بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه مالکیت چیست؟

بیمه مالکیت چیست؟

بیمه مالکیت چیست؟

 

بیمه مالکیت یک اقدام رسمی و قانونی برای افرادی که خواستار مالکیت ملکی هستند می باشد مانند وام مسکن برای وام گیرندگان، که آنها را در برابر مشکلات و اشتباهات، کمبود ها یا برخی مسائلی که امکان دارد درمعاملات هنگام نقل و انتقال ملک رخ دهد محافظت می کند تا در زمان فروش و یا حتی بعد از آن اگر اختلاف ملکی ایجاد شود، شرکت بیمه مالکیت موظف و مسئول پرداخت خسارات قانونی مندرج در بیمه نامه باشد.

بیمه مالکیت خانه مشخص کننده مالک قانونی آن است. هنگام خرید یک خانه، باید متوجه باشید که آیا ملک قبلاً دارای مالک مشخص است و دارای توقیف یا هر ادعای ملکی مرتبط دیگری نیست. اگر ملکی که می خواهید بخرید دارای هیچ مشکلی (بلوکه بودن) نیست، داشتن بیمه مالکیت به عنوان مالک جدید برای شما ارزشمند خواهد بود.

بیمه مالکیت چه کاری انجام می دهد؟

بیمه مالکیت به عنوان نوعی بیمه برای املاک و مستغلات است که از دارایی و صاحب ملک محافظت می کند. این نوع بیمه در صورت بروز مشکل به بیمه گذار ملک پرداخت می شود. زمانیکه خانه در معرض کلاهبرداری و جعل سند قرار می گیرد از آن محافظت می کند. همچنین این بیمه نامه شرایطی فراهم می کند که مالکین غرامت یا اگر ملک را به طور کامل از دست بدهند «تکمیل» هزینه حقوقی خود را بپردازند.

بیمه مالکیت چه چیزهایی را پوشش می دهد؟

بیمه مالکیت در عین حال که از حقوق شخص در مورد سند مالکیت و ارزش ملک حفاظت می کند، از بسیاری جهات حمایت مادی و معنوی را نیز بهمراه دارد.

در زیر لیستی از مواردی است که بیمه مالکیت آنها را پوشش میدهد:
حق توقیف و رهن و حق توقیف و رهن اعلام نشده در یک ملک
انتقال غیر رسمی حقوق مالکیت
خطاهای غیر عمدی در بایگانی اسناد
هرگونه نقص دیگری که قبل از شروع بیمه نامه شما وجود داشته است.

مزایای بیمه مالکیت چیست؟بیمه مالکیت چیست؟

اکثر خریداران و مالکان خانه مطمئن نیستند که آیا این بیمه نامه احتیاج است یا خیر. پاسخ به این سوالات مثبت است. برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای اتفاقی که برای ملک یا اسناد اداری ملک می افتد، باید بیمه مالکیت داشته باشید.

بیمه نامه نه تنها برای صاحب ملک بلکه برای وام گیرندگان نیز امری ضروری است که اغلب برای محافظت از سرمایه خود به آن نیاز دارند. این نوع سیاست نه تنها از وام گیرنده بلکه تا حدودی از خود وام حفاظت می کند. بنابراین، آنها برای اطمینان از محافظت از سرمایه گذاری خود به یک بیمه نامه مالکیت نیاز دارند. مزایای دیگر در زیر ذکر شده است.

تقلب و جعل
وام مسکن پرداخت نشده
حق تصرف
محدودیت دسترسی به زمین
حق رهن یا حقوق محدود کردن ملک به عنوان غیرقابل فروش

ضمانت نامه ها در بیمه مالکیت چیست؟

زمانی که ملکی را خریداری می نمایید، خیالتان راحت است و مطمئن هستید که هیچ فردی در مورد ملک جدید شما منافع یا ادعایی ندارد. از طرف دیگر بیمه مالکیت به شما امکان اطمینان از وضعیت موجود را می دهد. بیمه مالکیت از شما در برابر ادعاهای علیه مالکیت شما محافظت می کند، حتی اگر نواقصی که تحت پوشش بیمه نامه است بعداً پیدا شود. از مهمترین ویژگی های این بیمه نامه این است که بعد از خرید، تا زمانی که ملک تحت مالکیت شما قرار دارد ادامه می یابد و حتی از بروز ادعاهای احتمالی پس از اینکه ملک خود را فروختید، نیز محافظت می کند.

چگونه بیمه نامه بخریم؟

سند مالکیت در ترکیه سندی است که به مالک هر ملکی در خاک ترکیه حالت رسمی و قانونی می دهد. این بدان معنا است که به مالک مشروعیت داده می شود که ملک را ثبت کند و همچنین حق واگذاری آن از طریق اجاره، فروش یا هر سرمایه گذاری دیگر را داشته باشد. برای حفظ این حق باید بیمه مالکیت انجام شود. فقط شرکت ها و نمایندگی های بیمه دارای مجوز می توانند این بیمه نامه را بفروشند. بنابراین برای دریافت بیمه نامه مناسب باید به یکی از آن ها رجوع کنید.

برای داشتن بیمه نامه مالکیت، ابتدا با انتخاب یک مشاور املاک شروع کنید. توجه داشته باشید که هزینه بیمه بسته به ملک متفاوت خواهد بود. به شما گزینه ای از قیمتی که ملک شما دارد داده می شود. ممکن است برای یک خانه یا ملک اجاره ای و یک نماینده بیمه مالکیت هزینه ای بپردازید، یا شرکت املاک می تواند داده های خانه را برای برآورد هزینه های بیمه مالکیت شما ارزش گذاری کند. اگر مشاور املاک، وکیل یا وام دهنده به شما پیشنهاد می کنند که بیمه مالکیت ملک شما را تنظیم کنند، حتماً از آنها بپرسید که آیا مجوز تجارت با یک نماینده مالکیت خاص یا شرکت، شرکت مالکیت یا آژانس دارند یا خیر.

هزینه بیمه مالکیت چقدر است؟

هزینه بیمه نامه معمولاً به ارزش خانه بستگی دارد. درست زمانی که بیمه نامه ملک را خریداری می کنید، قیمت بیمه نامه شما به ارزش قیمت ملک بستگی دارد.

هزینه ای که برای بیمه مالکیت مورد انتظار است با ضرب قیمت خرید خانه شما در مضرب هزار در نرخی که شرکت بیمه شما استفاده می کند محاسبه می شود. نرخ یک هزارم که برای این محاسبه دریافت خواهید کرد، نرخ خروجی است که برای هر هزار دلار  برای ملک شما محاسبه میشود. بنابراین همانطور که می بینید، هر چه ارزش ملک بالاتر برود، قیمت بیمه نامه نیز بیشتر می شود. خانه‌های با ارزش بالاتر معمولاً از بیمه نامه های گران‌تری برخوردار هستند، چه در برابر مالکیت یا ملکیت.

چرا بیمه مالکیت بخریم؟

اگر برای بیمه ملک خود و اینکه چرا باید آن را تهیه  کنید مردد هستید جواب آسان است. زیرا شما هنوز اطلاعاتی از گذشته یا آینده ملک ندارید و برخی از مشکلات مهم می تواند شما را تا سال ها از زمان خرید به دردسر بیاندازد و ارزش ملک را کاهش دهند که در این صورت شما به عنوان صاحب ملک ضرر خواهید کرد. در صورت بروز چنین مشکلی، می توانید با پرداخت مبلغی معین از خود در برابر از دست دادن مقدار زیادی پول  و چنین موقعیت هایی محافظت کنید. علاوه بر این به لطف این بیمه قادر خواهید بود از شرایط زیر بدون هیچ آسیبی دور بمانید:

دعاوی مالکیت متناقض، مانند عوارض گواهی انحصار وراثت و اختلافات
دعاوی معوق، حق تصرف ملک و ممنوع الفروش بودن ملک، و سایر عوامل علیه اموالی که ادعای حقوقی فروشنده را باطل می کند.
قصور در سوابق یا ناقص بودن، از جمله اشتباهات غیر عمد مانند امضاهای نادرست
تقلب و جعل
حق ارتفاق های نامشخص یا سایر قراردادهایی که ممکن است استفاده از ملک را محدود کند یا ارزش آن را کم کند

خطرات نداشتن بیمه نامه چیست؟

داشتن بیمه نامه مالکیت در هنگام خرید خانه اجباری نیست. بنابراین، تصمیم به خرید این نوع بیمه نامه می تواند زندگی شما را به معنای واقعی به سمت بهتر شدن سوق دهد. با یک بار هزینه، از مواجهه با خطرات مالکیت ملک از بسیاری از انواع حوادث که می تواند خانه را در حین فروش در آینده تحت تأثیر قرار دهد محافظت می کند. برخی از مسائل رایج، مانند کلاهبرداری، جعل، سلب مالکیت موجود، مسائل مربوط به تجاوز به حریم ملک، اشتباهات و حذفیات در مدارک و سوابق عمومی، می تواند خطرات زیادی برای شما و دارایی شما به همراه داشته باشد. در زیر مواردی هست که با نخریدن یک بیمه نامه اختصاصی ملک خود را در معرض خطر قرار می دهید:

امکان دارد بالاجبار بدهی هایی را بپردازید که مال شما نیست. به عنوان مثال، اگر صاحب قبلی حمام خود را قبل از فروش خانه بازسازی کرده اما فراموش کرده که مبلغی را به پیمانکار پرداخت کند، آن پیمانکار حق دریافت پول را از صاحب ملک دارد. در این صورت مالک جدید موظف به پرداخت این هزینه خواهد بود. با این حال اگر مالک جدید بیمه نامه مالکیت را خریداری کند، بیمه‌گر مسئولیت تسویه خسارت علیه پیمانکار را با ارائه سند مشخصی به مالک خانه برعهده دارد.

از دست رفتن بخشی از مالکیت به دلیل مشکلات غیر قانونی به عنوان مثال، داشتن حصار حیاط در چند متری ملک همسایه‌ می‌تواند تجاوز تلقی شود. اما از آنجایی که حصار قبل از مالکیت زمین ساخته شده است و اشتباهات اندازه گیری در طول بررسی مالکیت عنوان نشدند، بیمه مالکیت می تواند به پوشش هزینه های یک ارزیابی جدید برای یافتن مرزبندی کمک کند.

از دست دادن مالکیت خانه یکی از ترسناک‌ترین اتفاق هایی است که می‌تواند رخ دهد وقتی مردم سعی می‌کنند ملک را بفروشند، با افراد دیگر شراکت می‌کنند. در نتیجه این وضعیت، حق مالکیت خود را به طور کامل از دست می دهید. بعداً، این مالکان ممکن است ادعا کنند که مالک واقعی ملکی هستند که به تازگی خریداری کرده اید. در این صورت بیمه نامه ملک نیز می تواند شما را از این وضعیت نامناسب حفاظت کند.

مشکلات ریسک کردن خرید. ثبت اشتباهاتی که حق مالکیت شما را سلب می کند می تواند منجر به ناهماهنگی و همچنین عواقب جدی مانند مالیات نادرست و عدم وصیت در وراثت در زنجیره مالکیت شود. دریافت چهارچوب خطرپذیری مالکیت بسیار مهم است، زیرا خرید خانه با این شرایط باعث ایجاد یک سری اشتباهات می شود که شما را تحت تأثیر قرار می دهد و حل آنها می تواند بسیار پرهزینه باشد.

تفاوت بین بیمه مالکیت و بیمه خانه چیست؟

اگرچه بسیاری از خریداران خانه قبل از ورود به مراحل خرید، تحقیقات خود را در مورد خانه انجام می دهند، اطلاعات زیادی وجود دارد که ممکن است برخی از آن  موضوعات را از دست بدهند و اشتباه کنند. امروزه بازار رقابتی املاک و مستغلات به دنبال سرعت بخشیدن به روند خرید خانه است. در عین حال این سرعت مشکلات جبران ناپذیری را به همراه دارد. در واقع هر دو بیمه صاحب خانه و بیمه مالکیت به منظور محافظت از صاحب خانه در برابر بسیاری از مشکلات سرمایه گذاری هستند، اما تفاوت بین این دو تا حد زیادی در جزئیات است. بیمه خانه افراد را از حوادث پیش بینی نشده مربوط به ملک و اموال خود محافظت می کند.

از سوی دیگر، بیمه مالکیت، مالک را در برابر فریب و مسائل قبل و بعد از خانه محافظت می کند و از افت ارزش ملک جلوگیری می کند. در اینجا تفاوت های دیگری بین بیمه خانه و بیمه مالکیت وجود دارد:

بیمه خانه تمام نیازهای پزشکی مورد نیاز خانه را پوشش می دهد
بیمه مالکیت از مالک به طور قانونی محافظت می کند.
بیمه خانه هرگونه آسیب به دیوارها یا وسایل خانه را پوشش می دهد.
بیمه مالکیت هزینه ها و ارزش املاک را تضمین می کند.

اهمیت بیمه مالکیت چیست؟

بیمه سند مالکیت، مالک ملک را در برابر مشکلات زیست محیطی یا ساختاری که باعث کاهش ارزش ملک می شود یا از سوی افرادی که سعی می کنند حقی بر سند مالکیت داشته باشند، محافظت می کند. به این ترتیب اگر ملک برای فروش گذاشته شود، خریدار یا وام دهنده ملک را از خسارات ناشی از هرگونه نقصان محافظت می کند. داشتن بیمه مالکیت تضمین می کند که ملک از سیستم حق گروی رهن، بدهی ها و هرگونه ابهامی مبرا است. هنگامی که بیمه نامه مالکیت صادر می شود، شما از هر گونه ادعا در ارتباط با مالکیت خود محافظت می شوید. در صورتی که ادعایی مطرح شده باشد، شرکت بیمه از مالکیت شما دفاع می کند و هزینه پرداخت هر گونه ادعای معتبر از ملک را تا سقف قیمت تمام شده ملک تقبل می کند.

برای خواندن مقاله بیمه مالکیت چیست؟ کلیک کنید

Views: 10

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *