بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
حقوق+بازنشستگان

پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی

پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی

 

بازنشستگی به معنی عدم اشتغال به کار به دلیل رسیدن به سن معین بازنشستگی است. اشخاص در طول دوران فعالیت شغلی حق بیمه را پرداخت می‌کنند تا پس از بازنشستگی و در سنین بالا بتوانند مستمری بازنشستگی دریافت نمایند. سابقه و نوع شغل در تعیین سن بازنشستگی و میزان مستمری دریافتی پس از بازنشستگی نقش مهمی را ایفا می‌نماید. در مشاغل سخت و زیان آور سن بازنشستگی به دلیل شرایط غیر استاندارد و طاقت فرسای کاری، نسبت به دیگر مشاغل کمتر است. اشخاصی که در دوران کاری بیمه را به صورت ماهیانه به بیمه مرکزی پرداخت کرده‌اند، پس از بازنشستگی و واجد دیگر شرایط بودن مستمری بازنشستگی دریافت می‌کند. از تاریخی که درخواست بازنشستگی شخص بیمه شده و سوابق مورد نیاز تایید شود، بیمه مرکزی موظف به پرداخت حقوق بازنشستگی می‌شود. با توجه به مطالب مذکور به تعویق افتادن مستمری ماهیانه بازنشستگان برخلاف قانون و غیر قابل قبول است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

در صورتی که مستمری شخص بازنشسته به وی یا بازماندگان پرداخت نشود، این اشخاص می‌توانند با همراهی وکیل متخصص بیمه مرکزی گروه وکلای پایتخت نسبت به الزام بیمه مرکزی به پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی اقدام نمایند.پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی compressed

الزام بیمه مرکزی به پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی در چه شرایطی امکان پذیر است؟

اشخاصی مستحق دریافت مستمری بازنشستگی و اعتراض به پرداخت مستمری معوقه بازنشستگی هستند که در آقایان به سن شصت سال تمام و در خانم‌ها به سن پنجاه و پنج سال تمام رسیده باشند و حداقل به مدت ۱۰ سال پیش از ارائه درخواست بازنشستگی حق بیمه را به سازمان بیمه مرکزی پرداخت کرده باشند. شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور و اشخاصی که در مناطق بد آب و هوا فعالیت داشته‌اند، متفاوت است. تشخیص سخت و زیان آور بودن فعالیت شخص متقاضی با کمیته استانی مرتبط می‌باشد. رای صادره از سوی این کمیته قابل اعتراض و تجدیدنظر خواهی است.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

خرید آنلاین بیمه نامه

پوشش پرداخت سرمایه بیکاری

برای خواندن مقاله پرداخت مستمرحقوق بازنشستگی کلیک کنید

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *