بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه مسئولیت آتش سوزی

بیمه مسئولیت آتش سوزی

بیمه مسئولیت آتش سوزی

بیمه مسئولیت آتش سوزی 

موضوع بیمه مسئولیت آتش سوزی :

عبارت است از مسئولیت مدنی بیمه گذار در برابر اشخاص ثالث ، بدین معنی که چنانچه در جریان وقوع آتش سوزی ، انفجار و ترکیدگی لوله آب در محل مورد بیمه خسارت های بدنی و مالی به اشخاص ثالث وارد آید بیمه گر خسارت های وارده را جبران خواهد کرد

بر اساس قوانین جاری کشور درصورت وقوع آتش سوزی و سرایت آتش از مبدا آتش سوزی به ساختمان های اطراف شخصی که بدلیل بی احتیاطی و بی مبالاتی موجبات شروع آتش را فراهم کرده در برابر خسارت های وارده به همسایگان مسئول و ضامن است لذا اکیدا توصیه میشود  بیمه نامه مسئولیت آتش سوزی علاوه بر بیمه آتش سوزی خریداری گردد به عبارت دیگر خسارت های وارد شده به اموال و دارایی های شما بوسیله بیمه آتش سوزی جبران خواهد شد و خسارت های مالی و جانی وارد شده به ساختمانهای اطراف بوسیله بیمه مسئولیت آتش سوزی جبران میگردد.

بیمه آتش سوزیبیمه مسئولیت آتش سوزی

هر چند آتش به صورت طبیعی قبل از ما انسان ها در طبیعت بوده است اما شناخت انسان به ایجاد ، کنترل و به خدمت گرفتن آتش برای طبخ غذا،گرمایش و حفاظت به حدود یک میلیون سال پیش باز میگردد .گفته میشود آتش خدمتکار خوبی است اما ارباب خیلی بدی است . هر چقدر دیدن رقص شعله های آتش در یک روز برفی زمستانی در کنار شومینه با یک فنجان قهوه در دست هیجان انگیز و رویایی است ،هزاران بار بیشتر تماشای عصیانگری زبانه های آتش در خرمن زندگی یک خانواده یا تولید کننده تلخ و ویرانگر است . بیمه آتش سوزی ابزاری مناسب برای جبران زیان های مالی ناشی از عصیان گری آتش است .

خطرات اصلی در بیمه آتش سوزی  :  آتش ،  صاعقه ،  انفجار

آتش (FIRE):

آتش نتیجه یک عمل شیمیایی است که از ترکیب اکسیژن، حرارت و یک ماده قابل اشتعال به دست می آید و در اثر این فعل و انفعال شعله و حرارت تولید میشود .وجود سه عنصر حرارت یا دمای بالا، اکسیژن و ماده سوختنی برای ایجاد آتش الزامی است. سوختن یا به صورت کنترل شده به منظور خاص مثلاً تولید انرژی انجام می گردد و یا به صورت آتش سوزی آثار زیانبار از خود بر جای می گذارد. آتش سوزی هنگامی مصداق پیدا میکند که سوختن به طور ناخواسته در محل نامناسب اتفاق بیفتد و یا شعله کنترل شده در اثر خارج شدن از حریم امن خود به اشیاء مجاور سرایت نموده و با بر جای گذاردن آثار سوختگی ایجاد خسارت نماید. آتش سوزی دارای معنی و مفهوم جامع تری از آتش می باشد.  هر آتشی، آتش سوزی نیست ولی هر آتش سوزی یک آتش است.

صاعقه یا رعد و برق( LIGHTNING ) :

در بیمه آتش سوزی صاعقه عبارت است از تخلیه بار الکتریکی بین دو ابر یا بین ابر و زمین که بر اثر القای دو بار مختلف به وجود می آید. مقصود از خطر صاعقه تنها خسارات وارد شده در اثر آتش سوزی ناشی از صاعقه نیست بلکه منظور، خسارت مستقیم ناشی از صاعقه است که اصطلاحاً آن را صاعقه سرد می نامند و بدون آتش سوزی تولید می شود مانند: گداخته شدن، ترکیدن، سوختن از رو. صاعقه ای که در نزدیکی موتور یا ماشین دیگری به سیم های موجود در هوای آزاد که نیروی برق را به آن موتور منتقل می کند اصابت کند بار زیاد حاصل از برخورد صاعقه به سیم، به موتور منتقل و باعث خرابی دستگاهها می شود که اینگونه خسارات از تعهد بیمه گر خارج است.به طور خلاصه خساراتی که در اثر حرارت مستقیم یا غیر مستقیم صاعقه و یا در اثر نیروی آن تولید شوند خسارات مستقیم صاعقه هستند و خسارت قابل پرداخت صاعقه محسوب میگردند اما خساراتی را که در اثر انرژی الکتریکی صاعقه تولید شوند خسارات غیر مستقیم صاعقه نامیده میشوند و تحت پوشش بیمه نیستند.

انفجار (EXPLOSION) :

انفجار عبارت است از آزاد شدن ناگهانی انرژی از انبساط گاز یا بخار.انفجار در طبیعت به اشکال مختلف وجود خواهد داشت که همگی آنها در بیمه آتش سوزی قابل بیمه شدن نیستند از جمله انفجارات هسته ای و مواد منفجره و … و بعضاً طبق یک شرایط خاصی و با منظور نمودن حق بیمه اضافی تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار خواهند گرفت.

خطرات فرعی در بیمه آتش سوزی :

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *