بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه باید آن را تمدید کرد؟

چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه باید آن را تمدید کرد؟

چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه باید آن را تمدید کرد؟

اعتبار همه بیمه نامه های ثالث از ساعت ۲۴ نیمه شب روزی که بیمه نامه خریداری و صادر میگردد، شروع می شود و تا ۰۰ بامداد روز تاریخ اتمام بیمه نامه دارای اعتبار می باشد. به عنوان مثال: اگر بیمه نامه ثالثی در هر ساعت از روز یکشنبه خریداری شود اعتبار آن بیمه نامه از ساعت ۲۴ نیمه شب روز دوشنبه آغاز می شود . اگر خسارتی در زمانی که بیمه نامه اعتبار نداشته باشد اتفاق بیافتد ، فرد باید همه خساراتش را خودش پرداخت نماید.
معمولا بهترین زمان پیشنهادی ما برای تمدید بیمه شخص ثالث چند روز قبل از اتمام تاریخ اعتبار بیمه نامه می باشد.
پوشش های بیمه ای شما از زمانی شروع می شود که تاریخ صدور بیمه نامه جدید شما دارای اعتبار شود و اگر چند روز قبل از پایان مدت اعتبار بیمه نامه قبلی ، بیمه نامه جدید خریداری کرده اید ، حادثه ای اتفاق بیافتد ، شما می توانید از بیمه نامه قبلی خود برای جبران خسارت استفاده نمایید.

اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

مهمترین کاربرد بیمه شخص ثالث برای خودروهاست. رانندگان وسایل نقلیه موظف هستند که بر طبق قانون به خرید بیمه شخص ثالث اقدام کرده و در صورت عدم خرید، مجرم شناخته می شوند. حداکثر تایخ اعتبار هر بیمه نامه شخص ثالث یکسال است. اما ممکن است که شما قصد دارید چند ماه دیگر خودروی خود را بفروشید در این صورت اگر بخواهید بیمه نامه شخص ثالث با اعتبار یکساله را خریداری کنید در واقع بخش عمده ای از این هزینه هدر رفته است. لذا بهتر است به سراغ بیمه شخص ثالث کوتاه مدت بروید.

چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه باید آن را تمدید کرد؟
قوانین تاسیس بیمه و بیمه گری

شرایط بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

در سال های قبل مدت اعتبار بیمه شخص ثالث یکساله بود تا این که این مسئله مطرح شد که اگر فردی قصد دارد وسیله خود را در چند ماه بفروشد در نتیجه بیمه شخص ثالث یکساله در واقع هزینه اضافی است که باید پرداخت شود به همین دلیل است که بیمه شخص ثالث کوتاه مدت برای بیمه گذاران ارائه شد. یکی از مزیت های بیمه شخص ثالث کوتاه مدت این است که مشکل اقساطی بودن خرید بیمه حل خواهد شد. برخی از افراد زمانی که می خواهند بیمه شخص ثالث یکساله بخرند مشکل پرداخت هزینه را داشته و بیمه امکان پرداخت اقساطی را فراهم کرده است. اما این پرداخت اقساطی مشکل های فنی را به وجود آورده است. زمانی که بیمه گذار اولین قسط را پرداخت می کند، نمایندگی بیمه نسبت به آن متعهد خواهد شد حال فرض کنیم که با پرداخت اولین قسط، مشکلی برای بیمه گذار رخ بدهد و در نتیجه شرکت بیمه گر مجبور است خسارت را جبران نماید در این صورت پرداخت سایر اقساط دچار تعارض می شود. خوشبختانه بیمه شخص ثالث کوتاه مدت باعث حل این مشکلات شده است.

رایط این بیمه نامه به شرح زیر است:

۱-   این بیمه نامه به مدت ۶ ماه و کمتر از یکسال اعتبار دارد. مدت زمان آن را بیمه گذار می تواند انتخاب کنید.

۲-   جالب است بدانید که نرخ حق بیمه شخص ثالث کوتاه مدت از بیمه شخص ثالث یکساله حدود ۱۰-۵ درصد بیشتر است.

۳-   بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به صورت روز شمار محاسبه نمی شود بلکه مطابق با ماده ۱۵ آئین نامه اجرایی ماده ۸ اصلاح قانون شخص ثالث برای بیمه نامه های کوتاه مدت حق بیمه براساس جدول تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود.

۴-  لازم به ذکر است که اگر  سابقه بیمه ‌نامه کوتاه‌ مدت تمدیدی کمتر از ۲۷۰ روز باشد در این حالت بیمه ‌نامه بدون اعمال تخفیف عدم خسارت و یا حداکثر به میزان تخفیف مندرج در بیمه ‌نامه برای بیمه گذار ارائه خواهد شد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۰۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله اتمام اعتباربیمه نامه کلیک کنید

بازدیدها: ۲

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم🙏🏻🌹

4 ماه ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود🙏🏻

4 ماه ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

4 ماه ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3% تخفیف
نشد اینبار
فایل های موفقیت رایگان
تقریبا نزدیک بودی
2% تخفیف
بازی کامپیوتر رایگان
نشد که بشه
حوادث انفرادی رایگان
نزدیک شده بودی
1% تخفیف
آتش سوزی مسکونی رایگان
دوره های آموزشی خفن با تخفیف ویژه
شانستو برای برنده شدن جایزه امتحان کن!
ایمیل تون رو برای برنده شدن یک جایزه بی نظیر وارد کنید، شانس شما واقعا چقدر هستش؟؟
قوانین بازی:
  • برای هر فرد فقط یکبار
  • با فرد متقلب برخورد میشه