بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان

بیمه تجهیزات الکترونیک (EE)

 

بیمه تجهیزات الکترونیک را بسیاری از مردم نمی‌شناسند. یکی از مسائلی که آرامش نسبی ما را در زندگی به‌دنبال دارد، داشتن بیمه درمان، خودرو یا موارد دیگر است. به‌عنوان مثال ما با پرداخت حق بیمه خودرو می‌دانیم که در صورت تصادف با خودرو دیگر یا حتی با یک عابر، شرکت بیمه خسارت واردشده را می‌پردازد.

امروزه قیمت وسایل الکترونیکی در کشور ما بسیار بالا است و در صورت خسارت دیدن و خراب شدن آن‌ها، ضرر مالی بزرگی را باید تحمل کنیم. بسیاری از مردم نمی‌دانند تجهیزات الکترونیک خود را هم می‌توانند بیمه کنند.

بیمه تجهیزات الکترونیک شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه اندکی، وسایل الکترونیکی گران‌قیمت خود را در برابر بسیاری از آسیب‌های احتمالی بیمه کنید. برای آگاهی از ویژگی‌ها و شرایط بیمه تجهیزات الکترونیک با بیمه‌بازار همراه باشید.

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

بیمه تجهیزات الکترونیک زیرمجموعه بیمه مهندسی است. این بیمه در برابر مبلغ مشخصی که از شما می‌گیرد، تعهد می‌کند تا در صورت وارد شدن خسارت‌های خاصی به وسیله الکترونیکی شما، تا سقف معینی خسارت پرداخت کند. لیست تجهیزات الکترونیکی که شامل این نوع بیمه می‌شود، مشخص شده است که در ادامه به آن هم می‌پردازیم.

بیمه تجهیزات الکترونیک شامل چه دستگاه‌هایی می‌شود؟

بیمه تجهیزات الکترونیک چه آسیب‌هایی را پوشش می‌دهد؟

همانند هر بیمه‌ای، نوع آسیب‌های زیر پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک هم مشخص شده است که در ادامه به آنها اشاره می‌شود. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که هر بیمه‌ای لیست پوشش‌های خود را مشخص کرده است. پس شما می‌توانید پیش از امضای قرارداد بیمه، آن را بخوانید و با شرکت‌های بیمه دیگر مقایسه کنید.

در زمان امضای قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک به چه مواردی توجه کنیم؟

پیش از خرید بیمه تجهیزات الکترونیک بهتر است مشخص کنید چه نوع آسیب‌هایی ممکن است وسیله الکترونیکی شما را دچار آسیب کند. به‌عنوان مثال اگر شما کوهنورد هستید و امکان افتادن گوشی از دست شما وجود دارد، باید به این نکته دقت کنید که آیا بیمه‌نامه موردنظر این مورد را پوشش می‌دهد یا خیر.

شرایط دریافت خسارت از بیمه تجهیزات الکترونیک :

بیمه تجهیزات الکترونیک نیز مانند هر بیمه دیگری شرایطی برای پرداخت خسارت دارد که پیش از قرارداد باید از آنها آگاه باشید. با برخی از شرایط دریافت خسارت آشنا شوید:

آیا بیمه تجهیزات الکترونیکی شامل استثنا هم می‌شود؟

طبیعی است بیمه تجهیزات الکترونیکی هم مانند هر بیمه دیگر استثناهایی دارد. پس باید از این استثناها هم باخبر باشید:

مدت زمان بیمه تجهیزات الکترونیک چقدر است؟

زمان معمول بیمه‌نامه‌های مختلف یک سال است، اما می‌توان هنگام قرارداد زمان بیشتری را برای بیمه وسیله موردنظر تعیین کرد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تجهیزات الکترونیک:
آیا گارانتی تجهیزات الکترونیکی با بیمه تجهیزات الکترونیک یکسان است؟

گارانتی هر وسیله الکترونیکی به این معنا است که شرکت سازنده یا واردکننده آن وسیله تعهد می‌کند در صورت خرابی خودبه‌خودی دستگاه الکترونیک، آن را به‌صورت رایگان تعمیر کند. البته خرابی دستگاه شرایط خاصی دارد و شامل ضربه و آتش‌سوزی و… نمی‌شود.

مدت‌زمان گارانتی هم مشخص است و پس از پایان مدت آن، شرکت سازنده دیگر در برابر وسیله شما تعهدی نخواهد داشت. اما بیمه تجهیزات الکترونیک قراردادی است که بر اساس آن شما می‌توانید تا مدت‌زمان دل‌خواه، وسیله الکترونیکی خود را مورد حمایت بیمه قرار دهید. بیمه تجهیزات الکترونیک شامل موارد زیادی می‌شود که به آنها اشاره شد.

بیمه تجهیزات الکترونیک را از کجا بخریم؟

برای خرید بیمه تجهیزات الکترونیک نیازی به مراجعه به شرکت‌های بیمه نیست. به‌طور معمول مراکزی که بیمه تجهیزات الکترونیک را پوشش می‌دهند، امکان خرید آنلاین بیمه را برای خریداران آن فراهم کرده‌اند. برخی از شرکت‌های بیمه این سرویس را ارائه می‌دهند که در ادامه به نام برخی از آنها اشاره می‌شود:

فرانشیز بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

در بیشتر بیمه‌نامه‌ها بندی با عنوان فرانشیز وجود دارد. فرانشیز در واقع درصدی از خسارت است که به‌وسیلۀ شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود. فرانشیز به شرکت‌های بیمه کمک می‌کند تا برای هر خسارت جزئی درگیر مراحل پرداخت و جبران خسارت نشوند.

در واقع این مسئله حاشیه امنی برای شرکت‌های بیمه ایجاد می‌کند که در امور مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

در زمان خرید بیمه به این نکته هم توجه کنید. شاید بیمه‌نامه ارزان‌تری که مورد نظر شما است، فرانشیز بیشتری از شرکت‌های دیگر بیمه دارد.

سخن پایانی :

همیشه این جمله را شنیده‌ایم که حادثه خبر نمی‌کند. این جمله مصداق همه اتفاق‌هایی است که می‌تواند در یک لحظه برای وسایل الکترونیک ما بیفتد و شاید برای بسیار از ما پیش آمده باشد. شاید نتوانیم از این حادثه‌های اتفاقی پیشگیری کنیم.

اما می‌توانیم تدبیری بیندیشیم که چنین پیشامدی، ضرر کمتری از نظر مالی برای ما به دنبال داشته باشد. بیمه‌_با_شما ، مرکز آنلاین خرید بیمه تجهیزات الکترونیک است و تلاش دارد تا گامی در راستای آرامش بیشتر شما بردارد.

 

۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 18