بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان

بررسی رضایت قیمتی و تمایل به پرداخت بیمه گذاران بیمه درمان تکمیلی

بررسی رضایت قیمتی و تمایل به پرداخت بیمه گذاران بیمه درمان تکمیلی

 یکی از روش های مهم پیاده سازی و گسترش سطح بهداشت و درمان در جامعه استفاده از پوشش های بیمه ای درمان تکمیلی است. رضایت قیمتی از جنبه های مهم رضایت مشتریان این خدمات است. از طرفی یکی از مفاهیمی که برای مطالعه عکس العمل مشتریان نسبت به قیمت به کار می رود, تمایل به پرداخت آنهاست. در این پژوهش برای جمع آوری داده های مربوط به رضایت قیمتی از پرسشنامه استاندارد ماتزلر و برای استخراج تمایل به پرداخت بیمه گذاران از روش ارزیابی مشروط به صورت کارت پرداخت استفاده شده است. جامعه آماری پژوهش, بیمه گذاران درمان تکمیلی در شرکت بیمه ایران در شهر تهران با ۳۸۳ پرسشنامه هستند. میانگین تمایل به پرداخت افراد برای تمدید بیمه درمان تکمیلی ۴۶۴۶۲.۱۴ تومان (با انحراف معیار ۱۹۱۴۹.۵۳۶) به ازای هر نفر و در هر ماه است. مدل بندی معادلات ساختاری و روش کمترین توانهای دوم جزئی با نرم افزار Smart PLS برای تحلیل داده ها به کار گرفته شد. نتایج حاکی از آن است که رضایت قیمتی به میزان ۸۴.۴ درصد از تغییرات تمایل به پرداخت را تبیین می کند و در بین ابعاد رضایت قیمتی, نسبت قیمت کیفیت بیشترین تاثیر و اعتمادپذیری قیمت کمترین تاثیر را بر تمایل به پرداخت بیمه گذاران دارد.
 بررسی رضایت قیمتی و تمایل به پرداخت بیمه گذاران بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی یکی از زیر مجموعه‌های بیمه اشخاص است که به صورت انفرادی، خانوادگی و گروهی ارائه می‌شود. بیمه تکمیلی گروهی یکی از ویژه‌ترین تسهیلاتی است که یک شرکت می‌تواند برای کارکنان خود فراهم کند. قیمت مناسب، پرداخت بخشی از حق‌بیمه توسط کارفرما، تنوع بالای پوشش‌ها و سقف تعهدات از مزایای بیمه تکمیلی گروهی به حساب می‌آید. افرادی هم که عضو گروه یا کارمند شرکتی نیستند هم می‌توانند از بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده استفاده کنند. شرکت بیمه ارمان، ارائه دهنده همه انواع بیمه عمر است. در این مطلب قصد داریم مزایا، شرایط خرید، مراکز پرداخت خسارت و استعلام بیمه تکمیلی را در شرکت بیمه  ارمان به شکل کامل معرفی کنیم.

استعلام بیمه درمان تکمیلی ارمان

استعلام قیمت و بررسی شرایطی که بیمه درمان تکمیلی ارمان دارد پیش از اقدام کردن به خرید آن کاری ضروری است. تفاوتی ندارد که می‌خواهید بیمه انفرادی، خانوادگی یا شرکتی خریداری کنید، کافیست به صفحه بیمه تکمیلی مراجعه و از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. برای این منظور کافیست مشخصات درخواستی را وارد کنید تا پیشنهادات بیمه ارمان و دیگر شرکت‌ها را مشاهده و باهم مقایسه کنید.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی ارمان

قیمت بیمه تکمیلی ارمان  بر اساس تعداد پوشش‌های درخواستی و سقف تعهدات انتخابی محاسبه می‌شود. این به این معناست که هرچه پوشش‌های درخواستی و سقف تعهدات بیشتر باشد، هزینه بیمه نامه هم بیشتر می‌شود. سن افراد و وضعیت سلامتی آن‌ها از دیگر موارد تاثیر گذار بر محاسبه بیمه است. مثلا حق بیمه افرادی که بین ۶۰ تا ۷۰ سال دارند با افرادی که میانگین سنی ۳۰ تا ۴۰ سال دارند متفاوت است.

چه مواردی تحت پوشش بیمه تکمیلی ارمان قرار می‌گیرد؟

خدمات بیمه تکمیلی ارمان به دو دسته تقسیم می‌شود؛ پوشش‌های اصلی و پوشش‌های فرعی. برای استفاده از پوشش‌های اصلی لازم است حق‌بیمه پایه پرداخت شود و اگر شرکت متقاضی تمایل به استفاده از پوشش‌های فرعی را داشته باشد، با پرداخت حق‌بیمه اضافی می‌تواند از خدمات بیشتری بهره‌مند شود.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان 

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *