بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
img_722073659

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی چه هستند؟

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی چه هستند؟

۴.۸
(۶)

از بیمه ساختمان در حال ساخت می توان به بیمه مسئولیت ساختمانی که از انواع بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان می‌باشد اشاره نمود. بنابراین با توجه به ماهیت بیمه‌های مسئولیت، شرکت های بیمه سعی می‌کنند در این بیمه نامه تمامی ریسک‌های یک پروژه که ممکن از عملیات آن به افراد و کارکنان پروژه وارد آید را پوشش دهند. اینکه بیمه ساختمان چیست و چه مواردی در آن از دغدغه‌های کارفرما می‌باشد را بر آن هستیم در این قسمت به آن بپردازیم.عوامل موثر بر قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی چه هستند؟

در پروژه‌های ساختمانی با توجه به اینکه افراد و کارگران پروژه با ابزار و وسایل بسیاری در شرایط کار نامناسب از لحاظ ارتفاع و ریسک، سرو کار دارند بنابراین ریسک‌های بیشتری متوجه کارکنان و بالتبع آن با توجه به قوانین کار و و مجازات اسلامی مسئولیت کارفرمای پروژه های ساختمانی را در بر می‌گیرد. حتی در زمان خسارت به کارکنان با توجه به ماده ۶۶ بیمه مرکزی سازمان بیمه مرکزی به دنبال مطالبات خود می‌آید. از طرف دیگر در نظر داشته باشید که اگر از عملیات ساختمانی هر گونه خسارتی جانی یا مالی به افراد ثالث وارد آید باز مسئولیت کارفرما دخیل خواهد شد. شرکت‌های بیمه برای رفاه حال کارفرما و پیمانکاران پروژه‌های ساختمانی بیمه مسئولیت ساختمانی را طراحی و پیشنهاد می‌نمایند. بیمه مسئولیت ساختمانی که در دسته بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ناشی از عملیات ساختمانی می‌باشد از نوع بیمه نامه‌های اجباری می‌باشد. این بیمه مسئولیت با توجه به ریسک پروژه‌های در حال ساخت و عوامل موثر بر تشدید خطر دارای کلوزهای مهم و متنوع می‌باشد که به درخواست و پیشنهاد بیمه گذار اضافه می‌گردد.

نکته: کلوزهای بیمه مسئولیت ساختمانی همواره در جهت کامل‌تر کردن پوشش‌های کارفرما نمی‌باشند بنابراین در انتخاب هر یک از کلوزها از یک مشاور متخصص بیمه‌ایی سود ببرید.

 

عوامل موثر بر هزینه یا نرخ بیمه مسئولیت ساختمانی چه هستند؟

 

علاوه بر آشنایی با بیمه مسئولیت ساختمانی سعی می‌نماییم بیشتر به عوامل موثر در قیمت بیمه ساختمان بپردازیم که در هزینه و نرخ بیمه مسئولیت ساختمان موثر است:

 

۱- موارد مربوط به پروژه و مراحل کار

در هر بیمه نامه‌ایی عواملی موثرند ما سعی می‌کنیم عواملی که در کم یا زیاد شدن قیمت بیمه حوادث ساختمان در بیمه مسئولیت ساختمانی موثر هستند را بررسی نماییم:

  • متراژ بنای در حال ساخت این متراژ با توجه به جواز ساخت می‌باشد و سندیت جواز ساخت است در زمان خسارت بیمه مسئولیت.
  • نوع فعالیت ساختمانی در نرخ بیمه مسئولیت ساختمانی و در نتیجه هزینه بیمه مسئولیت ساختمانی موثر است. پروژه در مرحله: احداث بنا هست یا در مرحله تخریب و احداث بنا
  • مرحله‌ایی که پروژه ساختمانی در آن می‌باشد. مانند: تخریب، گودبرداری، فونداسیون، اسکلت سازه ( بتن یا فلز )، نازک کاری، سفت کاری، نما. هر یک از این مراحل در تعیین درجه ریسک پروژه موثر هستند و بالتبع آن با قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی ارتباط مستقیم دارد.
  • نوع اسکلت ساختمان، ریسک در اسکلت بتونی کمتر از اسکلت فلزی می‌باشد.

 

۲- مدت بیمه مسئولیت ساختمانی

بطور معمول این بیمه نامه به مدت ۳۶۵ روز صادر می‌گردد مدت زمان در تعیین ریسک موثر است و اگر کارفرما مدت کمتر از ۳۶۵ روز را درخواست نماید این نشانه این است که ریسک در روزهایی که مشخص شده است بیشتر است بنابراین شرکت‌های بیمه در مدت مشخص شده ریسک را در نظر می‌گیرند.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه مسولیت ساختمانی کلیک کنید

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *