بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
کاستنی یا فرانشیز

کاستنی یا فرانشیز

کاستنی یا فرانشیز

کاستنی فرانشیز   به مبلغی از خسارت گفته می‌شود که بر طبق شرط بیمه‌نامه به عهده بیمه‌گذار بوده و بیمه‌گر نسبت به آن تعهدی ندارد. به عبارت دیگر فرانشیر، مشارکت بیمه‌گذار با بیمه‌گر در جبران خسارت وارده می‌باشد.

علت تعیین فرانشیز در بیمه‌نامه عبارت است از:

با توجه به این که هزینه رسیدگی و تصفیه خسارت جزئی ممکن است از مبلغ خسارت بیشتر باشد، لذا بیمه‌گران برای تقلیل هزینه‌های خود با وضع فرانشیز و اختصاص مبلغی به عنوان سهم بیمه‌گذار از مراجعات بیهوده ( برای دریافت خسارت های جزئی) وی جلوگیری می‌کنند.

* تشویق بیمه‌گذار به مراقبت و نگهداری بیشتر از مورد بیمه

* تعدیل حق بیمه: هر قدر سهم بیمه‌گذار از جبران خسارت بیشتر باشد به همان نسبت حق بیمه کاهش می‌یابد و این امر کمک می‌کند تا بیمه‌گذارانی که توان مالی بالاتری نسبت به سایر اقشار دارند، سهم بیشتری از خسارت را خود به عهده گرفته و در نتیجه حق بیمه کمتری پرداخت نمایند.کاستنی یا فرانشیز

* فرانشیز، عامل کنترل بیمه‌گر در مورد ریسک‌های پیشنهادی می‌باشد. بدین نحو که بیمه‌گر با اعمال فرانشیز در بعضی از رشته‌های بیمه، موجب عدم مراجعه ریسک‌های بد و زیانبار و در نتیجه کنترل ریسک های پذیرفته شده می‌شود.

* فرانشیز و میزان کمّی آن اهرمی مناسب در دست بیمه‌گر برای حفظ تجانس ریسک های پذیرفته شده می‌باشد.

* فرانشیز گاهی به صورت مبلغ ثابت ویا درصدی از خسارت یا مبلغ بیمه شده‌یا ارزش واحد معینی از مورد بیمه می‌باشد. در بیمه حمل و نقل کالا فرانشیز درصدی از قیمت هر بسته یا صندوق کالا می‌باشد. در سایر رشته‌های بیمه، به صورت درصدی از خسارت و یا رقمی ثابت و یا ترکیب از هر دو را شامل می‌شود. در بیمه خودرو فرانشیز ترکیبی از یک رقم ثابت و درصدی از خسارت می‌باشد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله کاستنی کلیک کنید

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *