بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه بدنه خودرو چیست

بیمه بدنه خودرو چیست

ا توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه  خودرو به شدت پررنگ می‌شود. به همین دلیل کارشناسان، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو مخصوصا دارندگان خودروهای نامتعارف توصیه می‌کنند.

طبق قوانین بیمه‌ بدنه، خسارت خودروهای متعارف به صورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. خودرویی متعارف است که ارزش آن کمتر یا مساوی نصف دیه مرد مسلمان در ماه‌های حرام باشد. پس خودروی متعارف در سال ۱۴۰۱ دارای ارزش برابر یا کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان خواهد بود. اگر قیمت خودروی شما بیش از این مبلغ بود، خودروی شما نامتعارف یا لوکس محسوب خواهد شد. در این شرایط می‌توانید از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران میزان خسارتی استفاده نمایید که بیمه شخص ثالث راننده مقصر تصادف قادر به جبران نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خسارت خودروی نامتعارف به اینجا مراجعه نمایید.

طبق قوانین بیمه‌ بدنه، خسارت خودروی متعارف به صورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود.

علت تفاوت قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف چیست؟بیمه بدنه خودرو چیست؟

حتما در حین گرفتن استعلام با قیمت های گوناگونی از شرکت ها روبرو شدید، این امر طبیعی است و مهم ترین علت آن نیز سقف پرداخت خسارت آن هاست. به زبان ساده یعنی اینکه هرچه شرکت ها سقف بیشتری در پرداخت خسارت ببیمه بدنه داشته باشند، قیمت آنها نیز بیشتر می باشد. از دیگر عوامل متفاوت بود قیمت می توان به نرخ های رقابتی آن ها اشاره کرد که در مقاطعی از زمان برای جذب بیشتر مشتری قیمت ها را کاهش می دهند.

چرا باید بیمه بدنه برای ماشین بخریم؟

افزایش ارزش خودرو، هزینه‌های خسارات اتومبیل را بسیار کمرشکن کرده‌است. بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند. شخص ثالث، شخص زیاندیده در جریان تصادفات است. ولی برای خسارات خودروی مقصر، بیمه بدنه مطرح می‌شود. اگر شرایط زیر برقرار باشد، بیمه بدنه اتومبیل خسارت خودروی شما را جبران می‌کند:

  • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر باشد.
  • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
  • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.برای داشتن آدرس مراکز بررسی و پرداخت خسارات شرکت‌های بیمه، این مقاله را مطالعه کنید.
  • خودروی شما نامتعارف و لاکچری باشد. در این شرایط بیمه شخص ثالث راننده مقصر کل خسارت را جبران نخواهد کرد.  بیمه بدنه خودروی نامتعارف در این شرایط کمک ساز خواهد بود.

براساس ماده ۸ قانون بیمه شخص ثالث و تفکیک خودروها به دو دسته متعارف و نامتعارفرف، اهمیت تهیه بیمه‌نامه بدنه بیش از پیش مشخص شد. بدون شک در شرایط فعلی خرید بیمه بدنه یک ضرورت است. چرا که با افزایش قیمت خودروها اهمیت داشتن بیمه بدنه بر هیچ کس پنهان نیست.

در حقیقت قوانین بیمه بدنه به صورتی است که فرد زیان دیده بتواند، خسارت‌های وارد شده به بدنه خود را جبران کند. در این زمان که قیمت‌ها سر به فلک کشیده‌اند، واقعا داشتن بیمه بدنه ماشین، دیگر جنبه اختیاری ندارد و ضروری به نظر می‌رسد.

کاهش هزینه‌های تعمیر از مهم‌ترین مزایای بیمه بدنه اتومبیل است. فقط نیاز است که بهترین شرکت را برای خرید انتخاب کنید. البته اینکه هر شرکتی، قوانین بیمه بدنه مخصوص به خود را ممکن است که داشته باشد.البته برحسب شرایط افراد می‌توانند بیمه بدنه های مختلفی را خریداری کنند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بیمه بدنه کیلومتری

نوعی از بیمه بدنه است که بر اساس میزان کیلومتر محاسبه و مبلغ آن پرداخت می‌شود. برای آشنایی با پوشش بیمه بدنه کیلومتری اینجا کلیک کنید.

بیمه بدنه یک روزه

این بیمه بدنه همانند اصلی است؛ اما با این تفاوت که برای مدت زمان کمتری و فقط یک روزه صادر می‌شود. آن‌هایی که قصد امانت گرفتن خودرو را دارند، می‌توانند از بیمه بدنه یک روزه استفاده کنند.

بیمه خودروی اجاره ای

برای آن‌هایی که قصد دارند تا خودروی گران قیمتی را برای مراسم خاصی اجاره کنند، استفاده از بیمه خودروی اجاره ای پیشنهاد می‌‌شود.

بیمه بدنه ماشین مدل پایین

بیمه بدنه شامل ماشین هایی که از تولید آنها ۱۰ سال یا بیشتر گذشته است تعلق میگیرد و بصورت جامع و با توجه به پوشش ها خسارات ناشی از تصادفات را جبران می کند. قیمت بیمه بدنه ماشین مدل پایین با توجه به ارزش ماشین در بازار، تعداد پوشش های انتخابی، تخفیفات و شرکت مورد تعیین می شود.

خسارت خودروی نامتعارف

در صورتی که قیمت خودرویی در سال ۱۴۰۱ بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان باشد، جزو خودروهای نامتعارف به حساب می‌آید. به این صورت، اگر با خودروی دیگری تصادف کند و سقف پوشش بیمه شخص ثالث آن وسیله کمتر از میزان خسارت وارد شده باشد، باید از بیمه بدنه خود استفاده کند. برای مطالعه بیشتر مقاله خسارت خودروی نامتعارف را مطالعه کنید.

برای آن‌هایی که خودروی نامتعارف دارند، خرید بیمه بدنه پیشنهاد می‌شود. در تصادفاتی با خسارت شدید، استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث در اینجا بیشترین کاربرد را دارد.

اصطلاحات تعریف شده در بیمه نامه بدنه

بیمه گر: شرکت بیمه ای است که مشخصات آن در این بیمه نامه درج گردیده است. این شرکت بیمه  در ازای دریافت حق بیمه‌، جبران خسارت احتمالی خودرو  را طبق شرایط بیمه بدنه به عهده می گیرد

۲- بیمه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک موضوع بیمه است. در این جا مالک خودرو ، به عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود. در شرایط دیگر، بیمه گزار می‌تواند یا به یکی از عناوین قانونی ، نمایندگی مالک یا ذینفع را داشته یا مسئولیت حفظ موضوع بیمه را از طرف مالک  داشته باشد. او قرارداد بیمه را با بیمه‌گر منعقد می کند و متعهد پرداخت حق بیمه آن می باشد.

۳- ذینفع‌: شخصی است که بنا به درخواست بیمه‌گذار نام وی در بیمه بدنه ماشین گردیده‌است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می‌شود.

۴- حق بیمه: مبلغی است که در بیمه‌نامه مشخص شده‌است و بیمه‌گذار موظف است آن را هنگام صدور بیمه‌نامه یا به ترتیبی که در بیمه‌نامه مشخص می‌شود به بیمه‌گر پرداخت نماید.

۵- موضوع بیمه: وسیله نقلیه زمینی است که مشخصات آن در بیمه‌نامه بدنه اتومبیل درج شده‌است. لوازمی که مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه بیمه شده به خریدار تحویل و یا در بیمه نامه درج شده است نیز جزو موضوع بیمه محسوب می شود.

۶- فرانشیز بیمه بدنه: در قراردادهای بیمه‌ای که بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار منعقد می‌شود، قسمتی از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت آن ندارد و بر عهده بیمه گذار است. فرانشیز بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه متفاوت می باشد. علت آن تفاوت در فرانشیز خسارت های گوناگون پوشش بیمه بدنه تلقی می‌شود. برای آگاهی کامل از فرانشیز بیمه بدنه به این لینک مراجعه نمایید.

۷– مدت اعتبار بیمه نامه: شروع و پایان مدت اعتبار بیمه نامه به ترتیبی خواهد بود که در بیمه نامه معین می گردد

پوشش‌های بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه خودرو شامل چه مواردی است؟ این اولین سؤال این است که مطرح می‌شود و در ادامه همیشه سوال پوشش های بیمه بدنه خودرو شامل چیست؟ یا بیمه بدنه شامل چیست؟ را از ما می‌پرسند. باید بدانید خطرات یا حوادثی که شامل بیمه بدنه هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند:

۱- خطرات یا پوشش های اصلی:

۲- خطرات یا پوشش های اضافی

پوشش های اصلی بیمه بدنه

شرایط بیمه بدنه خودرو را در قسمت قبلی ذکر کردیم و قانون بیمه بدنه را برای موارد تحت پوشش شرح دادیم. در ادامه باید بدانید که پوشش‌‌های اصلی در بیمه بدنه اتومبیل همه شرکت‌های بیمه‌گر یکسان است. بهترین بیمه بدنه همواره به انتخاب و شرایط شما بستگی دارد. بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه از جبران خسارات تحت پوشش اصلی بیمه بدنه بهره‌مند می‌شود. عده زیادی از ما می‌پرسند که بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟ بهتر است در همین جا ذکر کنیم که پوشش خسارت بیمه بدنه به موارد زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها میزان خسارت و درصد حق بیمه است.  پوشش‌های اصلی در واقع همان تعهدات بیمه بدنه هستند. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه باشما

برای خواندن مقاله بیمه بدنه خودروچیست کلیک کنید

بیمه شخص ثالث

Visits: 53

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *