بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
سرمایه گذاری در بیمه اتکایی ؛ مشارکت، مازاد سرمایه، مازاد ضرر

سرمایه گذاری در بیمه اتکایی ؛ مشارکت، مازاد سرمایه، مازاد ضرر

سرمایه گذاری در بیمه اتکایی ؛ مشارکت، مازاد سرمایه، مازاد ضرر

بیمه اتکایی مشارکت چه نوع بیمه ای است؟

بیمه اتکایی مشارکت نوعی قرارداد بیمه ای است که به موجب آن بیمه گر واگذارنده متعهد می شود که درصدی از معاملات بیمه ای مشخصی را از تاریخ معینی به بیمه گر اتکایی (اتکاگر) واگذار کند و اتکاگر نیز متعهد به قبول آن است. به طور مثال اگر توافق شود که ۶۰ درصد تمام بیمه های آتش سوزی به اتکاگر واگذار شود، در این صورت ۶۰ درصد سرمایه بیمه هر بیمه نامه و ۶۰ درصد حق بیمه مربوط به آن واگذار می شود و اتکاگر نیز ۶۰ درصد خسارت را به عهده می گیرد. در این فرمول، اتکاگر در همه خطر های بیمه شده خواه بزرگ خواه کوچک، مشارکت دارد. حسن این فرمول، سادگی محاسبات آن است و عیب آن این است که درباره خطر های بزرگ و خسارت های عمئه، تامین و پوشش بسنده ای را در اختیار بیمه گر قرار نمی دهد و او ناچار است برای تحصیل پوشش کافی، برای خسارت های بزرگ، نوع دیگری از پوشش اتکایی را جستجو کند.

بیمه اتکایی مازاد سرمایه چیست؟سرمایه گذاری در بیمه اتکایی ؛ مشارکت، مازاد سرمایه، مازاد ضرر

در این نوع پوشش اتکایی، طرف های قرارداد توافق می کنند که هر گاه سرمایه بیمه یا مبلغ بیمه شده از حد و مبلغ معینی تجاوز کند، مازاد آن به عهده بیمه گر اتکایی باشد. آن قسمت از سرمایه بیمه را که بیمه گر مستقیم با توجه به ظرفیت و توانایی مالی و فنی خود نگه می دارد، حد نگهداری و یا ظرفیت نگهداری می نامند و آنچه را که اتکاگر قبول می کند، مازاد می گویند. برای مثال، اگر بیمه گر مستقیم (واگذارنده) خطر های بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال را به اتکاگر واگذار کند، در این صورت تمام بیمه نامه هایی که سرمایه بیمه یا مبلغ بیمه شده آن ها کمتر از ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال باشد، در تعهد خود او و مازاد بر آن ها قابل واگذاری به اتکاگر خواهد بود. بنابراین اتکاگر نسبت به سرمایه های کمتر از ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال نه حق بیمه ای دریافت می کند و نه خسارتی را به عهده می گیرد.

بیمه اتکایی مازاد سرمایه

آن نوع از بیمه اتکایی است که در آن طرفین توافق می‌کنند هرگاه سرمایه بیمه یا مبلغ بیمه‌شده از حد معینی تجاوز کند، مازاد آن بر عهده بیمه‌گر اتکایی باشد

قرارداد اتکایی مازاد سرمایهدر این قرارداد بیمه‌گر اتکایی در بیمه‌های کوچک سهمی ندارد. بیمه‌های تا حد معین به عهده بیمه‌گر واگذارنده است. بیمه‌گر اتکایی چنانچه سرمایه بیمه‌ای بیش از حد معین باشد برای مازاد حد مذکور متعهد خواهد بود.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

  1. خرید آنلاین بیمه نامه
  2. بیمه اتکایی یعنی چه ؟

برای خواندن مقاله بیمه اتکایی مازاد سرمایه کلیک کنید

Views: 3

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *