ریسک ها و خطرهای مرتبط به بیمه های مهندسی؛ پوشش خطر آتش سوزی، انفجار، مواد شیمیایی و صاعقه؛ پوشش زمین لرزه، بالا آمدن آب دریا، دریاچه و آب های تحت الارضی و سیل؛ پوشش بیمه ای شکست ماشین آلات؛ پوشش قابل استفاده برای کلیه واحدهای صنعتی؛ اخذ پوشش اختیاری عدم النفع مقدم کارفرما و افزایش هزینه ها، و اخذ پوشش برای هزینه های جاری.

تفاوت های اصلی بیمه جامع ماشین آلات و بیمه شکست ماشین آلات بدین صورت است که در بیمه شکست ماشین آلات، صرفا ماشین آلات از محل استقرار و همچنین واحد صنعتی و ماشین آلات آن تحت پوشش قرار دارند، در حالی که در بیمه جامع ماشین آلات، ماشین آلات از داخل سایت و در طول جابه جایی و حمل و نقل داخلی نیز تحت پوشش هستند. در این جا واحد صنعتی شامل ماشین آلات، ساختمان، محتویات مواد اولیه، کالا های در جریان ساخت، افزایش سرمایه، هزینه های اضافی، هزینه های اطفای حریق، مواد خطرناک، هزینه های تخصصی و حقوقی و مشاوره ای تحت پوشش قرار می گیرند. به طور کلی می توان گفت که تقریبا تمام استثناهای بیمه شکست ماشین آلات در بیمه جامع ماشین آلات، تحت پوشش قرار می گیرند.

واحدهای صنعتی، تجهیزات و ماشین آلات بیمه پذیر: واحدهای صنعتی ماشین آلاتی که در بیمه جامع ماشین آلات قابل بیمه شدن هستند عبارتند از : نیروگاه ها، ایستگاه های فرعی و ایستگاه های توزیع برق و انرژی؛ دستگاه ها و تجهیزات حفاری معادن (روی زمین)؛ کارخانه ها و ماشین آلات فلزکاری؛ کارخانه های ذوب آهن، ذوب مس و… ؛ کارخانه های سیمان؛ کارخانه های تهیه و تولید کاغذ؛ کارخانه های تقطیر و تهیه آب جوی بدون الکل؛ دستگاه ها و سیستم های مربوط به حمل و نقل و ترافیک؛ دستگاه های تصفیه آب یا تصفیه خانه های آب و شبکه توزیع آب.

واحدهای صنعتی و تجهیزات و ماشین آلات بیمه ناپذیر: برخی از واحدهای صنعتی و ماشین آلات در بیمه جامع ماشین آلات تحت پوشش قرار نمی گیرند که شامل پالایشگاه ها؛ کارخانه های تهیه کود شیمیایی؛ کارخانه های نساجی؛ صنعت انبارداری و انبارها، خاکریزها، زمین های تسطیح شده؛ نیروگاه های هسته ای و تجهیزات مربوط به آن؛ راه ها و آبگذرها؛ فرودگاهها، راه آهن و بزرگراه ها، سدها، مخازن آب کانال های آب، تونل ها؛ خطوط لوله و کابل های مخابراتی؛ و باراندازها، اسکله ها می باشد.

پوشش های بیمه ای: پوشش های بیمه ای در بیمه ای جامع ماشین آلات شامل موارد زیر شود:

۱- پوشش بیمه ای کلیه تأسیسات دائم و موقت مکانیکی، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی و ساختمان ها، شامل متحویات انبارها و کالاهای موجود در فرایند تولید.

۲- پوشش بیمه ای کلیه طرفهای ذی نفع در ماشین آلات.

٣- پوشش بیمه ای خسارت وارده بر اساس ارزش جایگزینی و یا حتی جایگزینی نو به جای کهنه برای ساختمان ها و ماشین آلاتی که بیش از پنج سال از تولید و ساخت آنان نگذشته باشد.

۴-پوشش بیمه ای عدم النفع واحد تولیدی.

بیمه جامع ماشین آلات، قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده زیادی دارد و می توان پوشش های مختلف را با صدور الحاقیه به این بیمه نامه، ضمیمه کرد.

پوشش بیمه ای در بیمه جامع ماشین آلات به گونه ای است که شرایط بیمه نامه وضوح فوق العاده زیادی دارد، ضمن آنکه شرایط عمومی بیمه نامه شماره گذاری شده است تا رجوع به آنها سهل و ساده تر باشد. زبان به کار رفته شده در نوشتن شرایط عمومی، روشن، مدرن و قابل درک عمومی است و یک زبان قراردادی بین المللی به حساب می آید. هم چنین مواد و شرایط عمومی را حقوق دانان بررسی و تعدیل کرده اند؛ واژه ها تعریف و ابهامات بر طرف شده و کاربرد بیمه نامه، به ویژه اصطلاحات، به صراحت بیان شده است. یکی از ویژگی های مهم این بیمه نامه آن است که از طریق صدور الحاقیه های مناسب قابل گسترش می باشد.

اصول نرخ گذاری در پوشش جامع ماشین آلات: در بیمه جامع ماشین آلات، نرخ گذاری بر اساس پوشش بیمه شکست ماشین آلات و همچنین پوشش بیمه ای عدم النفع است. با در نظر گرفتن حق بیمه اضافی، امکان ضمیمه کردن پوشش آتش سوزی وجود دارد. در خصوص اضافه کردن پوشش بیمه ای عدم النفع به پوشش اصلی، یک اضافه نرخ معین بعد از جمع آوری اطلاعات لازم، مسیر است

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

بیمه با شما

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

برای خواندن مقاله بیمه جامعه ماشین آلات (cmi)کلیک کنید

بیمه با شما

خرید آنلاین بیمه نامه

 

بیمه اعتباری و تسهیلات فروش بیمه آرمان