بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
04-4

بیمه باربری وارداتی چیست؟

بیمه باربری وارداتی چیست؟

بیمه باربری وارداتی یکی از مهم‌ترین انواع بیمه نامه‌های باربری است که برای محموله‌های باری که از کشورهای خارجی به مقصد ایران حمل می‌شوند، صادر می‌شود. بیمه نامه حمل و نقل وارداتی تمامی بارهایی که به صورت دریایی، زمینی و هوایی از کشورهای خارجی به مقصد ایران حمل می‌شوند را تحت پوشش قرار می‌دهد. این نوع بیمه یک بیمه اختیاری مانند بیمه بیمه درمان تکمیلی نیست و با توجه به قوانین کشورمان، خرید بیمه باربری وارداتی برای تمامی واردکنندگان اجباری است.

چه مواردی تحت پوشش بیمه حمل و نقل وارداتی قرار دارد؟

شرکت بیمه آرمان در کنار ارائه خدمات تخصصی بیمه تکمیلی مانند بیمه درمان تکمیلی خانواده، خدمات بیمه حمل و نقل وارداتی را نیز به هموطنان عزیز ارائه می‌کند. به طور کلی موارد تحت پوشش بیمه حمل و نقل وارداتی مشابه همان خسارات تحت پوشش بیمه باربری است و شامل ۳ کلوز A، B و C به همراه شرط تلف کامل کالا می‌شود. در ادامه به بررسی این خسارات تحت پوشش می‌پردازیم.

شرط تلف کامل کالا (Total Loss) در بیمه باری وارداتی

بر اساس شرط تلف شدن کالا در هنگام باربری، خسارات از بین رفتن و تلف شدن کامل محموله مورد بیمه در یک مرحله که در اثر غرق شناور، سقوط هواپیما و یا آتش‌سوزی وسیله حمل کالا به وجود آید تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. این شرط یکی از مهم‌ترین تعهدات بیمه آرمان است که در صورت انتخاب بیمه گر و پرداخت هزینه اضافه به تعهدات شرکت ارائه کننده خدمات بیمه اضافه می‌شود.

خسارات تحت پوشش کلوز C بیمه باربری وارداتی

بر اساس شرط تلف شدن کالا در هنگام باربری، خسارات از بین رفتن و تلف شدن کامل محموله مورد بیمه در یک مرحله که در اثر غرق شناور، سقوط هواپیما و یا آتش‌سوزی وسیله حمل کالا به وجود آید تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. این شرط یکی از مهم‌ترین تعهدات بیمه آرمان است که در صورت انتخاب بیمه گر و پرداخت هزینه اضافه به تعهدات شرکت ارائه کننده خدمات بیمه اضافه می‌شود.

بیمه باربری وارداتی چیست؟

خسارات تحت پوشش کلوز C بیمه باربری وارداتی

کلوز C در واقع پایین‌ترین پوشش را در بین کلوزهای بیمه باربری دارد و ارزان‌ترین گزینه برای خرید بیمه باربری وارداتی محسوب می‌شود. خسارات تحت پوشش این کلوز به شرح زیر است:

 • آتش سوزی یا انفجار
 • به گل نشستن و زمین گیر شدن، برخورد با کف دریا، غرق یا واژگون شدن کشتی یا شناور
 • واژگون شدن یا ازخط خارج شدن وسیله حمل زمینی
 • تصادم یا برخورد کشتی، شناور یا وسیله حمل دیگر با هر جسم خارجی به غیر از آب
 • تخلیه اضطراری کالا در بندری غیر از بندر مقصد
 • فدا کردن کالا در جریان خسارت ساده
 • به دریا انداختن کالا جهت سبک‌ سازی کشتی
 • زیان همگانی و هزینه‌های نجات
 • مسئولیت مشترک در تصادف

  خطرات تحت پوشش کلوز B در بیمه حمل و نقل باری

 • در بیمه با شرط B بیمه‌ گر متعهد جبران کلیه خطراتی که در کلوز C تحت پوشش می‌باشد بانضمام خسارات ناشی از خطرات بشرح زیر می‌باشد:
  • زلزله، آتشفشان یا صاعقه
  • ورود آب دریا‌، دریاچه یا رودخانه به کشتی‌، شناور، محفظه کالا، کانتینر و یا لیفت وان
  • از بین رفتن کامل هر بسته کالا در کشتی یا شناور و تلف کلی هر بسته به علت سقوط در هنگام بارگیری و یا تخلیه کشتی و یا شناور
  • به دریا افتادن کالا از روی عرشه کشتی

  ضمناً در بیمه کالا به شرط B علاوه بر خطرات مذکور در کلوز B خطرات عدم تحویل، دزدی، ‌دله دزدی، سائیدگی، زنگ زدگی، نشت، شکست، لب پریدگی، کج شدن، خراشیدگی و ضربه دیدگی و خسارت ناشی از چنگک، ریزش، کسری نیز پذیرفته می‌شود. برای آشنایی با سایر خدمات بیمه باربری وارداتی پیشنهاد می‌کنیم با درخواست مشاوره خود را در سایت آرمان ثبت کنید تا از مشاوره کارشناسان حرفه‌ای بهره مند شوید.

  خسارات تحت پوشش کلوز A بیمه حمل و نقل وارداتی

  این نوع بیمه کاملترین نوع بیمه حمل و نقل است و بیشتر برای کالاهای حساس و آسیب پذیر مورد استفاده قرار می‌گیرد و کلیه خطرات به جز موارد استثنا شده را شامل می‌شود. استثنائات (مواردی که از شمول تعهدات بیمه خارج می‌باشند) عبارتند از:

  • اشعه یون ساز و آلودگی مواد رادیواکتیو ناشی از هرگونه سوخت یا فضولات هسته‌ای
  • عدم قبول ورود کالا از طرف بیمه ‌گذار و یا ممانعت از ورود کالا توسط کشور وارد کننده کالا
  • سوء عمل عمدی بیمه‌ گذار که منجر به خسارت یا تلف مورد بیمه شده باشد
  • نشست و ریزش عادی مورد بیمه و خطرات مشابه به آنها مانند کسری عادی وزن و فرسودگی و پوسیدگی
  • تلف، آسیب یا هزینه ناشی از ناکافی و نامناسب بودن بسته‌بندی یا آماده‌ سازی مورد بیمه
  • تلف، آسیب یا هزینه ناشی از عیب ذاتی یا ماهیت مورد بیمه
  • تلف، آسیب یا هزینه ناشی از کاربرد هر نوع سلاح جنگی که با انرژی، شکست هسته‌ای یا واکنش مشابه دیگر یا نیرو و ماده رادیواکتیو کار کند
  • عدم قابلیت دریانوردی کشتی یا کرجی یا نا مناسب بودن کشتی، کرجی، وسیله حمل، کانتینر یا لیف وان جهت حمل سالم مورد بیمه

  خطرات جنگ، اعتصاب، شورش، بلوا، تروریسم، جز استثنائات بیمه‌ نامه می‌باشد و درصورتی‌که توافقی بین بیمه‌ گر و بیمه‌ گزار انجام پذیرد این خطرات می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد

  بیمه بار وارداتی را از کجا تهیه کنیم؟

 • شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه‌ای زیادی در ایران اقدام به ارائه بیمه نامه باربری وارداتی می‌کنند. به همین دلیل اگر به دنبال بهترین بیمه حمل و نقل بار باشید، ممکن است با یک چالش جدی در انتخاب بهترین شرکت بیمه رو به رو شوید. برای انتخاب بهترین گزینه باید به سقف پرداخت تعهدات، سرعت پرداخت خسارت، اعتبار بیمه نامه در سطح بین المللی، هزینه خرید بیمه باربری وارداتی و موارد تحت پوشش بیمه نامه دقت کنید.بیمه آرمان با ارائه بالاترین سقف تعقدات، بالاترین سرعت پرداخت خسارت و ارائه خدمات گسترده با هزینه مقرون به صرفه بهترین گزینه برای شرکت‌های بازگانی و حمل و نقل بار وارداتی است. علاوه براین مزیت اصلی بیمه آرمان، پشتیبانی بیمه کمک رسان SOS به عنوان یکی از شرکت‌های بیمه بین المللی با ارائه خدمات گسترده در بسیاری از کشورهای جهان است. با پشتیبانی بیمه SOS، شرکت‌های وارد کننده می‌توانند با خیال راحت از خدمات بیمه آرمان استفاده کنند.

  خرید بیمه باربری وارداتی با پشتیبانی بیمه SOS

  در این مقاله با بیمه باربری وارداتی و خسارت‌های تحت پوشش آن آشنا شدیم. بیمه حمل و نقل باری وارداتی برای محموله‌ها و بارهایی با مبدأ خارجی و مقصد ایران صادر می‌شود و طبق قانون خرید آن برای برای همه واردکنندگان حقیقی و حقوقی اجباری است. بیمه آرمان با توجه ویژه به نیازهای واردکنندگان ایرانی در تلاش است تا بالاترین سقف تعهدات و با پرداخت خسارت در سریع‌ترین زمان ممکن را برای بیمه نامه‌های باربری واردتای ارائه کند. شما برای استفاده از خدمات بیمه آرمان و خرید بیمه باربری وارداتی با پشتیبانی بیمه SOS، کافی است تا با شمار تلفن ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲تماس بگیرید. کارشناسان حرفه‌ای بیمه آرمان آماده شنیدن صدای گرم شما و پاسخ گویی به سؤالات احتمالی هستند.

   

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه باربری وارداتیکلیک کنید

 

Visits: 30

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *