بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
منظور از بیمه عمر با برگشت حق بیمه چیست؟

منظور از بیمه عمر با برگشت حق بیمه چیست؟

منظور از بیمه عمر با برگشت حق بیمه چیست؟

یکی از انواع بیمه های عمر که مشتریان می توانند در گروه بیمه نامه های انفرادی و گروهی خریداری نمایند، بیمه عمر با برگشت حق بیمه است. در ابتدا لازم است تعریفی در این مورد داشته باشیم. بر طبق قوانین، بیمه گر متعهد می شود اگر بیمه شده در مدت اعتبار قرار داد فوت کند، تمامی سرمایه به وراث پرداخت می شود اما اگر بیمه شده همچنان در قید حیات بوده و قرارداد به پایان برسد، شرکت بیمه موظف است مبالغ حق بیمه ار به بیمه شونده پرداخت کند. قبل از اینکار، مالیات و عارض از حق بیمه کسر خواهد شد.منظور از بیمه عمر با برگشت حق بیمه چیست؟

پوشش های بیمه عمر با برگشت حق بیمه

همانگونه که می دانید هر کدام از بیمه نامه ها، دارای پوشش هایی مشخص هستند که برای هر کدام حق بیمه ای تعیین می گردد. در مورد این نوع بیمه عمر تنها پوشش اصلی، فوت فرد بیمه شونده است و این امکان برای مشتریان وجود ندارد که از پوشش های اضافی برخوردار شوند. البته لازم به ذکر است که بیمه شونده موظف است کل حق بیمه را در ابتدای منعقد نمودن قرارداد به شرکت بیمه گر پرداخت نماید. امکان پرداخت اقساطی حق بیمه در این نوع بیمه نامه وجود ندارد.

مهمترین مزیت های بیمه با برگشت حق بیمه

قبل از اینکه برای خرید بیمه نامه عمر اقدام کنید، در ابتدا انواع آن را با هم قیاس نموده و برحسب نیاز خود، بهترین را انتخاب کنید. در مورد بیمه نامه عمر با برگشت حق بیمه چند مزیت را خاطر نشان می کنیم:

–       اولین و مهمترین مزیت که از نام قرارداد نیز مشخص است، بازگرداندن حق بیمه به بیمه شونده در صورتی که در قید حیات بوده و تاریخ اعتبار بیمه نامه به پایان برسد. به این معنا که کل مبلغ حق بیمه با کسر مالیات و عوارض، به بیمه شونده پرداخت می شود.

–       بازه سنی این نوع بیمه نامه نسبت به سایر بیمه های عمر بیشتر بوده و از این نظر افراد بیشتری می توانند از مزیت های بیمه عمر با برگشت حق بیمه برخوردار شوند.

بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح پژواک) چیست؟

بیمه عمر با برگشت حق‌بیمه (طرح پژواک) یکی از انواع بیمه‌های عمر انفرادی است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد به علت حادثه فوت کند، سرمایه فوت حادثی را به استفاده‌کنندگان مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت کند و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه‌شده در قید حیات باشد مبلغ حق‌بیمه را پس از کسر مالیات و عوارض عیناً به بیمه‌گذار برگرداند.
مزیت اصلی این بیمه‌نامه این است که در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه، مبلغ حق‌بیمه برگشت داده می‌شود و عملاً بیمه‌گذار با تحمل کمترین هزینه، یک پوشش بیمه‌ای مناسب کسب کرده است.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله کلیک کنید

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

Views: 5

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *