بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
همه چیز درباره بیمه باربری را اینجا بخوانید

همه چیز درباره بیمه باربری را اینجا بخوانید

همه چیز درباره بیمه باربری را اینجا بخوانید

باربری و حمل‌ونقل‌ کالا یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های بازرگانی و تجارت در سراسر جهان است. شاید به جرات بتوان گفت از قرون وسطی بازرگانان و تاجران به فکر بیمه کردن کالاهای خود افتادند. استفاده از بیمه باربری از همان دوران تا کنون به یکی از رایج‌ترین شیوه‌های استفاده از بیمه تبدیل شده است.

معرفی انواع بیمه باربری

بیمه باربری چیست؟ این سوالی است که در ذهن مخاطبان بسیاری با خواندن تیتر مقاله به وجود می‌آید. در بیمه باربری بیمه‌گذاران با پرداخت حق بیمه و با توجه به پوشش و سقف تعهدات نوع بیمه انتخابی، خسارت‌های ناشی از حوادث برای کالاهای خود را دریافت می‌کنند.

بیمه باربری هم مطابق با پیشرفت روزانه جوامع بشری دچار تحولات و دگرگونی‌های عظیمی شده است. این روزها دیگر بیمه باربری فقط شامل حال یک حمل‌ونقل ساده کالا نمی‌شود بلکه انواع مختلف و طرح‌های تحت پوشش گوناگونی دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد تجارت در مزرهای داخلی یا خارجی را دارید حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم انواع بیمه باربری را به‌طور تخصصی بررسی کنیم.

بیمه باربری براساس محدوده‌ تردد، نگران محدودیت‌های جغرافیایی نباشید

یکی از مهم‌ترین انواع بیمه باربری براساس مبدا و مقصد کالاهای در حال حمل‌ونقل صورت می‌گیرد. در بیمه آرمان بیمه باربری خسارت‌های ناشی از حمل‌ونقل‌های داخلی، صادراتی، وارداتی و ترانزیت تحت پوشش قرار گرفته می‌شود.

بیمه باربری داخلی، خدمتی برای داخل مرزهای یک کشور

بیمه باربری به حمل‌و‌نقل کالاهایی تعلق می‌گیرد که مبدا و مقصد آن در داخل مرزهای کشور است. در بیمه باربری داخلی مدت اعتبار بیمه اهمیت بسیاری دارد. به حمل‌ونقل‌هایی که مدت اعتبار آن‌ها به پایان رسیده است خسارتی تعلق نمی‌گیرد.

بیمه باربری صادراتی، با خیال آسوده کالاهای خود را صادر کنید

بیمه باربری صادراتی متعلق به حمل‌و‌نقل‌ کالاهایی است که مبدا آن‌ها کشور ایران و مقصدشان یک یا چندین کشور خارجی است. بیمه باربری مربوط به کالاهای صادراتی اجباری بوده و هر صادر کننده‌ای ملزم به تهیه بیمه نامه است.

بیمه باربری وارداتی، توفیق اجباری برای کاهش خسارت‌های احتمالی

بیمه باربری وارداتی متعلق به واردات کالا از کشورهای خارج از ایران به داخل کشور است. تهیه بیمه باربری وارداتی برای همه واردکنندگان کالا واجب و ضروری است.

بیمه باربری ترانزیت، بیمه‌ای فراتر از مرزهای داخلی

مبدا و مقصد باربری ترانزیت خارج از مرزهای ایران است و کشور ما فقط در مسیر باربری قرار دارد. بیمه باربری تزانزیت هم به بیمه‌ای گفته می‌شود که مبدا و مقصد کالاهایی که از ایران عبور می‌کنند خارج از کشور ما باشد.

یکی از شناخته‌شده‌ترین خدمات بیمه آسماری، بیمه اتومبیل است که شرایط ویژه و قابل توجهی دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش خسارات وارده به خودرو حتما صفحه مربوط به بیمه اتومبیل را مطالعه کنید.

بیمه باربری براساس نوع وسیله نقلیه، خدمتی از زمین تا آسمان

بیمه باربری منطبق بر نوع وسیله نقلیه هم یکی دیگر از انواع بیمه باربری محسوب می‌شود. در حمل‌ونقل کالاهای وارداتی، صادراتی، ترانزیتی یا داخلی از وسایل نقلیه مختلفی از جمله: ماشین‌های سواری، وانت، کامیونت، قطار، قایق، لنج، کشتی و هواپیما استفاده می‌شود. به‌یاد داشته باشید که انتخاب نوع پوشش بیمه بر حسب نوع وسیله نقلیه متغیر است.

بیمه باربری براساس خطرهای تحت پوشش، معرفی انواع کلوزهای بیمه باربری

در گذشته‌های دور که بیمه باربری به وجود آمد فقط خطر حضور راهزنان یا آتش گرفت کالاها و سقوط آن‌ها در دریا وجود داشت. اما امروزه با توجه به تنوع وسایل نقلیه و شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل کالاها خطرات احتمالی بسیاری سر راه تارجران و بازرگانان وجود دارد. شرکت‌های بیمه‌گر با توجه به احتمال وقوع خطرهای گوناگون کلوزهای متعددی را برای پرداخت خسارت‌های وارده در نظر گرفته‌اند. هر کدام از پوشش‌های بیمه باربری با توجه به نوع طرحی که دارند به یک کلوز تبدیل شده‌اند و میزان خسارت در نظر گرفته شده با توجه به نوع پوشش به صاحبان کالا پرداخت می‌شود.

خطرات تحت پوشش کلوز C، یکی از ارزان‌ترین انواع بیمه باربری

کلوز C یکی از انواع بیمه باربری است که خسارت‌های زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

  • آتش‌سوزی یا انفجار
  • خطرات متعلق به حمل‌ونقل دریایی از جمله، به گل نشستن کشتی، برخورد کشتی به کف دریا، غرق یا واژگون شدن کشتی یا هر نوع شناوری در دریا، تصادف چندین کشتی یا شناور با هم، انداختن کالاها در دریا برای سبک کردن وزن شناور، تخلیه اضطراری کالاها در بندرهای دیگر
  • خطرات متعلق به حمل‌ونقل‌های زمینی از جمله: خارج یا واژگون شدن از مسیر، راه یا ریل، تصادف با وسایل نقلیه دیگر
  • فدا کردن کالاها
  • خسارت‌های همگانی
  • شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *