بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
life-insurance

سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر

سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر

در این مقاله به بررسی هشت مورد از مزایای بیمه عمر نسبت به سپرده بانکی می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر ۴
 1. حساب بانکی به‌ محض فوت صاحب حساب بسته خواهد شد، در حالی که در بیمه‌نامه عمر و پس انداز سرمایه بیمه‌‌نامه خیلی سریع و به‌ موقع به بازماندگان بیمه‌شده وی تقدیم خواهد شد.
  ۲.حساب بانکی در صورت فوت صاحب حساب، نیازمند انحصار وراثت خواهد بود درصورتیکه در بیمه‌نامه عمر و پس انداز پس از فوت بیمه‌گذار، سرمایه بیمه‌‌نامه بدون نیاز به انحصار وراثت و ظرف مدت ده روز به ذینفعان بیمه‌‌نامه پرداخت می‌گردد.
  ۳.پس از فوت صاحب حساب ۳۰% از موجودی حساب بانکی وی به عنوان مالیات کسر شده و سپس به وراث پرداخت می‌گردد در حالی که در بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز کل سرمایه بیمه‌ عمر طبق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌های مستقیم، از مالیات معاف می‌باشد.
  ۴.نرخ سود بانکی برای دارندگان حساب بانکی، هرساله مطابق بخشنامه بانک مرکزی کاهش می‌یابد در حالی که هنگام خرید بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز ، نرخ سود سالانه سرمایه‌گذاری تا مدت ۱۰ ‌سال و حداقل ۱۸% ، تضمین‌شده و کاهش نمی‌یابد.سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر
  ۵.در حساب بانکی همواره دشواری‌هایی جهت اخذ وام همچون ارائه سند ملکی و ضامن معتبر و … وجود دارد در حالی که در بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز جهت اخذ وام تا سقف ۹۰% اندوخته، احتیاجی به هیچ‌گونه سند ملکی یا ضامن وجود ندارد.
  ۶.در حساب بانکی، بانک، به ازکارافتادگی وام‌گیرنده و دریافت جریمه‌های دیرکرد یا به‌ اجرا گذاشتن وثیقه‌های وام، هیچ گونه توجهی ندارد در حالی که در بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز درصورت ازکارافتادگی دائم بیمه‌‌گذار، تمامی حق‌بیمه، پرداخت مستمری از کارافتادگی و پرداخت غرامت از کارافتادگی توسط بیمه پرداخت خواهد شد.
  ۷.در حساب بانکی، بانک هیچ‌گونه تعهدی در قبال پرداخت هزینه‌های درمان امراض خاص و صعب‌العلاج به صاحب حساب ندارد در حالی که در بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز درصورت بروز امراض صعب‌العلاج، بیمه تا سقف ۲۵ میلیون تومان از هزینه‌های درمان را به صورت بلاعوض، یکجا و مستقل از تعهدات بیمه‌گر اول جبران می‌نماید.
  ۸.در حساب بانکی، بانک هیچ‌گونه تعهداتی در قبال فوت صاحب حساب ندارد در حالی که در بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز در صورت فوت بیمه‌گذار در اثر حادثه، بیمه تا سقف ۴ برابر سرمایه فوت را به بازماندگان وی پرداخت خواهد کرد .
  نتیجه‌گیری: زمانی می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در بانک‌ها توجیه اقتصادی دارد که مبالغ زیاد به صورت یکجا و به مدت طولانی(بدون حق برداشت) در حساب نگهداری شود.

 

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *