بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه تضامین چیست؟

بیمه عمر با قابلیت استرداد حق بیمه

بیمه عمر با قابلیت استرداد حق بیمه

 

خوشبختانه، نوعی از بیمه زندگی وجود دارد که این چالش را رفع کرده است. بیمه عمر زمانی با قابلیت استرداد حق بیمه کل حق‌بیمه پرداختی بیمه‌گزار را درصورتی‌که همچنان در قید حیات بوده و دوره بیمه‌نامه وی به اتمام رسیده باشد، مسترد می‌نماید.

در اینجا به برخی از عوامل که باید هنگام خرید این نوع بیمه‌ عمر لحاظ کرد، می‌پردازیم.

چگونگی کارکرد بیمه عمر زمانی با قابلیت استرداد حق‌بیمه

بیمه عمر با قابلیت استرداد حق بیمه، معمولاً نوعی بیمه عمر زمانی است که در آن بیمه‌گزار در یک دوره زمانی ثابت مثلاً ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ ساله، تحت پوشش قرار می‌گیرد. هنگامی که این دوره زمانی ثابت به اتمام می‌رسد، بیمه‌گزار می‌تواند هرسال بیمه‌نامه خود را تمدید کند اما با نرخی بالاتر.بیمه عمر با قابلیت استرداد حق بیمه

در یک بیمه عمر زمانی معمولی، بیمه‌گزار یک حق بیمه معین را طی دوره پوشش می‌پردازد. اگر فرد بیمه‌گزار طی این دوره، فوت کند، ذی‌نفعان وی خسارت بیمه عمر را که به عنوان مزیت فوت شناخته می‌شود، دریافت می‌کنند. درصورتی‌که بیمه‌گزار همچنان در قید حیات باشد و دوره زمانی ثابت به اتمام برسد و بیمه‌نامه را بیمه‌گزار تمدید نکند، در آینده، هیچ نوع پرداخت خسارتی وجود نخواهد داشت.

اما بیمه عمر با قابلیت استرداد حق بیمه، اجازه می‌دهد تا درصورتی که بیمه‌گزار پس از اتمام دوره بیمه‌نامه، همچنان در قید حیات باشد، حق‌بیمه‌های خود را به طور ماهیانه پس بگیرد. این نوع بیمه‌نامه عمر را می‌توان از ابتدا تهیه کرد یا به عنوان یک الحاقیه به بیمه‌ عمر زمانی فعلی خود اضافه نمود که معمولاً گران‌تر است. اگر بیمه‌گزار بیشتر از دوره پوشش زندگی کند، صد درصد پولی که به عنوان حق‌بیمه پرداخته است را بدون مالیات دریافت می‌نماید. اما اگر بیمه‌گزار پرداخت حق‌بیمه را متوقف یا بیمه‌نامه را فسخ کند، هیچ نوع استرداد حق‌بیمه‌ای صورت نخواهد پذیرفت (که البته بر اساس شرایط، این موضوع می‌تواند متفاوت باشد).

گاهی اوقات این نوع قابلیت استرداد حق‌بیمه را می‌توان در برخی بیمه‌های تمام‌عمر نیز یافت.

دلایل خرید بیمه عمر زمانی با قابلیت استرداد حق‌بیمه

ب اوجود نرخ بالاتر، چندین مزیت برای بیمه عمر زمانی باقابلیت استرداد حق‌بیمه وجود دارد:

· استرداد پول. اگر بیمه‌گزار بیشتر از دوره بیمه عمر زمانی زندگی کند، حق‌بیمه‌های پرداختی، به وی بازگردانده خواهد شد. این بدان معناست که هیچ پولی از دست نمی‌رود. اما، سود پولی که می‌توانست در سرمایه‌گذاری‌ها صرف شود، وجود نخواهد داشت.

· پس‌انداز اجباری. یک بیمه‌نامه عمر زمانی مانند یک حساب پس‌انداز اجباری عمل کرده و تضمین می‌نماید که بیمه‌گزار در آینده، پول معتنابهی دریافت خواهد نمود. باوجود‌آن‌که تنها نقدینگی بیمه‌گزار است که باقی می‌ماند، اما باید درنظر داشت که یک پس‌انداز عمده در دوره بازنشستگی برای وی خواهد بود.

نرخ بیمه عمر زمانی با قابلیت استرداد حق‌بیمه

بیمه عمر زمانی معمولاً یک جایگزین بصرفه برای بیمه تمام‌عمر یا جامع که قیمت بالایی دارد، محسوب می‌شود. اما نرخ بیمه عمر زمانی با قابلیت استرداد حق‌بیمه معمولاً دو تا سه برابر گران‌تر از بیمه عمر زمانی معمولی است.

یکی از ضعف‌های عمده بیمه عمر زمانی با قابلیت استرداد حق‌بیمه آن است که بیمه‌گزار یک وام بدون بهره به بیمه‌گر پرداخت می‌کند. دیگر ضعف آن، درصورتی است که تورم را نیز محاسبه نماییم. در آن صورت، بیمه‌گزار پول کمتری در انتهای دوره بیمه‌نامه دریافت خواهد کرد، چراکه استرداد حق‌بیمه بدون بهره خواهد بود.

گزینه بهتر، آن است که یک بیمه عمر زمانی معمولی خریداری کنیم و سپس کمی پول بیشتر برای خرید الحاقیه استرداد حق‌بیمه بپردازیم و آن پول را در یک حساب سرمایه‌گذاری امن قرار دهیم. به این صورت، نه تنها کمی پول نقد حفظ خواهید کرد، بلکه می‌توان کمی پول بیشتر در انتهای دوره بیمه دریافت نمود.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

  1. خرید آنلاین بیمه نامه
  2. منظور از سرمایه مخفف در بیمه‌های عمر

برای خواندن مقاله بیمه نامه باقابلیت حق یکجا کلیک کنید 

Visits: 11

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *