بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بررسی عوامل موثر بر پذیرش بیمه محصول 

بررسی عوامل موثر بر پذیرش بیمه محصول

بررسی عوامل موثر بر پذیرش بیمه محصول

 هدف تحقیق حاضر, بررسی عوامل موثر بر پذیرش بیمه ی خرما توسط باغداران استان کرمان (مطالعه ی موردی شهرستان بم) است. پژوهش, مبتنی بر روش توصیفی-همبستگی است که در آن ۲۹۱۶ نفر از باغداران شهرستان بم در سال زراعی ۹۶-۱۳۹۵ به عنوان جامعه ی آماری در نظر گرفته و با استفاده از فرمول کوکران, تعداد ۲۲۵ نفر به صورت نمونه گیری نظام مند انتخاب شدند. روایی محتوایی پرسشنامه با کسب نظرات متخصصان و پایایی آن نیز پس از آزمون مقدماتی با استفاده از ضریب کرونباخ آلفا ۷۴/۰ به دست آمد. مقایسه ی ویژگی های باغداران پذیرنده و نپذیرنده با استفاده از آزمون های پارامتری t و ناپارامتری من ویتنی نشان داد که با احتمال ۹۵ درصد بین سطح تحصیلات دو گروه, تفاوت معنی دار وجود دارد. همچنین از نظر «ارتباط با مروجان و کارشناسان بیمه» و «مشارکت در تعاونی ها» با احتمال ۹۵ درصد بین پذیرندگان و نپذیرندگان تفاوت معنی دار وجود داشت؛ اما, بین «شرکت در کلاس های آموزشی-ترویجی», «شرکت در تشکل های محلی», «مشارکت در تصمیمات شورای روستا» و «مشارکت در تصمیمات بسیج سازندگی» در دو گروه تفاوت معنی داری وجود نداشت. نتایج مدل رگرسیون لجستیک نیز نشان می دهد که بین سابقه کشت, خشکسالی و احتمال پذیرش بیمه رابطه ی مثبت و معنی دار؛ اما, بین دریافت وام با احتمال پذیرش بیمه رابطه ی منفی و معنی دار وجود دارد. در اولویت قرار دادن باغداران با درآمد بالاتر و افزایش آگاهی نسبت به برنامه ی بیمه ی محصولات کشاورزی می تواند در پذیرش بیمه ی خرما توسط باغداران موثر باشد.

به گفته کار‌شناسان، یکی از مشکلات این نوع از بیمه آن است که حوادث بزرگ و متعددی را پوشش می‌دهد و این مسئله به سود شرکت‌های بیمه نیست و ممکن است آنان سرمایه خود را از دست دهند یا توانایی پرداخت خسارت‌ها را نداشته باشند.بررسی عوامل موثر بر پذیرش بیمه محصول 

صنعت بیمه – بیمه محصول توسط تولیدکنندگان محصولات کشاورزی مانند کشاورزان، دامداران و دیگر فعالان این صنعت خریداری می‌شود تا از آنان در برابر کاهش تولیدات به دلیل بلایای طبیعی مانند تگرگ، خشکسالی و سیل یا کاهش درآمد آنان به دنبال کاهش قیمت جهانی محصولات حمایت کند. 

 

روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *