بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
معرفی بیمه شخص ثالث

معرفی بیمه شخص ثالث

معرفی بیمه شخص ثالث

 طبق قانون تجارت، تمامی اشخاص حقیقی یا حقوقی که به علت موضوع بیمه دچار زیان مالی یا زیان بدنی شده باشند، شخص ثالث تلقی می‌شوند.

لازم به ذکر است که  شامل افراد و حتی اشیا زیان دیده می‌شود. به همه کسانی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی که توسط وسیله نقلیه موتوری دچار خسارت جانی یا مالی شوند، به جز خود راننده مقصر حادثه بیمه شخص ثالث نامیده می‌شوند و در واقع بیمه شخص ثالث از شاخه‌های بیمه مسئولیت است و داشتن آن برای تمامی رانندگان الزامیستدلایل بیمه خودرو

برای اینکه اگر در حوادث احتمالی رانندگی آسیبی به کسی وارد شد بتوانید خسارت آن‌ها را جبران کنید. اگر شما در هنگام رانندگی با خودرو و یا موتور سیکلت به کسی آسیب بزنید، قطعاً شما مقصر هستید. طبق قانون باید خسارت وارد شده به آسیب دیدگان را جبران کنید. آن افراد ممکن است از نظر مالی و یا جانی دچار زیان شده باشند، داشتن بیمه‌ی شخص ثالث کمک بزرگی به شما در این راستا خواهد کرد

 در حقیقت بیمه مسئولیت مدنی برای همه کسانی است که خودرو موتوری زمینی دارند. اما این نوع بیمه در گروه بیمه نامه اتومبیل قرار گرفته است. طبق قانون همه کسانی که مالک خودرو هستند و رانندگی می‌کنند وظیفه دارند که این بیمه نامه را برای وسیله نقلیه خود تهیه کنند.

سوال دیگری که برای عموم مردم پیش می‌آید دلیل نام‌گذاری این بیمه است. نام این بیمه نامه به این علت بیمه ثالث گفته می‌شود که در بیمه شخص ثالث راننده وسیله نقلیه را می‌توان شخص اول در نظر گرفت، شرکت بیمه شخص ثانی است که خسارت را پرداخت می‌کند و در نهایت فرد زیان دیده در حادثه است. در واقع هر فرد دیگری به غیر از راننده که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی داشته باشند شخص ثالث به حساب می‌آید و خسارتش با این بیمه نامه قابل جبران می‌باشد.. از وب سایت دیدن کنید.

8b4a3drqibia

 چه مواردی را پوشش میدهد

  • خسارت مالی: در هنگام تصادف، اگر شما مقصر باشید هر خسارتی که به وسیله‌ی نقلیه‌ی شخص ثالث وارد می‌شود را شما موظف‌اید جبران کنید.
  • خسارت جانی: زمانی که خسارت به جان خود شخص ثالث وارد شود که این خسارت شامل، دیه، نقص عضو، جراحی و هزینه درمانی می باشد.
  • خسارت سرنشین: این خسارت مربوط به افرادی می شود که در اتومبیل شخص ثالث سوار هستند و در زمان تصادف، آن ها نیز آسیب دیده اند پس این خسارت شامل خود شخص ثالث نمی شود.

آیا بیمه‌ی شخص ثالث به راننده‌ی خودرو تعلق می‌گیرد؟

در بیمه نامه های مسئولیت مدنی وسایل نقلیه در قبال افراد ثالث، سرنشین ها و بقیه افراد آسیب دیده به عنوان شخص ثالث شناخته می شوند. اما موضوعی که اهمیت ویژه ای دارد، این است که راننده مقصر هر وسیله نقلیه اعم از راننده خودرو یا موتور سیکلت آسیب دیده، قادر نیست تا از این پوشش استفاده نماید. اما خوشبختانه مطابق با ماده ۳ قانون بیمه شخص ثالث، راننده مقصر حادثه نیز دارای پوشش بیمه شخص ثالث می باشد.

 ثالث دیجیتالی:

از جمله تغییرات مثبتی که در صنعت بیمه رخ داده است، آنلاین شدن پروسه‌ی خرید، صدور و پرداخت خسارت بیمه و حذف نسخه فیزیکی بیمه‌نامه است. در همین راستا، بیمه‌نامه‌های سنتی شخص ثالث از سال ۹۹ به فایل پی دی اف دارای QR کد تبدیل شده‌اند که مالکان خودرو می‌توانند پرینت این فایل یا صرفا کد یکتای ذکر شده در بیمه‌نامه را به‌همراه خود داشته باشند

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *