بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بررسی مفهومی قانون بیمه بیکاری

بررسی مفهومی قانون بیمه بیکاری

بررسی مفهومی قانون بیمه بیکاری

موضوع‌شناسی و درک صحیح مفاهیم مطرح‌شده در علوم انسانی، ازجمله حقوق، قدم مهمی برای استنباط احکام فقهی مربوط به آن مفاهیم است. بسیاری از مفاهیم نوین هیچ ردپایی در سنت فقه ندارند. از نظر این نوشتار بهترین رویکرد به این مفاهیم این است که به یافتن مشابهات یا مفاهیم نزدیک آنها اقدام گردد تا اینکه به‌صورت کلی و به‌صرف عدم مخالفت با شریعت تلقی به قبول شوند. در موضوع بیمه بیکاری نزدیک‌ترین مفهوم و جایگزین از لحاظ کارکردی و هدف، مالیات حمایتی است.

خلاصه ماشینی:بررسی مفهومی قانون بیمه بیکاری

از طرف دیگر کشور ما به عنوان پذیرنده علوم انسانی مـورد تأثیر (بلکه تهاجم ) مفاهیم و نظریات آن قرار گرفته ؛ به خصوص علم اقتصاد متعارف که مبتنی بر نظام بازار آزاد و رقابت بخش خصوصی اسـت و در مغـرب زمـین کـه محل تولد آن است موفقیت های زیـادی از جهـت افـزایش تولیـد و رفـاه ناشـی از مصرف انبوه داشته است . نظام و علم اقتصاد لیبرال سرمایه داری مدعی است که دائماً در مسیر رشـد تولیـد در بلندمدت قرار دارد و به همه افراد جامعه خویش این وعده را میدهد کـه منـافع آنها از طریق عواید ناشی از کار و سرمایه در بلندمـدت تـأمین شـده و رفـاه ایشـان حداکثر میگردد (بار، ١٣۶٧: ۴٢ و ١١٧). در نظام سرمایه داری بنا بر این اسـت که همه امور اقتصادی که درنهایت به تأمین معاش مردم و افزایش رفاه ایشـان منجـر میشود، به دست خود مردم در بازارهای گوناگون سـامان گیـرد، دولت هـا کمتـرین دخالت را در اقتصاد صورت دهند و سلایق و خواسته های خود را به مـردم و نظـام بازار تحمیل نکنند. ۱۴۰۳۶ نتیجه مطالب فوق این است که مفهوم بیکاری و بیمـه بـه معنـای فـوق ، پـس از پیدایش نظام اقتصاد بازار آزاد به وجود آمده و دارای هیچ سابقه ای در سایر نظام های اقتصادی و اجتماعی نبودند؛ در واقع از ابداعات نظام سرمایه داری است . تـوجیهی کـه برای این کار میشود، این است که نظام بازار با نوسان های کوتاه مدت همراه است و غالباً باید طی همین مدت و با همین مقدار حمایت نوسان رفع شده باشـد و مشـکل بیکاری اقتصادی کاهش یافتـه باشـد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بررسی مفهومی قانون بیمه بیکاری کلیک کنید

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *