بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
50c7fa3043224c96de10e99b360db672

بررسی تاثیر تنوع بخشی بر ریسک قیمت سهام در شرکتهای بیمه ای و بانکی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

بررسی تاثیر تنوع بخشی بر ریسک قیمت سهام در شرکتهای بیمه ای و بانکی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

هدف از انجام این پژوهش بررسی تاثیر تنوع بخشی بر ریسک سقوط قیمت سهام است. روش تحقیق همبستگی بوده و به لحاظ هدف کاربردی است. جامعه آماری کلیه بانکها و بیمه های فعال در بورس اوراق بهادار تهران در خلال سالهای ۹۹-۱۳۹۵ است که نمونه آماری به روش غربالگری برابر با پانزده شرکت است. در این تحقیق با روش و الگوی داده های ترکیبی و به کمک رگرسیون چندمتغیره، به بررسی فرضیه ی تحقیق پرداخته شده است. نتایج نهایی تحقیق نشان می دهد که تنوع بخشی تاثیر منفی و معناداری بر ریسک سقوط قیمت سهام دارد.

نقش اقلام تعهدی اختیاری در مدیریت سود شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

 بررسی ادبیات مرتبط با مدیریت سود, بیان گر تلاش محققین در فهم این مطلب است که چرا مدیران به دنبال دستکاری سود هستند, چگونه سود را مدیریت می کنند و تبعات اینگونه رفتار, چیست. پاسخ به این سوالات, بخش اعظمی از تحقیقات تجربی را در حوزه حسابداری و گزارش گری مالی به خود اختصاص داده است. از آنجا که وجوه نقد حاصل از عملیات, کم تر می تواند مورد دستکاری و اعمال نظر مدیریت قرار گیرد, در این تحقیق به عنوان معیار اصلی عملکرد واحد تجاری در نظر گرفته می شود. بنابراین انتظار می رود که شرکت های با عملکرد ضعیف تجاری که وجوه نقد حاصل از عملیات کمی گزارش کرده اندبررسی تاثیر تنوع بخشی بر ریسک قیمت سهام در شرکتهای بیمه ای, به منظور گمراهی بازار و یا دلایل دیگر, سود گزارش شده خود را از طریق افزایش اقلام تعهدی اختیاری, افزایش دهند. به عبارت دیگر انتظار می رود, وجوه نقد حاصل از عملیات و اقلام تعهدی اختیاری رابطه معکوسی را به شکل معنی داری از خود به نمایش بگذارند. از این رو در این تحقیق ارتباط بین اقلام تعهدی اختیاری و وجوه نقد حاصل از عملیات مورد بررسی قرار می گیرد. شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران, جامعه آماری تحقیق حاضر را تشکیل می دهند. نتایج این تحقیق حاکی از آن است که در شرکت های مورد مطالعه در این تحقیق مدیریت سود اعمال شده است. در واقع مدیریت این شرکت ها, به هنگام کاهش وجوه نقد حاص از عملیات که بیان گر عملکرد ضعیف واحد تجاری بوده است, به منظور جبران این موضوع اقدام به افزایش سود از طریق افزایش اقلام تعهدی اختیاری کرده است.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 2

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *