بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
bime-omr-2

چگونه ارزش بازخرید بیمه عمر را محاسبه کنیم؟

چگونه ارزش بازخرید بیمه عمر را محاسبه کنیم؟

منظور از بازخرید بیمه زمانی است که بیمه گزار ترجیح می‌دهد قبل از پایان یافتن اعتبار بیمه نامه قرارداد را به پایان برساند. این امر به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال ممکن است فرد احساس کند با سرمایه گذاری بر روی بیمه عمر به اهداف مورد نظر خود دست پیدا نمی‌کند و یا جذابیت‌ها و خدمات ارائه شده توسط شرکت بیمه برای او رضایت بخش نباشد. این موارد و بسیاری از موارد دیگر باعث می‌شود تا او بخواهد برای بازخرید بیمه خود اقدام کند. این یکی از مهم‌ترین مزایای بهترین بیمه عمر است که بیمه گزار می‌تواند با در دست داشتن بیمه‌ نامه برای این کار اقدام نماید.

چگونه ارزش بازخرید بیمه عمر را محاسبه کنیم؟

همانطور که به آن اشاره کردیم ارزش بازخرید در جدولی که همراه با بیمه نامه ارائه می‌شود وجود دارد، با این حال چند عامل مختلف می‌تواند بر روی این مسئله تاثیر بگذارد که عبارت است از:

 1. سن فرد بیمه شده
 2. مدت زمان بیمه نامه
 3. تعداد پوشش‌های بیمه عمر
 4. میزان حق بیمه عمر
 5. سرمایه اولیهدر ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.۱. سن فرد بیمه شده یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در ارزش بازخرید بیمه عمر تاثیر داشته باشد، سن فرد است. به این دلیل که هرچقدر سن بیمه شده بیشتر شود میزان ریسک او برای شرکت بیمه بیشتر می‌شود و در نتیجه این عامل در بیمه نامه بسیار تاثیر خواهد داشت.به همین دلیل معمولا توصیه‌ای که برای خرید بیمه عمر با هدف سرمایه‌ گذاری وجود دارد این است که یا در سنین پایین اقدام به این کار نمایید و یا اینکه برای فرزندان خود که سن کمی دارند بیمه عمر آرمان را خریداری کنید تا بتوانند از سرمایه اندوخته شده آن استفاده کنند.
 6. چگونه ارزش بازخرید بیمه عمر را محاسبه کنیم؟

  ۲. مدت زمان بیمه نامه

  معمولا بسیاری از شرکت‌ها اعتبار بیمه عمر بین ۵ تا ۳۰ سال در نظر می‌گیرند و از آنجایی که در ۵ سال اول بیمه عمر سوددهی خاصی ندارد، لازم است که برای برخورداری از مزایای بازخرید پس از گذشت حداقل ۱۰ سال این کار را انجام دهید. به این دلیل که قبل از آن سرمایه شما بسیار اندک خواهد بود. از طرفی طبیعی ست که بهترین نتیجه را در طی ۳۰ سال به دست خواهید آورد.

  ۳. تعداد پوشش‌های بیمه عمربهتر است بدانید که مزایای بیمه عمر تنها به سرمایه گذاری محدود نمی‌شود، زیرا مزایایی از جمله خدمات و پوشش‌هایی به بیمه‌ گزاران خود ارائه می‌دهد. این پوشش‌ها بسیار بیشتر از حق بیمه‌ای است که فرد بیمه شده پرداخت می‌کند.

  برخی از شرکت‌های بیمه هنگام بازخرید بیمه مبلغی را به ازای این پوشش‌ها از سرمایه اندوخته شده کسر می‌کنند. به همین دلیل هر چقدر تعداد خدمات و پوشش‌ها بیشتر باشد، ارزش بازخرید کمتر است. از این رو بسیار مهم است که قبل از خرید بیمه عمر به این مورد توجه کنید.

  ۴. میزان حق بیمه عمر

  یکی از اصل‌های مهم در بیمه عمر آرمان و هر شرکت دیگری، حق بیمه است که قرار است بیمه گزار در زمان معین به حساب شرکت بیمه واریز کند. چیزی که مشخص است این است که هر چقدر این حق بیمه پرداخت شده بیشتر باشد، سرمایه اندوخته شده شما بیشتر خواهد بود. از آنجایی که سود مشارکتی و تضمینی به صورت روزانه به این مبلغ تعلق می‌گیرد، پس از ۳۰ سال ارزش بازخرید آن چشمگیر و قابل توجه خواهد بود.

  ۵. سرمایه اولیه

  اگر نوع بیمه نامه عمر شما شامل اندوخته اولیه و مقدار مشخصی سرمایه اولیه باشد، ارزش بازخرید آن بیشتر است. در نتیجه اگر این گزینه را انتخاب می‌کنید، می‌توانید مزایایی که برای شما به همراه دارد را مشاهده کنید و درباره آن بپرسید. در نهایت همانطور که به آن اشاره کردیم، بهتر است پس از اطمینان از تمام این موارد برای بازخرید بیمه عمر خود اقدام کنید.

  معایب بازخرید بیمه عمرکسانی که تاکنون برای خرید بیمه عمر اقدام کرده اند می‌دانند که این کار یک سرمایه گذاری بلند مدت است و مزایای حاصل از آن پس از ۱۰ سال قابل مشاهده و پیش بینی می‌باشد. به همین دلیل است که معمولا مدت زمان بیمه نامه‌ها بالای ۲۰ سال است.

  به همین دلیل کسانی که پس از گذشت حدود ۵ سال از بیمه نامه خود برای بازخرید آن اقدام می‌کنند، به احتمال زیاد دچار ضرر می‌شوند.برای اینکه متوجه شوید میزان ضرر شما پس از خرید بیمه آن چقدر است، بهتر است جدول بیمه عمر را مورد بررسی قرار دهید. این جدول معمولا هنگام خرید بیمه از شرکت مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌گیرد و به کمک آن فرایند سرمایه گذاری هر ساله در اختیار شما گذاشته می‌شود. شما به کمک بررسی ستون ارزش بازخرید می‌توانید میزان سرمایه بازگشتی خود را مشاهده کنید. این عدد با توجه به حق بیمه پرداخت شده توسط شما و همچنین سود تضمینی آن می‌باشد.

  اگر می‌خواهید مبلغ بازخرید بیمه با آن چیزی که در ستون مشاهده می‌کنید برابر باشد، باید حق بیمه را در زمان معین پرداخت کنید. هر چند که اگر زودتر از موعد برای این کار اقدام کرده باشید، می‌توانیم از طرح تشویقی شرکت بیمه عمر آرمان بهره مند شود.

  زمان مناسب برای بازخرید بیمه عمر

  بهتر است بدانید که زمان مشخص و دقیقی برای بازخرید بیمه عمر وجود ندارد. به این معنی که این زمان برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال بیمه عمر برای یک کودک یک ساله با یک فرد با ۲۰ ساله متفاوت است و در نتیجه سوددهی آن نیز تفاوت دارد. به این معنی که ممکن است برای آن کودک یک ساله پس از پنج سال، بیمه عمر به سوددهی برسد، اما برای یک فرد ۲۰ ساله نیاز به زمان بیشتری باشد. به همین دلیل است که شما با بررسی جدول می‌توانید تصمیم گیری نمایید که چه زمانی می‌توانید برای بازخرید اقدام کنید. به عبارت بهتر اگر تصمیم گرفته‌اید  برای بازخرید بیمه عمر آرمان اقدام کنید ابتدا بهتر است جدول را مورد بررسی قرار دهید تا در سالی که بیمه نامه به سوددهی می‌رسد بتواند برای بازخریدان اقدام کنید. این امر باعث می‌شود که ضرر کمتری متحمل شوید. بهتر است در زمان خرید از این کار مطمئن باشید، به این دلیل که در طی ۵ سال اول شما به سوددهی مطلوب خود نمی‌رسید و مزایای آن پس از سال پنجم قابل مشاهده می‌باشد.

 7. روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان
 8. شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲
 9. بیمه باشما
 10. خرید آنلاین بیمه نامه
 11. آشنایی با ارزیابان خسارت
 12. برای خواندن مقاله ارزبازخرید بیمه کلیک کنید

Visits: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *