بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
محاسبه بیمه شخص ثالث خودرو

محاسبه بیمه شخص ثالث خودرو

محاسبه بیمه شخص ثالث خودرو

بیمه شخص ثالث خودرو چیست؟

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌های اجباری برای مالکان وسایل نقلیه است و هر فردی می‌بایست آن را تهیه کند. با توجه به قوانین موجود هیچ‌گونه خدمتی به خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث ارائه نمی‌شود و درصورتی‌که پلیس راهور چنین وسیله‌ای را توقیف کند نسبت به انتقال آن به پارکینگ اقدام خواهد کرد. برای مثال از تابستان امسال صدور کارت سوخت و تخصیص سهمیه سوخت به خودروها منوط به داشتن بیمه شخص ثالث خواهد بود. همچنین برای صدور بیمه‌نامه جدید شخص ثالث می‌بایست عوارض آزادراهی را پرداخت نمود.

اما هدف از اجباری شدن بیمه شخص ثالث چیست؟ باید دانست دیه انسان در سال جاری ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ماه‌های حرام است و درصورتی‌که راننده‌ای تصادف منجر به فوت را رقم بزند پرداخت چنین مبلغی برای او شاید غیرممکن باشد. البته جدای از هزینه‌های مربوط به دیه، تصادفات منجر به خسارات مالی نیز هزینه‌های زیادی را به مالکان خودروها تحمیل می‌کنند و اینجاست که بیمه شخص ثالث به‌ عنوان یک تکیه‌گاه مهم جلوه می‌کند چراکه می‌تواند خسارات مالی و جانی ناشی از تصادفات رانندگی را جبران کنداما شاید این سؤال نیز برای شما پیش آمده باشد که در بیمه‌نامه شخص ثالث منظور از شخص ثالث کیست؟ در این بیمه‌نامه شخص اول مالک وسیله نقلیه و شخص دوم یا ثانی نیز شرکت بیمه‌گر است که با دریافت حق بیمه‌ای مشخص اقدام به بیمه کردن وسیله نقلیه می‌کند. شخص ثالث نیز فردی خواهد بود در حوادث رانندگی زیان می‌بیند. در واقع هر شخصی به غیر از راننده مقصر را می‌توان شخص ثالث دانست. به این ترتیب همه افرادی که در تصادف و حادثه رانندگی ضرر مالی و جانی می‌بینند تحت پوشش این بیمه خواهند بود و هزینه‌های درمان، فوت و خسارت مالی را دریافت خواهند کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های بیمه شخص ثالث بیمه حوادث راننده است که زیان جانی وارده به راننده مقصر را نیز جبران می‌کند.

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *