بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه-عمر

طراحی الگوی مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص.

طراحی الگوی مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص.

پیشینه و اهداف: مدیریت تجربه مشتری، امکان حفظ مشتریان ارزشمند و باسابقه را برای شرکت بیمه فراهم می کند و یک دید آینده نگر از آنچه مشتریان از حامیانشان انتظار دارند به دست می دهد. این رویکرد مدیریتی در هر یک از بخش های شرکت بیمه چارچوبی ایجاد می کند تا بتوانند هنگام تصمیمگیری به صدای مشتری توجه نمایند. در این راستا، هدف اصلی این پژوهش طراحی الگوی مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص است.روش شناسی: به منظور دستیابی به این هدف، عوامل و شاخص های موثر بر مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص با استفاده از الگوی داده بنیاد اشتراوس و کوربین شناسایی و دسته بندی شدند. زیرا، هدف این پژوهش ترکیبی، اکتشافی از نوع متوالی و الگوی ابزارسازی، طراحی و تدوین الگو بر اساس معیارهای مورد طراحی الگو بود. لذا، از روش داده بنیاد و مصاحبه نیمه ساختارمند با خبرگان برای تدوین معیارهای الگوی تحقیق استفاده گردید. به این صورت که با انجام مصاحبه و بررسی مطالعات پیشین، مقوله های زیربنایی مدیریت تجربه مشتریان در صنعت بیمه شناسایی شدند.یافته ها: ۱۷ مقوله و ۱۰۴ مفهوم به عنوان عوامل و شاخص های موثر بر مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص شناسایی و استخراج شدند. درنهایت نیز پیامدها، نتایج و حاصل راهبردها مشخص شدند. در مجموع، الگوی به دست آمده به ترتیب اولویت مشتمل بر ۶ بعد، ۱۷ مولفه و ۱۰۴ شاخص است. در این پژوهش، مقوله “الگوی مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص” در تمام مصاحبه ها تقریبا مورد اشاره قرار گرفته و نقش محوری ایفا نموده است. در الگوی پیشنهادی، شش کد محوری”مدیریت زمان”، “مدیریت هزینه”، “مدیریت فراغت”، “تصمیم گیری مناسب”، “رفاه و آسایش” و “شرایط اجتماعی” به عنوان شرایط علی در نظر گرفته شده اند.نتیجه گیری: شرکت ها همواره به دنبال فرصت های جدید برای توسعه کسب وکار خود هستند و شناسایی نیازهای مشتریان، ضمن خلق و فراهم سازی فرصت های جدید، به آنها امکان می دهد تا بهره وری خود را افزایش دهند. به عبارتی، آنها برنامه رشد خود را با تامین نیازها و حل مشکلات مشتریان دنبال می کنند و در این راستا، توجه و حرکت به سمت بهره وری در زنجیره ارزش ضمن ارتقای کیفیت، به آنها کمک می کند از طریق افزایش تولید محصولات، دسترسی به بازارهای جدید و کاهش هزینه ها از طریق افزایش نوآوری، نیازهای مشتریان را بهتر برآورده سازند و با خلق ارزش های آنها را حفظ نمایند.

بیمه اشخاصطراحی الگوی مدیریت تجربه مشتریان در بیمه اشخاص.

با بیمه اشخاص خود را بیمه می‌کنید! اغلب حوادث، بیماری، از کار افتادگی، نقص عضو و در کل تمام حوادثی که برای فرد ممکن است اتفاق بیفتد و بیمه آن را پوشش می‌دهد جزو بیمه اشخاص است.

این بیمه شامل ۴ بیمه عمر، درمان، مسافرتی و حوادث می‌شود. بیمه اشخاص دارای دو نوع انفرادی و گروهی است. تمام انواع بیمه اشخاص هر دو حالت انفرادی و گروهی را دارند به جز بیمه درمان که فقط حالت گروهی را دارد و تهیه کردن آن به‌صورت انفرادی ممکن نیست.

فرضیه ایجاد بیمه‌های اشخاص، کاهش آثار اقتصادی (خطرات جانی – مالی) برای خانواده بوده است.

یکی از اهداف اصلی بیمه اشخاص، حمایت از افراد هنگام بروز مشکلات مالی است به‌طوری که پس از مرگ یا از کارافتادگی نان‌آور خانواده، درآمد مشخص و معینی برای بازماندگان جاری خواهد بود.

دیگر مزیت استفاده از بیمه‌نامه‌های اشخاص استفاده از آن به‌صورت نوعی پس‌انداز است. این بیمه‌نامه‌ها براساس شرایط می‌توانند جنبه حمایتی یا پس‌انداز داشته باشند و حتی یک منبع درآمد اضافی برای زمان پیری و از کارافتادگی شخص به حساب آیند.

بیمه عمر

مقدمه‌ای بر بیمه عمر؛ بیمه اشخاص برای بازنشستگی!

بیمه عمر یکی از ۴ بیمه‌ای است که در دسته بیمه اشخاص قرار می‌گیرد. پوشش‌های اصلی این بیمه، مستمری دوران بازنشستگی و فوت بیمه‌گزار است. در واقع این بیمه پشتوانه‌ای برای دوران بازنشستگی و از کار افتادگی بیمه‌گزار یا بازماندگان پس از مرگ وی است. البته این‌ها تنها پوشش‌های این بیمه نیستند و پوشش‌های بیشتری را ارائه می‌دهد. در ادامه به پوشش‌های بیمه عمر می‌پردازیم.

طرح‌های مختلف بیمه عمر می‌تواند تمام اقشار جامعه را شامل شود و برای افراد مختلف انعطاف‌پذیر است.

 

انواع بیمه عمر؛ تنوع بیمه اشخاص

بیمه عمر که یکی از انواع بیمه اشخاص است، دارای ۴ نوع به شرح زیر است:

بیمه عمر زمانی

این نوع بیمه عمر مدت محدودی دارد. در این مدت محدود اگر بیمه‌گزار فوت کند، بیمه سرمایه فوت وی را به ذینفعان وی می‌دهد.

سرمایه فوت یا سرمایه عمر مبلغی است که اگر بیمه‌گزار فوت کند، به ذینفعانش تعلق می‌گیرد.

ذینفعان را بیمه‌گزار در قرارداد بیمه‌نامه عمر خود تعیین می‌کند. ذینفعان حتما باید از اعضای درجه اول خانواده باشند.

 

بیمه تمام عمر

در این نوع بیمه عمر، سرمایه فوت بعد از مرگ بیمه‌گزار به ذینفعانش تعلق می‌گیرد.

 

بیمه مانده بدهکار

در این نوع بیمه اگر بیمه‌گزار وام گرفته باشد و فوت کند، بیمه بدهی‌های وی را پرداخت می‌کند. این نوع بیمه عمر باعث می‌شود تا پس از مرگ بیمه‌گزار، خانواده وی دچار مشکلی در بازپرداخت اقساط نشوند.

 

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

این نوع بیمه عمر، شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین نوع بیمه عمر است. در این نوع بیمه عمر بیمه‌گزاران برای مدت‌ها مبلغی را سرمایه‌گذاری می‌کنند و در مواقع مختلفی برای حل مشکلات از آن استفاده می‌کنند. این نوع بیمه ممکن است با اسامی متنوعی مثل بیمه عمر و آتیه، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه عمر و پس‌انداز و… ارائه شوند.

 

محاسبه حق بیمه عمر؛ بیمه اشخاص چقدر هزینه نیاز دارد؟

قبلاً به این موضوع اشاره کردیم که در هر شرایطی با هر سطح توان مالی، می‌توان صاحب بیمه عمر شد. حق بیمه عمر در هر شرکت بیمه دارای یک میزان حداقل و حداکثر است.

بیمه‌گزار باید بسته به توان مالی و اولویت‌های خود، حق بیمه مناسب را برای خود انتخاب کند.

حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید، سرمایه عمر شما را تشکیل می‌دهد. سرمایه عمر از حق بیمه و ضریب “تشکیل سرمایه بیمه عمر” تشکیل می‌شود. این ضریب می‌تواند اعداد متفاوتی باشد. بیمه‌گزار باید متناسب با شرایط خود، ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر خود را انتخاب کند.

برای مثال اگر بیمه‌گزاری ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر ۳۰۰ را، که رایج‌ترین ضریب است، انتخاب کند و ماهانه حق بیمه ۵۰ هزار تومان پرداخت کند، سرمایه عمری معادل ۱۵ میلیون تومان دارد. در صورت فوت این ۱۵ میلیون تومان به ذینفعان بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

نکته قابل توجه این است که این ۱۵ میلیون تومان از همان روزی که بیمه‌گزار شروع به پرداخت حق بیمه می‌کند، برای او محفوظ است.

البته این مقدار حق بیمه می‌تواند سالانه افزایش یابد. پارامتری به نام درصد افزایش سالانه حق بیمه وجود دارد که درصورتی‌که بیمه‌گزار بخواهد حق بیمه خود را سالانه افزایش دهد، می‌تواند عددی را به‌عنوان میزان درصد افزایش سالانه حق بیمه انتخاب کند. میزان این افزایش کاملاً انتخابی و بستگی به بیمه‌گزار دارد. این افزایش سالانه برای مقابله با نرخ تورم طراحی شده است و منجر به افزایش سرمایه عمر بیمه‌گزار می‌شود.

 

مزایای بیمه عمر؛ بیمه اشخاص برای زندگی!

بیمه عمر علاوه بر اینکه به‌عنوان یک بیمه پوشش‌هایی دارد، منبعی برای سرمایه‌گذاری و پس‌انداز محسوب می‌شود. به این پس‌انداز “ارزش بازخریدی” می‌گویند. از ابتدای قرارداد بیمه عمر، سود تضمینی و مشارکت منافع به شما تعلق می‌گیرد.

 

سود تضمینی؛ تضمینی از بیمه اشخاص سود دریافت کنید!

بسته به قوانین شرکت بیمه، در هر بیمه عمر سودی به سرمایه اندوخته شده بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد که آن را سود تضمینی می‌نامند. میزان این سود به این صورت است که ابتدا از مقدار مشخصی شروع می‌شود سپس ظرف چند سال مقدار آن کمتر شده و روی عددی ثابت باقی می‌ماند. برای مثال در دو سال اول ۱۶%، سال سوم ۱۴% و سال چهارم و بعد از آن ۱۰% سود تضمینی می‌تواند داشته باشد.

 

پوشش‌های بیمه حوادث

حوادث و مشکلاتی که ممکن است تحت پوشش بیمه حوادث قرار گیرد به شرح زیر است:

فوت

این بخش از بیمه حوادث مانند بیمه عمر است. در صورت فوت بیمه‌گزار در اثر حادثه‌ای که تحت پوشش بیمه حوادث باشد، سرمایه‌ای به‌عنوان سرمایه فوت به ذینفعان بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. البته این سرمایه بسیار کمتر از سرمایه‌ای است که بیمه‌گ

ار در بیمه عمر دریافت می‌کند.

ذینفعان نیز مانند بیمه عمر، اعضای درجه یک خانواده بیمه‌گزار هستند که بیمه‌گزار می‌تواند از بین آن‌ها ذینفعان بیمه حوادث خود را انتخاب کند.

 

نقص عضو و از کار افتادگی دائم (کلی و جزئی)

در صورت بروز نقص عضو، بیمه حوادث به بیمه‌گزار غرامت پرداخت می‌کند. بسته به اینکه نقص کدام‌یک از اعضای بدن اتفاق افتاده باشد، درصد پرداخت غرامت شرکت بیمه متفاوت است. موارد نقص اعضای بدن و درصد غرامت هریک در بیمه‌نامه حوادث به‌طور کامل ذکر شده است.

 

هزینه‌های پزشکی

بیمه حوادث هزینه‌های پزشکی ناشی از بروز حوادثی را که تحت پوشش این بیمه است، پوشش می‌دهد. این هزینه‌ها در بیشترین حالت، معادل درصدی از سرمایه فوت یا نقص عضو کامل است.

 

غرامت روزانه بستری در بیمارستان

درصورتی‌که بیمه‌گزار در اثر حادثه‌ای که تحت پوشش بیمه حوادث باشد دچار از کار افتادگی موقت شود به‌طوری‌که نتواند به کار سابق خود ادامه دهد، از طرف این بیمه می‌تواند غرامتی روزانه بابت از کار افتادگی موقت خود دریافت کند.

مبلغ پرداختی از طرف شرکت به‌صورت درصدی از سرمایه فوت یا نقص عضو است.

بیمه حوادث می‌تواند دارای تعرفه‌های مختلفی باشد و بسته به نوعی که بیمه‌گزار انتخاب کند، تعهد مالی پوشش‌های آن متفاوت است. برای مثال بیمه حوادث ملت دارای سرمایه‌های فوت ۵ میلیونی، ۱۰ میلیونی و…

روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *