بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
1477400478_1-Program_in_Import_and_Export_Management-min.jpg

بررسی ارتباط بین صادرات، درجه و ضمانت اعتبارات صادراتی

بررسی ارتباط بین صادرات، درجه و ضمانت اعتبارات صادراتی

 

در این نوشتار در پی آنیم که چگونه ارزش اعتبارات صادرات برای کشورهای واردکننده، فروش صادراتی کالاهای کشاورزی و غیرکشاورزی را تحت تاثیر قرار می دهد و چگونه بیمه اعتبارات صادرات می تواند ریسک عدم پرداختها را تعدیل کند. برای تجزیه وتحلیل، از داده های درجه اعتبارات برای سال ۲۰۰۷ استفاده شده و درجه اعتبارات برای کشورهای وارد کننده به عنوان کانون آزمون ارتباط بین حساب اعتبارات  بین المللی و ارزش صادرات سرانه کشورهای واردکننده در نظر گرفته شده. داده های ارزش صادرات سرانه از سه منبع مختلف کسب شده است. داده های ارزش صادرات  ایران در سال ۱۳۸۶ برای تمام صنایع و کشاورزی و خدمات مربوطه از داده های آماری تجاری سازمان گمرکات ایران بدست آمد. این مجموعه از داده ها مرکب از ۱۱۷ کشور مختلف است که با درجه اعتباراتشان فهرست شده اند.برای تایید نتایج کلی داده های تجاری کانادا، ایالات متحده و استرالیا از سالنامه آماری تجاری بین الملل- که توسط بانک جهانی منتشر می شود- استفاده کرده ایم. مدل تئوریکی بیان می کند که چگونه تعدیلات ریسک از طریق بیمه اعتبارات صادرات می تواند صادرات  به کشورهای واردکننده با ریسک بالا را افزایش دهد. نتایج نشان می دهد که ارتباط مثبت و معنی داری بین ارزش اعتبارات و صادرات وجود دارد.

عضویت دائم صندوق ضمانت صادرات ایران در کمیته کوتاه مدت

صندوق ضمانت صادرات ایران برای نخستین مرتبه موفق به کسب اکثریت آرای اعضای «اتحادیه برن» برای عضویت دائم در کمیته کوتاه مدت این اتحادیه شد.
بررسی ارتباط بین صادرات، درجه و ضمانت اعتبارات صادراتی

خبرگزاری میزان

– به گزارش شاتا، دبیرخانه «اتحادیه برن (Berne Union)» در ماه ژوئن ۲۰۲۳ اعلام کرد که با اکثریت آرای اعضا، صندوق ضمانت صادرات ایران واجد شرایط عضویت در کمیته کوتاه مدت این اتحادیه شناخته شده و به عضویت دائمی این کمیته درآمد.

این اتفاق مهم درحالی برای نخستین مرتبه رقم خورد که طبق اعلام اتحادیه برن، صندوق ضمانت صادرات ایران با توجه به رشد قابل توجه پوشش‌های بیمه‌ای کوتاه مدت در حمایت از صادرات کالا و خدمات ایرانی و مذاکره گسترده و حضور مقامات ارشد آن در نشست‌های دوره‌ای و تخصصی این اتحادیه، فرصت عضویت دائمی در کمیته کوتاه مدت این اتحادیه را کسب کرده است.

گفتنی است، در سال‌های اخیر بیشترین حجم پوشش‌های بیمه‌ای صندوق مربوط به اعتبارات صادراتی کوتاه مدت بوده که حاکی از اهمیت این بخش در عملکرد اتحادیه برن است.

این اتحادیه، تشکل بین‌المللی بیمه‌گران اعتبار و سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه اعتبار صادراتی است که با هدف حمایت از پذیرش جهانی اصول صحیح بیمه اعتبار صادراتی و سرمایه‌گذاری خارجی، در سال ۱۹۳۴ تاسیس شده است.

اتحادیه برن از ۸۵ عضو شامل موسسات اعتبار صادراتی دولتی (ECA)، بیمه‌گران خصوصی و آژانس‌های چند جانبه از ۷۳ کشور جهان تشکیل شده و نمایانگر تمامی جوانب صنعت بیمه اعتباری در سطح بین‌المللی است.

دبیرخانه این اتحادیه در لندن واقع شده و در حال حاضر ۴ کمیته تخصصی در آن فعالیت دارند که شامل: کمیته کوتاه مدت، کمیته میان و بلند مدت، کمیته موسسات اعتبار صادراتی و کمیته کلوپ پراگ (موسسات اعتبار صادرات در حال توسعه) هستند.

طی سال‌های گذشته صندوق ضمانت صادرات ایران در کمیته کلوپ پراگ فعالانه حضور داشته و هم اکنون صندوق با عضویت دائمی در دو کمیته از چهار کمیته فوق، جایگاه خود را به عنوان یک موسسه اعتباری صادراتی مهم و پیش‌رو در منطقه خاورمیانه مستحکم‌تر کرده است.

از سوی دیگر این جایگاه، فرصت مناسبی برای تبادل دانش و استفاده از تجارب اعتباری کمیته‌های مذکور را برای صندوق ضمانت صادرات ایران فراهم کرده است.

انتهای پیام/

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کیک کنید

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *