بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
چه کسی بیمه اتومبیل را اختراع کرد؟

چه کسی بیمه اتومبیل را اختراع کرد؟

چه کسی بیمه اتومبیل را اختراع کرد؟

بیمه اتومبیل اختراع در دنیای امروز بیمه گری  تا حد زیادی با زندگی و تصمیمات مالی ما آمیخته شده، تا جایی که انگار بیمه همیشه وجود داشته است. بیمه پوشش های مهمی را برای صاحبان خودرو و منازل فراهم می کند و همینطور به کمک بازماندگان یک فرد درگذشته می آید، اما تا به حال فکر کرده اید که اولین بار ایده بیمه به ذهن چه کسی رسید؟

از بنیان یک کشور تا بنیان یک صنعت

بنجامین فرانکلین در طول حیات خود موفق به اختراعت زیادی شد که از برق گیر ساختمان تا عینک دو کانونه را شامل می شوند. با وجود چنین اختراعاتی دیگر عجیب نیست که بدانیم او از اولین بنیان گذاران بیمه در ایالات متحده بوده است. فرانکلین در سال ۱۷۵۱ اولین شرکت ارائه دهنده بیمه آتش سوزی در آمریکا را با نام “مشارکت فیلادلفیا” احداث کرد.چه کسی بیمه اتومبیل را اختراع کرد؟

اعضای “مشارکت فیلادلفیا” موافقت کردند که اگر یکی از آن ها قربانی حوادث آتش سوزی شد، مبلغی را به عنوان جبران خسارت بپردازند. در سال نخست، “مشارکت فیلادلفیا” ۱۴۳ بیمه نامه صادر کرد که پوشش آن ها به مدت هفت سال ادامه داشت. هیچکدام از ۱۴۳ مورد بیمه شده در طول این هفت سال دچار آتش سوزی نشدند.

بیمه اتومبیل کمی قبل تر از عصر فرانکلین به وجود آمد، ولی او کسی بود که پوشش عمر و تامین مالی همسر متوفی و فرزندان او را پیشنهاد کرد. صرف نظر از نوع بیمه نامه هایی که فرانکلین پیشنهاد داد، همه آن ها یک هدف اصلی داشتند:کاهش  فشار مالی بعد از رخ دادن یک حادثه.

بیمه اتومبیل و ایالت فندق!

شهر کلیولند در ایالت اوهایو آمریکا شهری ست که در انتهای قرن ۱۹ و ابتدای قرن ۲۰ام، بیمه اتومبیل در آن گسترش یافت. در سال ۱۸۹۷ مردی به نام گیلبرت جی.لومیس که یک مکانیک خبره بود اولین بیمه نامه مسئولیت خودرو را خریداری کرد. در صورتی که خودروی لوئیس به اموال یا جان دیگران آسیب می زد، این بیمه نامه خسارت را می پرداخت.

 

از آن زمان به بعد، بیمه خودرو به آرامی تکامل یافت. انجمن جهانی مدیریت ریسک گزارش می دهد که پوشش های آتش سوزی و سرقت خودرو برای اولین در سال ۱۹۰۲ ارائه شدند. در سال ۱۹۱۲ پدرخوانده بیمه نامه های جامع امروزی ارائه شد، یعنی یک بیمه نامه که رشته های مختلف اموال و مسئولیت را در یک بیمه نامه جمع می کرد.

چرا بیمه خودرو برای شما مهم است؟

بیمه نامه ها از زمان تاسیس شرکت “مشارکت فیلادلفیا” تکامل یافته اند ولی اصول بنیادین آن ها تغییر نکرده است.بیمه خودرو از شما در برابر زیان های مالی سنگین ناشی از تصادفات محافظت می کند. این زیان ها شامل آسیب به اموال، هزینه معالجه، هزینه های قانونی و از دست رفتن درآمد(عدم النفع) است. مقدار این زیان ها در سراسر جهان سالانه به میلیاردها دلار می رسد و متاسفانه در کشور ما نیز تعداد و شدت تصادفات رانندگی بالاست

اگرچه بنجامین فرانکلین وقتی که اولین شرکت بیمه را تاسیس کرد به فکر بیمه خودرو نبود، ولی کار او ثابت کرد که محصولات و خدمات بیمه ای می توانند آرامش را در این دنیای پر تلاطم برای ما به ارمغان بیاورند.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایتومیزبانی وب درکلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *