در واقع باید بدانید سقف پرداخت هزینه در هر نوع از پوشش بیمه ای خودرو متفاوت می باشد و در برخی از مواقع شاید هزینه کمتری را پرداخت کند.شما اگر می خواهید از این پوشش بیمه برای خودروی خود استفاده کنید باید با تمامی قوانین و اصولی که در آن وجود دارد آشنا شوید، اما باید بدانید که اگر دارای خودروی شخصی می باشد این بیمه بهترین گزینه ای است که باید برای امنیت خود و سرنشینان خود از آن استفاده کنید.

۳. بیمه اشخاص

یکی دیگر از انواع پوشش بیمه ، بیمه اشخاص می باشد، که در این نوع از پوشش های بیمه، توقف درآمد بیمه شده جبران می شود. برخی از افراد که در اثر حوادثی به مرگ، نقص عضو و یا بیماری های خاصی دچار شده اند تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند. شما می توانید خود را زیر نظر این بیمه درآورید تا اگر برایتان روزی مشکلی به وجود آمد بیمه هزینه های زندگی شما را تامین کند.
باید بدانید این نوع از پوشش بیمه هم دارای سه نوع متفاوت می باشد که هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارد. یکی از آنها بیمه های درمان است، که در این بیمه، فرد بیمه گرد تمامی هزینه های درمانی بیمه شده را پرداخت می کند. یکی دیگر از آن بیمه عمر می باشد که بیمه عمر هم زندگی آینده افراد را تامین می نماید و به انواع متعددی تقسیم می شود. نوع سوم آن هم بیمه حوادث می باشد که در این نوع بیمه هم تمامی هزینه هایی که افراد بر اثر حوادث به وجود آمده باید در بیمارستان پرداخت کنند را بیمه پرداخت می کند.

۴. بیمه مهندسآشنایی با انواع پوشش های بیمه ای

یکی دیگر از انواع پوشش بیمه که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند زیر نظر آن می باشند بیمه مهندس می باشد. در این نوع از بیمه، افرادی که فعالیت های ساختمانی انجام می دهند اگر دچار حادثه ای شوند و یا بر اثر فعالیت ساختمانی نقص عضو شوند بیمه هزینه های درمانی آنها را پرداخت می کند، شما باید به طور کلی بدانید این بیمه بسیار خاص می باشد و قوانین و اصول خود را دارد، بیشتر افرادی که تحت پوشش بیمه مهندسی هستند تضمین جانی و مالی دارند، به همین دلیل تنها کسانی می توانند تحت نظر این بیمه باشند که فعالیت های ساختمانی و نظارتی دارند.

۵. بیمه مخصوص

بیمه مخصوص بیمه های بسیاری را تحت پوشش بیمه دارد و هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارند. در واقع باید بدانید این بیمه برای مشاغلی که خاص هستند در نظر گرفته می شود و انواع متعددی دارد. یکی از آنها بیمه هواپیما می باشد که در این بیمه؛ بدنه، حوادث سرنشین و مسئولیت خلبان در قبال اشخاص سرنشین وجود دارد.
از آنجایی که مبلغ بیمه کردن هواپیما بسیار سنگین است باید زیر نظر سازمان بین المللی باشد. یکی دیگر از انواع بیمه های مخصوص که پوشش بیمه دیگری را زیر نظر دارد، بیمه کشتی می باشد، در این نوع از بیمه هم تمامی هزینه هایی که مربوط به حوادث و سرنشینان باشد پرداخت می شود و سازمان بین المللی کشتیرانی باید این بیمه را انجام دهد.یکی دیگر از انواع بیمه های مخصوص بیمه پول می باشد که بیشتر پوشش بیمه بانک و موسسات اعتباری را بر عهده دارد. از آنجایی که این موسسه ها و بانک ها وظیفه دارند پول های زیادی را نگهداری کنند باید تحت پوشش بیمه قرار دهند. بیمه انرژی هم یکی دیگر از انواع بیمه های مخصوص به شمار می رود که مربوط به استخراج نفت، منابع انرژی و … می باشد و هزینه های پرداختی آن بسیار زیاد است، به همین دلیل باید تحت نظارت سازمان بین المللی قرار بگیرند.۲
به طور کلی همانطوری که بیان نمودیم پوشش بیمه بسیار متنوع می باشد و هر یک از این بیمه ها برای شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید تحت نظر هر یک از این بیمه ها که بیان کردیم باشید و در صورتی که خسارت و ضربه ای به مال و جان شما وارد شد از بیمه هزینه های پرداختی خود را دریافت کنید

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس  ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 2

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *