بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
ly_معایب_بیمه_عمر

چرا بیمه عمر خوب نیست؟ معایبی از بیمه عمر که نمیدانید

چرا بیمه عمر خوب نیست؟ معایبی از بیمه عمر که نمیدانید

معایب بیمه عمردلیل
نامناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدتبیمه عمر یک بیمه نامه بلند مدت است
نامناسب برای حق بیمه های پاییندر حق بیمه های پایین سود قابل توجهی ندارد
نامناسب برای سن های بالابه علت بالابودن ریسک بیمه نامه سوددهی آن محدود است
نامناسب برای دریافت وام بیشر از اندازهدریافت وام بیش از اندازه باعث کاهش سرمایه ها خواهد شد
چرا بیمه عمر و سرمایه گذاری خوب نیست؟

همانطور که می دانید بیمه عمر یک بیمه نامه اشخاص است اما این بیمه نامه برای برخی از افراد مناسب نیست که در جدول بالا برخی از معایب بیمه عمر را مشاهده کردید، در ادامه به طور کامل به شما عزیزان توضیح خواهیم داد که چرا بیمه عمر و سرمایه گذاری خوب نیست، بنابراین حتما تا انتها این مقاله همراه ما باشید

آشنایی با بیمه عمر

بیمه عمر یکی از بیمه های اشخاص است که شما در ازای پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه گر، تحت پوشش های بیمه ای قرار می گیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این بیمه نامه به مقاله بیمه عمر چیست مراجعه کنید.

چرا بیمه عمر خوب نیست؟

قبلا مقاله ای منتشر کردیم و در آن نوشته بودیم که چرا باید بیمه عمر داشته باشیم، اما در این گزارش قصد داریم به شما بگوییم چرا بیمه عمر خوب نیست؟ این بیمه نامه علاوه بر داشتن مزایا بسیار زیاد می تواند در برخی از شرایط مانند حق بیمه های پایین یا سن بالای شخص بیمه شده برای همه افراد مناسب نباشد، در ادامه به طور کامل بیان کرده ایم که چرا بیمه عمر خوب نیست.

مناسب برای بلند مدت

بیمه عمر یکی از بیمه هایی است که برای بلند مدت مناسب است و اگر شما قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت را دارید، اصلا به سمت بیمه عمر نروید. اگر میخواهید سرمایه گذاری خوبی را در مدت زمان کوتاه داشته باشید باید به سمت روش های دیگر مانند بانک بروید، در صفحه بیمه عمر یا بانک به طور کامل در مورد این دو روش از سرمایه گذاری توضیح داده شده است.

بیمه عمر معمولا در سال های طولانی سوددهی خوبی دارد، و هر چه مدت زمان قرارداد شما طولانی تر باشد، سود شما نیز بالا تر خواهد بود. معمولا توصیه می شود تا مدت قرارداد بیمه عمر را ۳۰ سال انتخاب کنید تا حداکثر سرمایه گذاری را داشته باشید.

مناسب برای سنین پایین

اگر سن شما بیشتر از ۵۵ سال است و قصد سرمایه گذاری دارید، اصلا نباید به سمت بیمه عمر بروید، زیرا در این سن ریسک بیمه نامه بسیار بالاست و سرمایه گذاری خوبی را تجربه نخواهید کرد. در سنین بالا بهتر است برای استفاده از پوشش های بیمه ای، اقدام به خرید این بیمه نامه نمایید.

بالعکس بیمه عمر برای کودکان و جوانان بسیار مفید است، زیرا هرچه سن بیمه شده کمتر باشد، ریسک بیمه نامه نیز کمتر است و سود شما بیشتر خواهد بود. به همین خاطر بیمه عمر یکی از بهترین روش ها برای تامین آتیه فرزندان می باشد.

دریافت وام تاثیر منفی در سرمایه گذاری شما دارد

شما می توانید از سال دوم قرار داد به بعد، از سبد اندوخته خود وام دریافت کنید، اما باید بدانید دریافت وام بیش از اندازه تاثیر منفی در سرمایه گذاری شما دارد و باعث می شود که در انتها قرار داد مبلغ خاصی را از سبد اندوخته خود دریافت نکنید.

زیرا سود مشارکت و سود تضمینی به مبلغ موجود در سبد اندوخته بیمه گذاران تعلق می گیرد بنابراین اگر شما وام گرفته باشید، سبد اندوخته شما خالی است و نمیتوانید سود آن سال را دریافت کنید.

البته ۱ یا ۲ بار دریافت وام تاثیر منفی چشمگیری برای شما ندارد، اما بهتر است بیشتر از این تعداد وام دریافت نکنید.

چرا بیمه عمر خوب نیست؟ معایبی از بیمه عمر که نمیدانید

حق بیمه پایین

اگر میخواهید حق بیمه پایینی را در بیمه عمر خود بپردازید، باید بدانید این بیمه نمی تواند نیاز های شما را بر آورده سازد. به طور متوسط بهتر است حق بیمه سالیانه شما بیشتر از ۳ میلیون تومان باشد تا سرمایه گذاری موثر تر و سقف پوشش های بالا تری داشته باشید.

البته روشن است هرچه حق بیمه های بالاتری را پرداخت کنید، بیمه عمر برای شما بسیار مناسب تر می باشد. در صورت امکان حق بیمه بیشتر از ۱۰ میلیون در سال را انتخاب کنید تا سرمایه گذاری موثر و سقف پوشش های بیمه ای بالایی داشته باشید.

این موضوع به این معنی نیست که شما با حق بیمه های پایین نمی توانید بیمه عمر خریداری کنید، بلکه شما می توانید حتی با پرداخت حق بیمه یک میلیون در سال نیز تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه گذاری قرار بگیرید.

عدم پرداخت به موقع حق بیمه

در بیمه عمر و سرمایه گذاری، اگر شما حق بیمه را دیرتر از موعد آن پرداخت کنید، مبلغ این حق بیمه از سبد اندوخته شما کسر می شود و این کار رفته رفته باعث از بین رفتن سرمایه های شما خواهد شد. بنابراین اگر نمی توانید حق بیمه های خود را به موقع پرداخت کنید، به هیچ عنوان بیمه عمر برای شما مناسب نیست.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله معایب بیمه عمر کلیک کنید

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *