بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
اهمیت مدیریت ریسک در شرکت بیمه

اهمیت مدیریت ریسک در شرکت بیمه

اهمیت مدیریت ریسک در شرکت بیمه

 ریسک قلب هر فعالیتی است, تقریباً همه ی کوشش های بشری دربردارنده ی درجاتی از ریسک است, با این همه برخی از آن ها ریسک های بیشتری را به همراه دارند. تنوع و مدیریت ریسک با توجه به ارزش آن تغییر می کند. ریسک در هسته اصلی یک شرکت بیمه است که آن شرکت تحت شرایط خاص محافظت بیمه ای در برابر خطرات ارائه می دهد. مدیریت ریسک در حقیقت جزو کلیدی در سیستم های کارآمد مدیریتی است. مدیریت ریسک به عنوان یک کاربرد مداوم از رویکردهای مدیریتی, روش های شناسایی, تجزیه و تحلیل, ارزیابی, از بین بردن یا محدود کردن ریسک مشاهده شده, شناخته شده است. موضوع اصلی مقاله مدیریت ریسک است. هدف مقاله مطالعه و سیستم سازی مفهوم مدیریت ریسک شرکت بیمه با انواع خطرات موجود در شرکت بیمه است. روش ها و ابزارها برای مدیریت ریسک شرکت بیمه مشخص شده است. برای اهداف مدیریت ریسک, مقاله اهمیت اطلاعات در مورد توسعه ریسک, محاسبه حق بیمه, قیمت بیمه محصول, تخصیص ذخایر, سرمایه گذاری را برجسته می کند.اهمیت مدیریت ریسک در شرکت بیمه

مدیریت ریسک در بیمه :

مدیریت ریسک فرآیندی است که سعی می‌کند از طریق اقدام آگاهانه برای پیش بینی حوادث ناخواسته و برنامه‌ریزی برای اجتناب از آن، آثار زیان‌بار یک فعالیت را کاهش دهد. در حقیقت در تلاش است تا با آینده‌نگری و اتخاذ تدابیر مناسب به مدیران بیمه‌ای فرصت دهد تا بتوانند با مدیریت صحیح، ریسک را سامان‌دهی کنند و آن‌ها با دو سوال چه خواهد شد ؟ و چه باید کرد؟ به دنبال پاسخ و راه‌حل مناسب می‌باشند.
مدیریت ریسک به فراوانی مورد توجه اقتصادهای توسعه یافته و صنایع بیمه‌ای پیشرو قرار گرفته است.
اما با توجه به این که مدیران دولتی با تکیه بر منابع دولتی(نفت) فراوان به دنبال چنین تغییراتی نیستند، این امر در اقتصاد دولتی ایران با چالش‌های زیادی مواجه است و اساساً ساختارهای اقتصادی و قوانین گوناگون و ثابت نیز چنین اجازه‌ای را به آن نمی‌دهد. هر چند به‌تازگی اقداماتی انجام گرفته اما بسیار ابتدایی است.

روزبهعبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست 

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Views: 3

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *