بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
در مورد بیمه عمر جانبازان چه می دانید؟

در مورد بیمه عمر جانبازان چه می دانید؟

در مورد بیمه عمر جانبازان چه می دانید؟

با وجود بیمه عمر جانبازان این امکان را فراهم می کند تا این عزیزان بتوانند از خدمات بیمه در زندگی خود بهره جویند. متاسفانه جنگ، شرایط کار و در نتیجه زندگی را برای جانبازان محدود نموده و غالبا به دلیل همین محدودیت ها نمی توانند درآمد کافی را برای خانواده تامین کنند. در کنار این مشکل، هزینه های درمانی را نیز باید قلمداد نمود.

بررسی انواع و خدمات بیمه عمر جانبازان

تقریبا انواع بیمه نامه عمر برای جانبازان در نظر گرفته شده است که دو نوع از مهمترین ان ها بیمه معلولیت و بیمه عمر گروهی است. شما باید بسته به شرایط خود و درخواست هایی که از بیمه گر دارید، بیمه نامه ای را انتخاب نموده و از خدمات آن بهره مند شوید. در این مقاله به بررسی هر کدام از این گزینه ها خواهیم پرداخت:

۱-   بیمه عمر جانبازان دارای معلولیت

این بیمه نامه اولین بار در سال ۱۹۵۱ معرفی گردید. عمده مشکلات جانبازان در قالب معلولیت بوده و همین موضوع، شرایط زندگی و کار را برای آن ها محدودتر می کند. جانبازان لازم است مدارک و اسناد مربوط به بیماری و معلولیت را در اختیار شرکت بیمه گر قرار داده و از طرفی خدمات مد نظر خود را درخواست دهند. برای استفاده از پوشش های اضافی باید موافقت بیمه گر را به همراه داشته باشید.

۲-   بیمه عمر گروهی جانبازان

این بیمه نامه این امکان را برای جانبازان فراهم می کند که در بازه های زمانی تعریف شده بتوانند سرمایه خود را افزایش دهند. در ابتدا یک جانباز واجد شرایط می تواند بخشی از خدمات مد نظر خود را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهد. سپس هر ۵ سال یکبار امکان افزایش سرمایه به اندازه مبلغ تعیین شده توسط شرکت بیمه گر وجود خواهد داشت.

۳-   بیمه وام مسکن جانبازان

برای آن دسته از جانبازانی که معلولیت شدید داشته و برای خرید خانه فعلی خود وام مسکن درخواست داده اند، می توانند از بیمه عمر برای پوشش این وام استفاده کنند. چنین معلولانی ممکن است هر ان به طور کامل از کار افتاده شده و یا اینکه فوت کنند. در نتیجه بیمه عمر وام مسکن برای آن ها از جمله ملزومات است.

بیمه عمر جانبازان چیست؟

بیمه عمر جانبازان درواقع همان بیمه عمر است، با همان پوشش‌ها و امکانات. این بیمه قرار است هزینه‌های درمانی مربوط به امراض خاص و خدمات پزشکی مورد نیاز جانبازان را جبران کند. همچنین مثل هر بیمه عمر دیگری می‌تواند یک پس‌انداز خوب برای آینده خانواده جانبازان هم باشد.

پراخت غرامت فوت نیز یکی از اصلی‌ترین امکانات این بیمه است. یعنی اگر جانباز در طول دوره بیمه‌نامه فوت کند، مبلغی با نام سرمایه فوت به ذی‌نفعی که نام او در بیمه‌نامه ثبت شده پرداخت می‌شود.

پوشش‌های بیمه عمر جانبازان

فواید بیمه عمر جانبازان، فقط پرداخت غرامت فوت نیست. به‌طور کلی پوشش‌های این بیمه به شکل زیر هستند:

  • جبران هزینه‌های امراض خاص از جمله سرطان، سکته مغزی، سکته قلبی، عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی (ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان و قلب)
  • جبران خسارت‌های وارد شده به منزل مسکونی ناشی از آتش‌سوزی
  • پوشش ازکارافتادگی و نقص عضو کلی و جزیی
  • پرداخت هزینه‌های خدامات درمانی پزشکیدر مورد بیمه عمر جانبازان چه می دانید؟

شرایط شرکت های بیمه برای جانبازان

از آنجایی که شرایط جسمی جانباران بسیار خاص است و همان‌طور که گفتیم هزینه‌های درمانی و پزشکی زیادی دارند. معمولا ریسک بیمه عمر جانباران برای شرکت‌های بیمه بالاست. به همین دلیل خیلی از شرکت‌های بیمه عملا چیزی به‌اسم بیمه جانبازان ندارند و همان خدمات استاندارد بیمه عمر را به جانبازان هم ارائه می‌کنند. البته طبیعتا پزشک معمتد شرکت بیمه باید قبل از صدور بیمه‌نامه عمر شرایط جسمی و سن بیمه‌شده (جانباز) را تأیید کند.

منتها گفتیم که قوانین حمایتی خاصی برای جانباران وجود دارد. در مورد بیمه عمر هم جانبازان می‌توانند به بنیاد شهید و ایثارگران مراجعه کنند. از سال ۱۳۹۶ به‌بعد این سازمان یک بیمه عمر با شرایط ویژه برای جانبازان ارائه می‌کند. به این‌صورت که اگر جانباز بالای ۲۵ درصد تحت پوشش ارگان دولتی نباشد، دولت باید ۵۰% حق بیمه عمر او را پرداخت کند. اگر هم تحت پوشش ارگانی باشد، همان ارگان باید حق بیمه او را پرداخت کند.

بیمه عمر جانبازان زیر ۲۵ درصد

سازمان بنیاد شهید معمولا برای ارائه خدمات خود جانبازان را به دو دسته جانبازان بالای ۲۵ درصد و جانبازان زیر ۲۵ درصد تقسیم‌بندی می‌کند. در مورد بیمه عمر و حوادث هم همین‌طور است. شرایط بیمه جانبازان بالای ۲۵ درصد در بالا توضیح داده شد. اما تکلیف ۱۴۳ هزار و ۲۱۰ نفر جانبازان با ۱ تا ۲۴ درصد معلولیت و ۱۲۹ هزار و ۹۰۳ نفری که تعیین درصد نشده‌اند، چه می‌شود؟

ماده ۴۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران می‌گوید برای والدین شاهد و جانبازان زیر ۲۵% و آزاده فاقد درصد جانبازی حداکثر ۵ میلیون تومان سرمایه عمر و حادثه پراخت می‌شود. البته خانواده‌های این عزیزان از جمله والدین و همسرشان هم تا همین سقف تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌گیرند.

روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Views: 4

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *