بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
دولت الکترونیک شرکت بیمه

دولت الکترونیک و شرکت بیمه ، نقش آنها بر یکدیگر

دولت الکترونیک و شرکت بیمه ، نقش آنها بر یکدیگر

دولت الکترونیک و شرکت بیمه ،   مقدمه و هدف پژوهش: در این مقاله به شناسایی نقش استقرار دولت الکترونیکی بر اثربخشی سازمان های بیمه پرداخته شده است. مهم ترین مساله ای که مورد پیگیری قرار می گیرد این است که آیا استقرار دولت الکترونیک بر اثربخشی سازمان های بیمه نقش دارد؟ و اینکه آیا استقرار دولت الکترونیک بر جلب رضایت مشتریان, بر انتقال سریع و صحیح اطلاعات و کاهش هزینه های سازمان های بیمه نقش دارد؟روش پژوهش: به منظور اجرای پژوهش یک فرضیه اصلی و سه فرضیه فرعی با استفاده از روش میدانی و تکنیک پرسشنامه مورد بررسی قرار می گیرد. در این مقاله با مبنا قرار دادن مولفه های رویکرد ذینفعان استراتژیک در مدل اثربخشی سازمان, شاخص های مناسب جهت ارزیابی نقش استقرار دولت الکترونیکی بر اثربخشی شرکت های بیمه تعریف شد و بر اساس آن دو پرسشنامه تهیه و تدوین شد. پرسشنامه های طراحی شده از میان مدیران و کارشناسان عملیاتی در شرکت بیمه ایران و مشتریان آن تکمیل شده است.یافته ها: از دید مشتریان, به کارگیری ابزارهای دولت الکترونیکی سبب بهبود میزان رضایتمندی آن ها می شود همچنین مدیران و کارشناسان شرکت بیمه نیز معتقدند که استقرار جامعه الکترونیکی بر انتقال سریع و صحیح اطلاعات و بر کاهش هزینه های شرکت های بیمه نقش دارد

نقش استقرار دولت الکترونیک بر اثربخشی شرکت های بیمه.نتیجه گیری: استقرار جامعه دیجیتال منجر به بهبود روش های سنتی انتقال اطلاعات, افزایش سرعت در ارائه خدمات, بهبود خدمات پس از فروش با هزینه کمتر, بهبود اطلاع رسانی خدمات بیمه ای, معرفی خدمات جدید, افزایش درجه اطمینان در بررسی درخواست ها و ارائه خدمات, سهولت خرید خدمات بیمه ای, سهولت ارتباط با مشتریان و در نتیجه افزایش سهم بازار, افزایش درآمد خالص شرکت بیمه, کاهش هزینه های توزیع و فروش و بازاریابی و سایر هزینه های عملیاتی می شود. همچنین منجر به برقراری راحت تر ارتباط درون سازمانی, سهولت در دریافت و پرداخت های وجوه مربوطه با صحت و سرعت بالاتر, دسترسی سریع به آمار و گزارش های دقیق خواهد شد.در نهایت در محیط رقابتی امروز و با افزایش شرکت های بیمه استفاده از خدمات دولت الکترونیکی و توسعه آن برای سازمان های بیمه یک ضرورت احساس می شود.
روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *