بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
2-768x576.jpg

بیمه گذار کیست؟ بیمه گر کیست؟ تفاوت بیمه گذار با بیمه شده

بیمه گذار کیست؟ بیمه گر کیست؟ تفاوت بیمه گذار با بیمه شده

بیمه گذار کیست؟ بیمه گر کیست؟ تفاوت بیمه گذار با بیمه شده چیست؟ هنگام خرید بیمه احتمالاً با اصطلاحاتی مانند بیمه گذار، بیمه شده، بیمه گر و … روبرو شده اید. در این مقاله به تعریف برخی اصطلاحات رایج در بیمه می پردازیم.

بیمه گذار کیست؟

در بیمه نامه به شخصی که متعهد به پرداخت حق بیمه شده است و به تبع مالک بیمه نامه به شمار می رود بیمه گذار می گویند. به عنوان مثال شما برای خودروی خود بیمه شخص ثالث تهیه می نمایید. در بیمه نامه نام شما به عنوان بیمه گذار درج می گردد و به این معنی است که شما متعهد به پرداخت حق بیمه بیمه نامه شخص ثالث هستید. شما هم متعهد به پرداخت حق بیمه هستید و هم صاحب بیمه نامه به شمار می آیید. اما تفاوت بیمه شده با بیمه گذار چیست؟ با ما همراه باشید.

بیمه گذار کیست؟ بیمه گر کیست؟ تفاوت بیمه گذار با بیمه شده

بیمه شده کیست؟

در برخی بیمه ها مانند بیمه عمر و تشکیل سرمایه یا بیمه مسافرتی با گزینه ای با عنوان بیمه شده برخورد می کنید. همانطور که پیشتر گفتیم بیمه گذار پرداخت کننده حق بیمه و مالک بیمه خریداری شده محسوب می گردد. اما بیمه شده به کسی می گویند که تحت پوشش های بیمه خریداری شده قرار دارد. بگذارید با مثالی به تفاوت این دو بپردازیم. در نظر بگیرید شما برای خود و خانواده خود اقدام به خرید بیمه عمر می کنید. در بیمه ای که برای خودتان خریداری می کنید هم بیمه گذار و هم بیمه شده خود شما هستید. اما در بیمه همسر یا فرزندتان، بیمه شده آن ها به شمار می آیند و آن ها تحت پوشش های بیمه نامه قرار می گیرند. خیلی اوقات بیمه گذار خود تحت پوشش است و بیمه شده هم به حساب می آید و در برخی مواقع بیمه شده و بیمه گذار فردی متفاوت هستند.

بیمه گر کیست؟

بیمه گر به شرکت بیمه ای گفته می شود که از آن بیمه خریده اید. مثلاً زمانی که از شرکت بیمه ایران بیمه ای خریداری می کنید، بیمه ایران بیمه گر شما است. اگر از بیمه آرمان بخرید بیمه سامان بیمه گر شما است .

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷بیمه آرمان   

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

 

Views: 39

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *