بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
5

انواع بیمه کدام است و دفتر چه بیمه چیست؟

انواع بیمه کدام است و دفتر چه بیمه چیست؟

انواع بیمه کدام:   بیمه یکی از کسورات حقوق و دستمزد می باشد .کسانی که حق بیمه خود را پرداخت می نمایند از مزایای قانونی استفاده خواهند نمود و لیکن باید بدانید بیمه شدگان و کسانی که بیمه پرداخت می نمایند می توانند گروههای محتلفی باشند که عمده ترین آنها این ۴ مورد می باشد:

  1. بیمه شدگان تامین اجتماعی
  2. بیمه شدگان کارکنان دولت
  3. بیمه شدگان نیروهای مسلح
  4. بیمه شدگان آینده ساز

باید توجه داشته باشید که هر گروه از بیمه شدگان فوق الذکر حق بیمه خود را براساس نرخ های متفاوتی پرداخت می نمایند و از مزایای مشابه ای استفاده خواهند نمود .

که این مجموعه بیشتر در ارتباط با نرخ ها و مبانی محاسبه حق بیمه ، بیمه شدگان تامین اجتماعی بحث کرده است.چرا که این گروه سهم بیشتری را در جامعه و بازارکار به خود اختصاص داده اند و کارکنان شرکت ها و موسسات تولیدی و خدماتی تحت پوشش این نوع بیمه می باشند . در ضمن تمامی بیمه شدگان به طور معمول از مستمری بازنشستگی و بیمه های درمانی بهره مند خواهند شد.

انواع بیمه کدام است و دفتر چه بیمه چیست؟

دفتر چه بیمه چیست؟

شاید به دفعات کلمه دفترچه بیمه را شنیده باشید .دفترچه بیمه ،دفترچه ای است که در اختیار بیمه شدگان قرار دارد و بیمه شدگان برای استفاده از مزایای درمانی از این دفترچه استفاده می کنند .

بدین صورت که بیمه شده با ارائه این دفترچه به پزشکان و مراکز درمانی که طرف قرار داد با سازمان بیمه کننده فرد بیمه شده باشد هزینه کمتری را پرداخت خواهد نمود و سازمان بیمه کننده مابه التفاوت هزینه های درمانی را به پزشک یا مرکز درمانی پرداخت خواهد نمود .

نکته مهم :

وجوهی بابت بیمه اجتماعی براساس ۷% سهم کارگر و ۲۰% سهم کارفرما و ۳% سهم دولت محاسبه  می شود و به عنوان بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز می شود و این به منظور استفاده از مزایای این قانون همچون درمان و مستمریها می باشد .

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *