بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
loan-وام-بیمه-عمر-1

مزایای بیمه عمر چیست

مزایای بیمه عمر چیست؟

مزایای بیمه عمر چیست؟همان‌طورکه می‌دانید سرمایه فوت اصلی‌ترین پوشش هر بیمه عمری است. اندوخته‌ای که در صورت فوت بیمه‌شده به بازماندگان و ذینفعان تعلق می‌گیرد؛ اما مزایای بیمه عمر تنها سرمایه فوت نیست. با اضافه کردن پوشش‌های اضافی بیمه عمر و همچنین انتخاب صحیح نوع بیمه‌نامه می‌توانیم از مزایای دیگر بیمه عمر استفاده کنیم. در ادامه برخی از فواید بیمه عمر را

پرداخت هزینه‌های پزشکی و بیماری‌های خاص

می‌خوانید.

یکی از پوشش‌های بیمه عمر پرداخت هزینه‌های پزشکی بیماری‌های خاص می‌باشد. عدم کفایت بیمه تکمیلی یکی از دلایل خرید این پوشش است. بیماری‌های خاص در کنار درد، هزینه‌های زیادی دارد که خرید این پوشش تا حدودی هزینه‌های درمانی شما را تأمین می‌کند.

پوشش خسارت و حادثه

حوادث قابل پیش‌بینی نیستند. پس شرط عقل این است که برای چنین روزهایی از قبل آماده باشیم. مصدومیت و ازکارافتادگی دائم یا موقت تنها بخشی از عواقب حوادثی همچون بلایای طبیعی، تصادف و… می‌باشند. باید بدانیم که جبران هزینه‌های زندگی درصورتی‌که دچار آسیب جسمی شده باشیم چندین برابر دشوارتر خواهد بود. یکی از مزایای بیمه عمر تأمین هزینه‌هایی است که در صورت رخداد چنین حوادثی به فرد تحمیل می‌شود.

پرداخت حق بیمه اندک و اندوخته قابل‌توجه

مبالغ اندکی که سالانه به شرکت بیمه می‌پردازیم تنها بخش کوچکی از هزینه‌های ما را تشکیل می‌دهد. اگرچه بیمه عمر با توجه به سود مشخصی از ابتدای قرارداد و به‌صورت روزشمار و تضمینی به اندوخته شما اضافه می‌کند؛ در پایان مدت بیمه‌نامه خواهید دید که مبلغ اندوخته شما فراتر از انتظار شما بوده است. البته در برخی از شرکت‌های بیمه در کنار سود تضمینی، به بیمه‌گذار سود مشارکت هم پرداخته می‌شود.

دریافت بازنشستگی

با ۱۰ سال کار بازنشسته شوید. یکی دیگر از مزایای بیمه عمر دریافت مستمری در دوران بازنشستگی است. هر زمان که حس کردید دیگر توانایی کار کردن ندارید می‌توانید به شرکت بیمه اعلام کنید و مستمری دریافت کنید. مستمری شما بر اساس میزان اندوخته شما در طول مدت بیمه‌نامه به‌صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

مزایای بیمه عمر چیست

امکان مشخص کردن ذینفع

تأمین آینده فرزندان یکی از بزرگ‌ترین دغدغهٔ خانواده است. هزینه‌های تحصیل، تهیه خانه، پشتوانه مالی و… بخشی از نگرانی‌های پدران و مادران است. با خرید بیمه عمر می‌توانید با تعیین ذینفع، تمام یا بخشی از اندوخته خودتان را به همسر و فرزندان خودتان ببخشید. انتخاب ذینفع به عهده شماست و هر کس را که می‌خواهید می‌توانید به‌عنوان ذینفع انتخاب نمایید و اندوخته‌تان را به نسبت تقسیم کنید.

سرمایه فوت بیمه عمر

اگر بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه فوت کند، سرمایه فوت تنها منبع مالی است که می‌توان از آن استفاده کرد. از مزیت‌های سرمایه فوت این است که بلافاصله بعد از فوت بیمه‌شده و با ارائه مدارک به ذینفعان پرداخت می‌شود. همچنین هیچ‌گونه کسورات قانونی به آن تعلق نمی‌گیرد.

امکان دریافت وام

این روزها دریافت وام فوری با سود حداقل از بانک‌ها بدون ضامن کار آسانی نیست. با خرید بیمه عمر می‌توانید از سال دوم تا ۹۰% اندوخته خود را به‌عنوان وام بدون وثیقه و ضامن دریافت کنید. اخذ وام بیمه عمر تنها چهار درصد سود بیش از سود متعلقه است. مزیت دیگری که وام بیمه عمر دارد این است که با اخذ وام همچنان از سود تضمینی بهره‌مند می‌شوید.

معافیت از مالیات

اگر نگران مالیات هستید باید بدانید سرمایه فوت و اندوخته شما مشمول مالیات نخواهند شد. از دیگر مزایای بیمه عمر این است که مالیات و ارزش‌افزوده به سرمایه شما تعلق نمی‌گیرد پس با خیال راحت می‌توانید بیمه عمر بخرید. شایان‌ذکر است هرگونه بدهکاری بیمه‌شده تداخلی با اخذ تمام و کمال سرمایه ندارد.

امکان بازخرید بیمه عمر

اگر بیمه عمر دارید باید بدانید در هر زمان از شروع قرارداد می‌توانید درخواست فرم بازخرید بیمه‌نامه را پرکنید. درصورتی‌که بیمه‌گذار به هر دلیلی پیش از موعد اتمام بیمه‌نامه از ادامه قرارداد منصرف شود می‌تواند اندوخته خود را بازخرید کرده یا به‌عبارت‌دیگر بیمه‌نامه خود را فسخ نماید. ارزش بازخرید بیمه عمر در شرکت‌های بیمه متفاوت بوده و ارتباط مستقیم با مدت‌زمان فسخ دارد.

سود تضمینی

اگر هنوز در خرید بیمه عمر مردد هستید، این قسمت را از دست ندهید. کمتر پیش می‌آید قوانین در طول زمان تغییر نکنند؛ اما در بیمه عمر این تضمین وجود دارد که در طول مدت بیمه‌نامه سود بیمه‌شده به‌صورت تضمینی ارائه می‌شود. بر این اساس طبق آئین‌نامه بیمه‌های زندگی بیمه مرکزی، سود حاصل از بیمه عمر در دو سال اول ۱۶ درصد و در دو سال دوم برابر با ۱۳ درصد و از سال پنجم به بعد معادل ۱۰ درصد پرداخت خواهد شد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه باشما

برای خواندن مقاله مزایای بیمه عمر کلیک کنید

بازدیدها: ۰

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم🙏🏻🌹

4 ماه ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود🙏🏻

4 ماه ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

4 ماه ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3% تخفیف
نشد اینبار
فایل های موفقیت رایگان
تقریبا نزدیک بودی
2% تخفیف
بازی کامپیوتر رایگان
نشد که بشه
حوادث انفرادی رایگان
نزدیک شده بودی
1% تخفیف
آتش سوزی مسکونی رایگان
دوره های آموزشی خفن با تخفیف ویژه
شانستو برای برنده شدن جایزه امتحان کن!
ایمیل تون رو برای برنده شدن یک جایزه بی نظیر وارد کنید، شانس شما واقعا چقدر هستش؟؟
قوانین بازی:
  • برای هر فرد فقط یکبار
  • با فرد متقلب برخورد میشه