بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
14001027000465_Test_PhotoN

بررسی تاثیر پذیرش IFRS بر مدیریت ریسک و کیفیت افشا

بررسی تاثیر پذیرش IFRS بر مدیریت ریسک و کیفیت افشا

استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) به عنوان یک استاندارد با کیفیت بالا ممکن است به دلایل متعدد به هدف اعلام شده خود مبنی بر تهیه گزارشهای مالی با کیفیت بالا که نیازهای سهامداران را برآورده می کند، نرسد. نیاز به شفافیت مشوق ها عامل مهمی است که برای کنترل اثرات بازار سرمایه با استفاده از IFRS مورد استفاده قرار می گیرد و اجماع روشنی در جامعه بین المللی وجود دارد که شفافیت بیشتری مورد نیاز سازمان ها است، بنابراین تلاش برای تقویت سیستم مالی بین المللی فراتر از بهبود شفافیت است. لذا هدف اصلی تحقیق حاضر بررسی تاثیر IFRS بر مدیریت ریسک و کیفیت افشا می باشد. تحقیق حاضر از نوع تحقیقات کاربردی و از حیث روش از نوع تحقیقات توصیفی همبستگی می باشد. جامعه آماری تحقیق حاضر را کلیه بانکها، شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری در دوره زمانی ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۹ تشکیل می دهند. که تعداد ۶۳ شرکت به روش حذف سیستماتیک به عنوان نمونه نهایی انتخاب شدند. برای آزمون فرضیه ها از رگرسیون خطی چند متغیره استفاده شد. نتایج حاصل از تحلیل رگرسیون نشان داد پیاده سازی IFRS بر مدیریت ریسک و کیفیت افشا تاثیر می گذارد به این شکل که در بانکهای مورد مطالعه ریسک شرکت کاهش یافته و کیفیت افشا افزایش پیدا می کند.بررسی تاثیر پذیرش IFRS بر مدیریت ریسک و کیفیت افشااصل افشاء بیان می­ دارد که همه­ اطلاعات مالی با اهمیت باید به نحو صحیح و به طور کامل در متن صورت­های مالی و یادداشت­های همراه صورت­های مالی افشاء شوند. بنابراین، نحوه­ افشای اطلاعات حائز اهمیت خاصی می­باشد. هر چه نحوه­ افشای اطلاعات در شرکت­ها از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، سرمایه­ گذاران و سایر کاربران صورت­های مالی تصمیمات موثرتر و منطقی­ تری خواهند گرفت. کیفیت افشاء فرآیند بهبود فراهم کردن اطلاعات مربوط به واحد تجاری در قالب صورت­های مالی، گزارش­ها و تجزیه و تحلیل­های   سالانه­ مدیریت، یادداشت­های همراه و … است. به طوری که، سهامداران و تحلیل­گران بر اساس این اطلاعات تصمیم­های مالی و سرمایه­ گذاری مناسبی اخذ ­نمایند (جانز، ارنز و لیبارت[۱]، ۲۰۰۴).     بورس اوراق بهادار تهران که وظیفه­ نظارت بر گزارشگری مالی شرکت­های پذیرفته شده را به عهده دارد، معیارهای متعددی که بر کیفیت افشای اطلاعات تاثیر دارند را به صورت سالانه تعیین کرده و نحوه­ گزارشگری و افشای اطلاعات توسط شرکت­ها را بررسی می­نماید و بر اساس این معیارها، شرکت­های مزبور را امتیازدهی و رتبه­ بندی می ­نماید.

روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 3

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *