بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
آیا-بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری-کلاهبرداری-است؟2

عوامل موثر بر سرمایه گذاری شرکت های بیمه با تاکید بر سیاست تقسیم سود و جریانات نقدی

عوامل موثر بر سرمایه گذاری شرکت های بیمه با تاکید بر سیاست تقسیم سود و جریانات نقدی

 امروزه شرکت های بیمه به عنوان یک نهاد خدمات مالی در کنار بانک ها و سایر موسسات اعتباری از طریق ایجاد امنیت اقتصادی- اجتماعی و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری, نقش قابل توجهی در فرایند توسعه اقتصادی کشورها ایفا می کنند. شرکت های بیمه علاوه بر اینکه در ایجاد امنیت اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری برای بنگاه ها نقش بسزایی دارند, خودشان نیز با توجه به ماهیت فعالیت شان اقدام به سرمایه گذاری می نمایند. هدف از این مقاله بررسی تاثیر عوامل موثر بر سطح سرمایه گذاری ها با تاکید بر سیاست های تقسیم سود و جریانات نقد در شرکت های بیمه بازرگانی است. هجده شرکت بیمه بازرگانی فعال در صنعت بیمه در سال های ۱۳۸۵-۱۳۹۱ جامعه آماری را تشکیل می دهند. در این مقاله تاثیر هفت متغیر انتخابی بر سطح سرمایه گذاری و دارایی های ثابت شرکت های بیمه بررسی شده است. این متغیرها عبار ت اند از جریان نقد, درآمدهای عملیاتی بیمه, سود عملیاتی, نسبت بدهی, نرخ رشد درآمدهای حق بیمه, تغییرات سود سهام پرداختی و جریان نقد قبل از پرداخت سود سهام. نتایج آزمون رگرسیون نشان داد سیاست تقسیم سود و جریانات نقدی تاثیر مثبت و معناداری بر سطح سرمایه گذاری های شرکت های بیمه دارندعوامل موثر بر سرمایه گذاری شرکت های بیمه با تاکید بر سیاست تقسیم سود و جریانات نقدی

تأثیر ارتباطات سیاسی بر سیاست های تأمین مالی

با توجه به محیط به شدت رقابتی پیرامون شرکت ها، اگر شرکتی در موقع نیاز نتواند منابع مالی لازم را تأمین نماید، ممکن است در فعالیتش با مشکل روبه رو شود. شرکت ها عموماً از دو جنبه نگران شرایط تأمین مالی خود هستند: اول اینکه آیا در موقع نیاز توانایی تأمین منابع مالی مورد نیاز با هزینه پایین را دارند و دوم اینکه آیا توانایی باز پرداخت بدهی هایشان را دارند یا خیر. یکی از عواملی که ممکن است شرایط تأمین مالی شرکت ها را تحت تأثیر قرار دهد ارتباطات سیاسی می باشد، که در ادبیات پژوهشی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. از همین رو هدف پژوهش حاضر بررسی تأثیر ارتباطات سیاسی بر سیاست های تأمین مالی است. برای این منظور نمونه ای متشکل از ۱۵۰ شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران طی سال های ۱۳۹۰تا ۱۳۹۶ مورد بررسی قرار گرفت. یافته های حاصل از آزمون فرضیه های پژوهش بیانگر آن است که ارتباطات سیاسی بر نسبت بدهی های کوتاه مدت، نسبت بدهی های بلند مدت، نسبت مجموع بدهی ها و هزینه بدهی تأثیر مثبت و معناداری دارد. همچنین یافته ها بیانگر آن است که ارتباطات سیاسی بر رتبه اعتباری شرکت ها تأثیر منفی معناداری دارد.

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *