بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه انفجار اتمی چیست؟

بیمه انفجار اتمی چیست؟

بیمه انفجار اتمی چیست؟

بیمه انفجار اتمی‌ خسارات ‌جانی‌ و مالی‌ ناشی از انفجار‌های اتمی را جبران می‌نماید. یکی‌ از شروط کمیسیون‌ انرژی‌ اتمی‌، دریافت پوشش بیمه برای خطرات‌ انفجار اتمی‌ است‌ لذا به طور معمول خریداران این‌ نوع بیمه‌نامه‌ها مسئولان‌ و گردانندگان‌ راکتورهای‌ اتمی می‌باشند. این‌ نوع از بیمه‌نامه‌ها معمولاً به‌ شکل باز صادر می‌گردد و افراد‌ مرتبط با این‌ رآکتورها، می‌توانند جهت جبران خسارت‌ یا غرامت‌ وارده از پوشش‌های‌ بیمه‌ای‌ مربوطه استفاده‌ نمایند.

شرکت‌های‌ سوئیسی پس از اینکه‌ اتم‌ در سال‌ ۱۹۵۵ در خدمت‌ موارد صلح‌آمیز‌ درآمد، نسبت به ایجاد ‌صندوق‌ مشترک ‌اتمی اقدام کردند و پوشش‌های‌ بیمه‌ای‌ زیر را ارائه‌ نمودند.
• خساراتی که در نتیجه وقوع حوادثی همچون آتش‌سوزی‌، انفجار، برق‌زدگی‌، سقوط هواپیما و همچنین افزایش‌ درجه‌ حرارت‌ رآکتورهای‌ اتمی‌ به اشیا وارد می‌گردد.
• اتفاقی بودن خسارات‌ ذکر شده. به عنوان مثال‌، از کارافتادن‌ دستگاه‌های‌ خنک‌‌کننده‌ رآکتورها.
• خساراتی که در نتیجه آلودگی‌ محیط زیست‌ به‌ اشعه‌ رادیواکتیویته‌ و یون‌زا ناشی می‌گردد.
• خسارات‌ ناشی‌ از اثر بروز اشعه‌ رادیواکتیویته که به اشخاصی که‌ با رآکتورها کار می‌کنند وارد می‌گردد.
ش خسارات‌ مالی‌ و جانی‌ ناشی‌ از اثر اشعه‌ رادیواکتیویته‌ و یا انفجار هسته‌ای‌ که به‌ اشخاص‌ ثالث‌(بیمه‌ مسئولیت‌) وارد می‌شود. همچنین حمل‌ و نقل‌ سوخت‌ و ضایعات‌ اتمی‌ نیز تحت پوشش‌ بیمه‌ قرار می‌گیرد.بیمه انفجار اتمی چیست؟

در این‌ نوع بیمه‌، بیمه‌گران با در نظر گرفتن قدرت‌ رآکتور اتمی‌ و استانداردهای‌ ایمنی‌ و با توجه به‌ آمار وخسارات‌ وارده مبلغ بیمه را محاسبه‌ می‌نمایند.

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *